el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
kupiłem rf602c, będzie zabawa ;-)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
No to teraz ja się wypłaczę. Zgodnie z dobrymi radami z forum, kupiłem zestaw RF-602 w wersji dla Cannona. Po jednej stronie ma być Pentax K-R, po drugiej- Metz 52 AF-1. No i nie działa :-( . Zestaw jest sprawy- naciskanie przycisku na nadajniku (RF-600TX) powoduje, że na odbiorniku (RF-602RX) dioda zmienia kolor. Lampa też współpracuje z aparatem i błyska jak się naciska. I co teraz drogie Bravo? Macie pomysł jakie czary mam zrobić, aby działało? bo oprócz zmiany kanałów nic mi nie przychodzi do głowy.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Robur, Naciśniecie przycisku na nadajniku powinno też wyzwolić błysk lampy. Może coś jest uszkodzone lub sprawdź czy wepchnąłeś lampę do końca sanek odbiornika, i czy lampa jest w trybie M.
Jak dalej nie będzie wyzwalać nawet przyciskiem na nadajniku to chyba gwarancja pozostaje.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Głębiej się nie, lampa jest w trybie "M". Dodatkowe pytanie. Skąd aparat "wie", że ma w sankach lampę/wyzwalacz? Bo zakładając że nadajnik jest dobry, przy słabych warunkach oświetleniowych aparat powinien naświetlać tak, jakby była lampa włączona. A tutaj przy naciśnięciu spusty migawki aparat naświetla z długim czasem. Czyli "nie wie" że coś siedzi w sankach...To ja już durny jestem...
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Aparat raczej w trybie M lub X niżli Av czy jakimkolwiek innym. Inaczej automatyka może nie podołać (może zgłupieć itp itd). Poza tym pamietaj by mieć czasy dłuższe lub równe 1/180. Przy krótszym czasie automat nie wyzwoli (w ogóle nie poda sygnału na stopkę) lampy innej niźli kompatybilnej z PTTL HSS..
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
No tak, ale jeśli nie wyzwala z przycisku na nadajniku? Chyba wtedy nie ma znaczenia co jest ustawione w aparacie...
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Robur napisał/a:
No tak, ale jeśli nie wyzwala z przycisku na nadajniku? Chyba wtedy nie ma znaczenia co jest ustawione w aparacie...


True, wtedy to aparat nie ma nic do rzeczy. Przycisk test powiinen działac nawet jak masz wyzwalacz w ręku, a aparat w torbie (nie są ze soba połączone).
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Przetestowane z Canonem, i tam wyzwala. No i teraz mam dylemat, WTF...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ale nie rozumiem do końca.
Nie potrafisz wyzwolić lampy nawet przyciskiem na nadajniku? Ale lampa błyska jęsli wyzwolisz ją za pomocą nadajnika założonego w sanki Canona?
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Dwa zestawy. Jeden- Pentax plus Metz- wyzwalacz nie działa.
Drugi- Canon plus lampa canonowska- wyzwalacz działa.
W pierwszym wypadku nawet nie wyzwala za pomocą przycisku na nadajniku, w drugim- nie ma problemu...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Coś nie tak z lampą. Zakładając, że odbiornik dostaje sygnał z nadajnika i wyzwala lampę canona- znaczy się - dobry jest.
Zrób reset lampy ( przycisk MODE przytrzymaj przez 5 sek).
Firmware najnowsze?
Kwestia styku ?
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
A lampa w trybie m?
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Tak

[ Dodano: 2013-07-24, 11:15 ]
Odesłałem sprzęt do dostawcy, ten stwierdził że jest uszkodzony nadajnik. Odesłał mi zestaw, z wymienionym odbiornikiem :-D . Nie wpadłem od razu w czarną rozpacz, ale postanowiłem się nie poddawać. Przetestowałem zatem zestaw takich samych szuwaksów, od kolegi Cannonowca. I jakie wyniki:
-mój zestaw+ moja lampa- nie działa
-jego zestaw+ moja lampa- nie działa
-mój zestaw+ jego lampa- działa
-mój aparat+ mój zestaw+ jego lampa- działa
Drogą dedukcji wyszło na to, że jakoś Metz nie chce działać. Dodam tylko, że Metz+ body- działa. No i teraz jestem głupi. Bo mam do wyboru
-odesłać zestaw do dostawcy
-zostawić, ale wywalić kasę na kolejną lampę (może 300 PLN nie majątek, ale szkoda)
-opieprzyć dostawcę Metzów
Ech... nie miała baba kłopotu, kupiła sobie szopa- pracza....

[ Dodano: 2013-08-06, 10:22 ]
I teraz info od dystrybutora Metzów:
"Jeśli lampa błyskowa 52 AF-1 P działa bez problemów wraz z aparatem fotograficznym Pentax przez tzw "gorącą stopkę" domyślamy się, ze problem nie jest spowodowany przez lampę.

Niestety, wspomniany wyzwalacz YongNuo RF-602C nie był testowany przez nas. Tak więc nie możemy powiedzieć, czy nadaje się do wyzwalania lampy marki METZ czy nie.

Polecamy aby skontaktował się Pan bezpośrednio z producentem wyzwalacza RF-602C YongNuo po więcej informacji.

W zasadzie lampa błyskowa 52 AF-1 P działająca w trybie M można wyzwolić przez tzw "środkowy pin" w stopce łączącej (bez aparatu Pentax). Nie ma żadnych znanych problemów z takim działaniem."
No i jakieś pomysły?
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
jest w ogóle jakis wyzwalacz radiowy do pentaxa ? A zwłaszcza do pentax k5 IIs ? 8-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
akagi66 napisał/a:
jest w ogóle jakis wyzwalacz radiowy do pentaxa ? A zwłaszcza do pentax k5 IIs ? 8-)
Żeby przenosił P-TTL-a?
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
Jeżeli chodzi o Metza 58 AF2 to można wyzwolić go zestawem Yongnuo (RF-600-TX + RF-602RX) np. K7.
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Metza 52 uruchamia z powodzeniem RF-602 wersja Canon.
Lampe YN-560 III - tez.
Najkrotszy czas, w ktorym udalo mi sie skutecznie lampy uruchomic to 1/180s.
1/200 juz dzialac nie chce.

[ Dodano: 2013-10-30, 19:08 ]
Pytanie mam.
Czy odbiornik rf-602rx powinien budzic lampe z uspienia? Moj tego nie czyni.

[ Dodano: 2013-10-30, 19:22 ]
Lampa YN tez nie jest budzona.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
To i tak masz dużo szczęścia- u nie nic nie działa :-( . Ja bym się chętnie powymieniał lampami/wyzwalaczami żeby zobaczyć, w czym problem...
 

fuzzy  Dołączył: 17 Sty 2009
Robur
Cytat

-mój zestaw+ moja lampa- nie działa
-jego zestaw+ moja lampa- nie działa
-mój zestaw+ jego lampa- działa
-mój aparat+ mój zestaw+ jego lampa- działa


Co prawda nie mam YN tylko Phottixy. Korzystam z lamp Metz 48 AF-1 i z Canona 430 EZ. Jakieś różnice w elektronice/sterowaniu są na pewno. Aby u mnie prawidłowo działało z lampą Canona to musiałem jeden z odbiorników przerobić, wylutowany był chyba transoptor i dodana jakaś zwora. Szczegółów nie pamiętam ale mogę sprawdzić. Nie wiem jak by było z lampami z systemu EX nigdy z nich nie korzystałem.
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Wybralem zestaw YN, bo nowa wersja lampy kosztuje kilka € tylko wiecej a ma juz odbiornik zgodny z 602 i 603 wbudowany.
Sama lampa tez niczego sobie. Moge tylko potwierdzic dobre opinie z internetu.

[ Dodano: 2013-10-31, 21:15 ]
Robur napisał/a:
Ja bym się chętnie powymieniał lampami/wyzwalaczami żeby zobaczyć, w czym problem...


To zapraszam do Monachium. Pojdzie sie przy okazji na jakies piwko w stolicy piwoszy ,-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach