mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Lampy systemowe to dla mnie czarna magia.
Pytanie laika więc.
Czy mając wyzwalacz radiowy wyzwolę z K-30 każdą lampę systemową? Taką z innego systemu i z innej epoki?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
mizu napisał/a:
Czy mając wyzwalacz radiowy wyzwolę z K-30 każdą lampę systemową? Taką z innego systemu i z innej epoki?
Lampę w manualu, czy automatyce własnej - oczywiście, o ile będziesz mial nadajnik na aparacie i odbiornik na lampie.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
...a u mnie zdarzył się cud. Właściwie to taki mały cudzik, ale jednak. Po wgraniu nowego firmware do lampy, zaczęła błyskać z wyzwalaczem! Ale.... nie jest tak dobrze. Bo nie zawsze. We trybach innych niż M, lampa błyska. Ale nie mogę wówczas ustawić parametrów ekspozycji. Bo aparat nie ma pojęcia o lampie w sankach- ale ją wyzwala. W trybie M (w aparacie) lampa milknie. No więc właściwie to lampa już działa....ale nie do końca tak, jak chcę/potrzebuję. W sumie to trochę nie mam czasu czekać na nowy firmware rok....

[ Dodano: 2013-11-13, 19:49 ]
seboc napisał/a:

[ Dodano: 2013-10-31, 21:15 ]
Robur napisał/a:
Ja bym się chętnie powymieniał lampami/wyzwalaczami żeby zobaczyć, w czym problem...


To zapraszam do Monachium. Pojdzie sie przy okazji na jakies piwko w stolicy piwoszy ,-)

To idźmy na kompromis- w poniedziałek będę w Hanowerze :-)

[ Dodano: 2013-11-21, 17:13 ]
Po wymianie słabego akumulatora w aparacie na naładowany komplet w koszyczku, lampa zaczęła błyskać. A więc pełny sukces :mrgreen:
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
Witam
Ja potrzebuje uniwersalnego wyzwalacza radiowego którym mógł bym wyzwalać lampy Metz 40 MZ 2 cyfrowym Nikonem i analogowym Pentaxem SuperA. Czy YN RF 602 wyzwoli w takim ukłądzie i ewentualnie do jakiego systemu by trzeba było kupić wersję, a może są jakieś inne przyzwoicie działające uniwersalne, chodzi o nie drogie, bez TTL-a, mam Phottixy PT-04II ale te to wyzwalają jak chcą, beznadzieja a do tego pionowo mocowane.
 

janson  Dołączył: 01 Lut 2011
Witam
Do Pentaxa nic nadal nie ma w temacie bezprzewodowego sterowania lampą.
Nikon, Canon i Sony mają mnóstwo tego typu sprzętu.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
janson, cały czas jest, tyle że cały czas to tłumaczenie sygnału optycznego na radiowy i z powrotem... :roll:

[ Dodano: 2014-01-05, 09:43 ]
BTW, do Sony wcale nie ma "mnóstwo" tego sprzętu...
 

janson  Dołączył: 01 Lut 2011
W porównaniu do C i N to może nie ma tak wiele, ale do P to jest całe mnóstwo ;-) ...bo jest.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
janson, do Sony są bodaj dwa, z czego jeden czyta sygnał ze stopki, do Pentaksa jest oficjalnie jeden typu światło-radio-światło. Faktycznie, różnica...
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
mea culpa. zdublowalem ten watek.
czy ten wyzwalacz: http://fripers.pl/product...N1-YongNuo.html pozwoli mi na to aby zamontowac go do aparatu, zablokowac zeby sie nie wysunal, na nim zamontowac lampe blyskowa, a dodatkowo zeby ten wyzwalacz odpalal lampe na odleglosc? widze ze to wersja pod nikona, jest obawa ze niezadziala z Pentaxem?
 
keram7719  Dołączył: 30 Mar 2010
u mnie wyzwalacze yongnuo 603 po modyfikacjach działają z K-5 i Lampami AF 540-FGZ i AF360-FGZ.
http://pentax.org.pl/view...1111775#1111775
oczywiście bez HSS, i tylko w trybie M i A
 
keram7719  Dołączył: 30 Mar 2010
no tak ale jak kupowałem to nie było II no i męczyłem się do teraz :-)
a jest dedykowana 603-II do Pentaxa?? Czy tak samo jak w starej 603 wersja do Canona? i liczenie na to, że pin nie spotka się z pinem lampy...

 
keram7719  Dołączył: 30 Mar 2010
wyzwalacze już mam od 1,5 roku najczęściej odpalały lampy studyjne, albo Canonowskie więc nie było "ciśnienia" ale jak dorbiłem się pary systemowych to i zapragnąłem je odpalać...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ciekawe czym się K-5 różni od K10D, że w tym drugim 603 działa bez problemu.
 
keram7719  Dołączył: 30 Mar 2010
K-5 z nadajnikiem YN 603(nikon) działa elegancko, problem pojawia się przy odbiornikach 603(canon) z lampami Pentaxa.....
 

Dumbwas  Dołączył: 21 Lip 2009
W moim przypadku, rf-603 II/nikon/działa bez problemu z K-5. Sprawdzałem na miescu w łódzkim Fripersie. Jak wrócę do domu będę musiał blizej potestować.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Czy są wyzwalacze do lamp, które można podłączyć do złącza x-sync? Chodzi mi o to, aby nie zajmować sanek na lampę w body.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Raynold1987 napisał/a:
Czy są wyzwalacze do lamp, które można podłączyć do złącza x-sync?
Oczywiście, np. PW Plus II... ;-)
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
A coś w cenie do 200zł? :-P
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
do 200 zł. to rf-603 jest jedynym normalnym rozwiązaniem, dodatkowo przecież w nim dublowana jest stopka....
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ja używam Phottix Aster - ma możliwość podłączenia do gniazda PC aparatu i wyzwolenia lampy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach