jasaj  Dołączył: 02 Mar 2007
K10D - półprofesjonalnie
Witam wszystkich...
Czy ktoś z szanownych kolegów używa K10D zawodowo lub półzawodowo?
Mam do wyboru K10D albo Canona 30D i na widoku kilka uroczystości, m. in. I Komunia itd.
Nie typowe zawodostwo, raczej "po godzinach"...
Pozdrawiam
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Pan alkos. Ale wez Canona ;)
 
gatto_nero
[Usunięty]
milo napisał/a:
Ale wez Canona


Dlaczego Canona?

Lepiej weź K10D. Ten Canon 30D ma fizycznie mniejszą matryce niż K10D.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
gatto_nero napisał/a:
Ten Canon 30D ma fizycznie mniejszą matryce niż K10D.
A co to za argument? Crop ~x1.6 w porównaniu do ~x1.5

Do pytacza - bierz Canona.
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Zdecydowanie Canon. Wszyscy półprofesjonaliści mają Canona albo Nikona.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
witsu napisał/a:
Wszyscy półprofesjonaliści mają Canona albo Nikona.
A właśnie. Kto to taki - półprofesjonalista?
1. Kończy pstrykać wesele przed oczepinami.
2. Posiadacz profesjonalnej puszki i amatorskiego szkła.
3. Robi w RAWach, ale konwertuje je w IrfanView a odbitki robi w kiosku.
4. Masaj.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Wybieram odpowiedz nr 4 ;)

A wracajac do tematu, to do zastosowan 'komercyjnych' bedzie lepszy Canon. Spojrzmy chocby na dostepnosc szkiel i akcesoriow... K10d wez sobie dla siebie, zeby pojsc na spacer z rodzina, zrobic zdjecie babci czy kotu... A co najwazniejsze miec z tego wielka frajde, gdy na body przypiety bedzie jakis manualny cud swiata :)
 
jasaj  Dołączył: 02 Mar 2007
Mówiąc szczerze, zależy mi na stabilizacji. Nie zawsze można błyskać...
No i K10D bardziej mi leży...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Ja tam sie nie znam bo nigdy na fotografii nie zarabialem, ale stabilizacja w polaczeniu z jasnym szkielkiem to bardzo mocne placzenie, a tego w systemie Canona nie ma.

[ Dodano: 2007-03-19, 17:34 ]
jasaj napisał/a:
No i K10D bardziej mi leży...
to bierz kadyszke i juz :-) Tylko wczesniej przygotuj sobie spis szkiel ktore chcesz kupic i dolicz sobie lampe blyskowa.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Bronek napisał/a:
to bierz kadyszke i juz :-) Tylko wczesniej przygotuj sobie spis szkiel ktore chcesz kupic i dolicz sobie lampe blyskowa.


a do tego spisu dolicz srodki na bol glowy :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Re: K10D - półprofesjonalnie
jasaj napisał/a:

Czy ktoś z szanownych kolegów używa K10D zawodowo lub półzawodowo?


tak używam K10D zawodowo, równolegle z nim używam Nikona D200.
Dylemat K10D czy EOS 30D nie ma znaczenia. Jeżeli chcesz zarabiać nim kasę zastanów się jakich obiektywów będziesz potrzebował. Do Pentaxa jasne zoomy będą dostępne za jakieś 3 miesiące. Do Canona jasne obiektywy są. Można się spodziewać, że tej samej klasy obiektywy Pentaxa będą tańsze ale jak będzie to się dopiero okaże.
Zakup korpusu to najmniejszy wydatek w tym interesie i problem drugorzędny.
Pierwszorzędną sprawą jest spojrzenie na system i dopasowanie go do swoich potrzeb. Obiektywy, lampy i inne akcesoria, ich jakość i dostępność.
Jakość profi w każdym systemie jest bez zarzutu i nie można powiedzieć: " o ... ten lepszy".
Trzeba patrzeć co jest lub będzie dostępne, jakie ma parametry i jaką cenę.
Gdybyś miał konkretne pytania to pisz
Pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kuzyn ma D200 i d70s, robi sluby (wczesniej cale lata na analogach) i to co w Nikonie mu bardzo odpowiada, to wspolpraca z lampami blyskowymi.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Nawiązując do poprzedniego tekstu, decydując się na system nie musisz się opierać na "firmowych" obiektywach. Do obu systemów dostępne są jasne obiektywy Sigmy, Tamrona czy Tokiny, a w segmencie profi nie ustępują jakością szkłom "firmowym". Np macro Sigmy czy Tamrona często dają lepsze rezultaty niż "firmowe" odpowiedniki
 
jasaj  Dołączył: 02 Mar 2007
Lampa to Sigma EF 500 DG Super, a obiektywy na początek myślę o Sigmie 17-70/2.8-4.5 lub 24-70/2.8 Macro
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Pentagram napisał/a:
tak używam K10D zawodowo


Ok Piotrze, ale Twoja branza rozni sie troche od fotogafi slubnej i etc. Chodzi o to ze tam nie ma mowy w sumie o kompromisach... Ale jasne zgodze sie ze profi to profi. Szkla innych marek tez sa, ale oczywiscie do C w przewadze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy tej lampie pamiętaj, że jej numer seryjny musi być powyżej 807..... dalej nie pamiętam ale poszukaj bo jest w kilku wątkach. Z niższymi numerami nie pracuje poprawnie z K100D i K10D.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Z niższymi numerami nie pracuje poprawnie z K100D i K10D
Szczerze mówiąc, to na liście obsługiwanych Pentaxów nie ma K10D. Jest tylko K100D. Dziwne, ale tak jest.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jezeli chodzi o kotlety to trzeba wybrac canona.....
1- ludozerka woli marke (nikon/canon)
2- canon ma niskie szumy przy wysokich asa co jest wazne w kosciolach itp.
3- AF ktorego w pentaxie nie uswiadczysz.... (chodzi mi o polaczenie ze szklami typu L)
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
ja tam bym brał Canona - argument? jesteśmy na forum Pentaxa i każdy tu ze zgromadzonych poleci tylko system na C :-P :mrgreen:

Cytat
1. Kończy pstrykać wesele przed oczepinami.

mi to o tej porze to już SR by nie pomógł a i ze statywu by było trudno :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dodam jeszce kwestie dostepnosci szkla typu 85 1.8 / 135 2.0 ..... to bardzo dobre szkla a i cena nie strasza....

[ Dodano: 2007-03-19, 20:24 ]
a i jeszce jedno - serwis.....ktory pomimo wad - jednak dziala anie jak apollo ktore nawet na mapowanie pixeli wysyla aparat do niemiec....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach