zabol0  Dołączył: 08 Maj 2012
Hyy no właśnie już sprawdzałem z wysunięciem lekko wyzwalacza. a czy mógłbyś napisać czy tobie działa wersja canona i jak ustawiasz wyzwalacz? jeszcze bede w nowym roku piny zaklejać może zobaczymy czy pomoże
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
Witam!
Odświeżę trochę temat.
Przejrzałem wątek i pisze do Was z prośbą o poradę i w nadziei, że pojawiły się jakieś nowe rozwiązania.
Otóz mam sędziwego już Pentaxa k200d i jakoś powróciła mi chęć na fotografowanie. Szukam jakiegoś najtańszego rozwiązania by zbudować małe studio (do fotografii produktowej). Nic ambitnego: dwa statywy z YongNuo, odbiornikami, parasolkami i wyzwalacz wpięty w aparat.
Przejrzałem wątek i wiem, że muszę się pożegnać z planami doświetlania pierwszego planu w plenerze przy bardzo krótkich czasach (brak HSS).
Jakie lampy i wyzwalacze wybrać do takich drobnych zastosowań 'studyjnych'? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszystko wymaga manualnej obslugi ;)
Pozdrawiam
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Wersja "burżujska" :-) 2xYN560III + YN-560TX - ale zaletą jest regulacja mocy każdej z lamp bez podchodzenia do niej :-) a i lampy mają już wbudowany odbiornik RF-602/603.

Można któreś z tańszych lamp YN ale koszt wtedy rośnie o koszt odbiornika, na sanki może być RF-605 :-)
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
Zasadniczo nie ma wersji Pentaxowych, jaką wybrać w takim razie?

Znalazłem w sieci taki zestaw, co o tym sądzicie?

http://fripers.pl/product...i--uchwyty.html
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
do Canona.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Solid- jeśli już budować swoje studio, to z elementów "perspektywicznych"( lol- spodobało mi się to słowo). Albo z takich, za które nie warto przepłacać.
Różnica pomiędzy YN 560III a IV to tylko 5 $ ( u Chińczyków). Warto dać te parę zielonych więcej za lampę, którą możesz "perspektywicznie" wykorzystać w przyszłości ( niekoniecznie w studio).
Jeśli wyzwalacz to też " przyszłościowy" RF605 , który daje możliwość podziału zespołu lamp na grupy i współpracuje np z YN560TX.
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
Witam!
Zdecydowałem się ostatecznie na zakup dwóch lamp YN560III i do tego wyzwalacza YN-560-TX. Chcę się tylko u Was upewnić czy zestaw będzie kompatybilny. Jaką wersję wyzwalacza wybrać by działał z moim k200d? Do Canona czy Nikona?
Pozdrawiam
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
do Canona (mam w/w wyzwalacz i 2 lampy 560 mark III i 2 mark IV) i wszystko działa jak ta lala.
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
Rozumiem ze z rf603 tez będzie działać?
Tak się zastanawiam czy taki zestaw do Canona będzie współpracował z Nikonem. Bo mam też jakąś lustrzankę juz wiekową. Ta dedykacja nie wynika tylko z kabla do użycia wyzwalacza jaka wężyka?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
560-ki (III i IV) mają wbudowane odbiorniki 602/603. Z Nikonem chyba też będą działać, ale dopiero w niedzielę bym miał trochę czasu żeby to sprawdzić Odkąd mam YN-560-TX pozostałe nadajniki leżą w szafie.
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
Chodziło mi o to żeby używać rf 603 jako nadajnika i wyzwalac nim 560III ale spodziewam się ze będzie ok. Dzięki!
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Namawiam Cie jednak na YN-560-TX - możesz niezależnie regulować z jego poziomu moc i zooma każdej z lamp niezależnie. Fajna sprawa :-) teraz byłem u znajomych i robiłem fotki w dwóch różnych pokojach na urodzinach ich syna. 2 lampy po przekątnej w jednym pokoju i palniki w górę, i dwie w drugim ale z nałożonymi filtrami na lampy (niebieski i czerwony dla efektów), pierwsze dwie ustawiłem na kanale 2, drugie z drugiego pokoju na kanale 3. Wolę w tej chwili błyskać lampami YN mimo że mam dwie systemówki Pentaxa (360 i 540 w ver.II).
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
Heh. Zamówiłem, choć kobieta w sklepie próbowała mnie przekonac ze do Pentaxa pasować nie będzie ;) zobaczymy ;)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
u mnie z k-3II działa ok :->
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
Ok. Mam. Teraz pomocy bo za cholerę nie wiem jak to ustawić; )

[ Dodano: 2015-08-09, 13:22 ]
Główny problem polega na tym ze nie wiem jak sterować mocą lamp z 560TX. Trzewa je wcześniej jakoś spakować? Bo gdy zakładam wyzwalaczac na sanki to wyzwala lampy ale mocą ustawioną bezpośrednio na nich.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Zacznij od tego:
1/ w nadajniku ustaw kanał komunikacyjny np.2 - długo przytrzymaj przycisk [zoom/ch] i ustaw zadany kanał,
2/ ustaw ten sam kanał transmisji w lampie,
3/ aktywuj funkcję grupowania lamp: w nadajniku naciśnij jednocześnie przyciski [zoom/ch] i [Hz/Fn] na wyświetlaczu nadajnika pojawi się napis ACT, wtedy naciśnij przycisk [ok] na lampie,
4/ na lampie naciśnij jednocześnie przyciski [mode] i [trigering mode], po czym wybierakiem wybierz żądaną literę (a-f) oznaczającą grupę lamp - np. (a)
5/ w nadajniku naciśnij przycisk [gr/:] po czym wybierz tą samą literę grupy co w lampie i naciśnij [mode].

Po tym powinieneś mieć sparowane urządzenia. Teraz przyciskiem [gr/:] w nadajniku przechodzisz na właściwą dla lampy literę i wybierakiem możesz sterować jej mocą a przyciskiem [zoom] w nadajniku zdalnie regulować zoom w lampie.
 
solid  Dołączył: 28 Kwi 2011
Wieeeeelkie dzięki! W życiu bym tego nie ogarnął ;) wszystko hula aż miło :)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
siem cieszem :-) ja mam 4 lampy: YN-560III x 2 i YN-560IV x 2 i też hula aż miło :-)
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Witam.
Planuję nieco bardziej wciągnąć się w temat fotografii, imprez, ludzi, sesje dzieci itp. i wypadałoby kupić jakieś oświetlenie do zestawu jaki mam podany w stopce. Myślałem nad metzem 52(p-ttl i automatyka cała razem z HSS) i do tego jakiś wyzwalacz yn tylko jaki? Ten z wyświetlaczem czy zwykły jakiś? A może w tej samej cenie lepiej byłoby kupić 2x YN 560 IV i sterownik TX?
Do tej pory miałem lampę dosłownie przez chwilę na początku mojej przygody z pentaxem ale wtedy nie wiedziałem jak ją wykorzystać więc szybko została pogoniona;)
 
CanisVulpes  Dołączył: 06 Maj 2009
Im więcej postów czytam w tym wątku tym mniej rozumiem... chyba zadam pytanie wprost ale najpierw napisze czym dysponuje.
Puszki: MZ50, K100D i K3
Lampa FGZ 540 II

Jaki wyzwalacz mam kupić żeby współpracował ze sprzętem jaki posiadam?
Chciałbym dokupić jeszcze jedną lampę którą mógłbym wpiąć w sanki MZ50 ale i wykorzystać jako drugą w moim małym domowym studio. Jaką?

Może i dość naiwne te pytania... ale cóż, kiedyś musiałem je zadać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach