squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
1/ Np. 2x603II lub 2x605 (może pracować jako nadajnik lub odbiornik),
2/ pn YN-560III (lub IV) - odpada Ci koszt odbiornika w przypadku 560I/II.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
CanisVulpes, tu masz dedykowany do lamp Pentax-a wyzwalacz z pełnym pTTL
http://acon-photo.com/?page_id=24
 
kishon  Dołączył: 18 Paź 2014
Narado napisał/a:
CanisVulpes, tu masz dedykowany do lamp Pentax-a wyzwalacz z pełnym pTTL
http://acon-photo.com/?page_id=24


Czyli już nie trzeba kombinować, jaki radiowy wyzwalacz lampy do pentax'a? Na YouTube jest prezentacja tego cuda:

https://www.youtube.com/watch?v=O81tUykQmJ4
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Re: metz52
dexdorma310878 napisał/a:

Posiadam Metz52, dedykowana do Pentaxa, czy podłączenie na kablu zadziała , oczywiście chodzi mi o HSS, czyli krótkie czasy i duza dziura

Będzie działać jeśli kabel przenosi wszystkie piny.

dexdorma310878 napisał/a:
oś co połączy pentaxa ks2 i lampę metz52, czy jest możliwe by ttl, ttl hss zadziałał

Jest sporo kabli , ja wybrałem Meike bo był najdłuższy w foto-tip.
Jeśli masz lampy z manualnym sterowaniem - to powinny ci wystarczyć najtańsze radiowe wyzwalacze, tyle że nie będziesz miał sterowania mocami (co ustawisz na lampie - to będzie). Acona nie mam ale chyba kupię bo kusi mnie sterowanie z HSS,. Jak chcez P-TTL - to sterowanie wbudowaną lampą powinno wystarczyć - skoro masz Metza dedykowanego - powinien jako Slawe z lampą aparatu wspólpracować. Tylko musisz go na ten tryb przełączyć. Mam dwa metze - ten 58AF-1 ma dodatkowo tryb Master i może wyzwalać 4 grupy . Tyle że nie robi tego radiowo... więc zasięg jest nieduży i lampy muszą się widzieć... Niestety nie można ustawić jednocześnie HSS i trybu Master.

dexdorma310878 napisał/a:
ks2 i lampę metz52, czy jest możliwe by ... ttl hss zadziałał

Jeśli tę opcję HSS KS2 posiada , to bedzie- a nie musi, PTTL powinien działać. Nikony i canony budżetowe są HSS pozbawione.
W K-50 HSS powinien być, ale głowy nie dam...
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Nie mam doświadczeń w tej materii, stąd pytanie "dlaczego..?"
Pixel Soldier nie wyzwala lamp (Metz 50 AF-1, Pentax AF360 FGZ) gdy ustawię tryb M w aparacie (Pentax K-5II)
Na innych wyzwala (P, Av, X)
:?:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od jakiegoś czadu używam dwóch lamp błyskowych Metza (48 AF-1 i 52 AF-1) w połączeniu z dwoma wyzwalaczami RF603C II. Brakuje mi jednak możliwości zdjęcia jednej lampy z aparatu i wyzwalania obydwu zdalnie. Doradźcie mi proszę, które rozwiązanie będzie lepsze: 1) dokupić kolejne dwa wyzwalacze RF603C II. 2) Kupić lampę YN 560 IV, która ma wbudowany wyzwalacz. Tylko czy w pełni kompatybilny z RF 603C II co umożliwiałoby mi dowolne rozstawianie wszystkich trzech lamp?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Marek, wystarczy, że kupisz Yongnuo RF605 - będziesz miał możliwość sterowania każdą z lamp osobno (w sensie włączenia lub wyłączenia).
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
O ile pamięć mnie nie zawodzi, YN560-IV ma wbudowany kontroler YN560-TX (tak jak lampa YN660). Kontroler YN560-TX jest jak najbardziej kompatybilny z RF-603C II. Miałem i sprawdzałem.
Jeśli potrzebujesz tylko wyzwalania, to kolejne RF-603 załatwią sprawę.
Co do RF-605, nie mam pewności czy obsłuży wyłączenie którejś z lamp kontrolowanych przez RF-603.
Może mnie niektóry pojadą, ale chyba bym brał YN560-IV. Może jako sam kontroler na sankach to trochę przerost formy nad treścią (np. waga takiego zestawu), ale jak potrzebujesz to błyskasz z sanek i rozstawionych na statywach lampkach, a jak nie to gasisz palnik na sankach i błyskają te na statywach. Dodatkowo temat masz bardziej rozwojowy, bo w przyszłości możesz zmienić lampy, np YN560-III lub IV, ewentualnie YN660 i wszystko obskoczy nie tylko wyzwalanie ale i kontrolę mocy błysku czy zoom palnika.

PS. u mnie latają YN660 + YN650-III pod kontrolą YN560-TX. YN560-II i RFy-603 sprzedałem, żeby mieć zwyczajnie wygodniej.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jarkar napisał/a:
Co do RF-605, nie mam pewności czy obsłuży wyłączenie którejś z lamp kontrolowanych przez RF-603.

605 to 603 w nowej obudowie. Zresztą sam się melduje jako 603. Za to może obsługiwać grupy wyzwalaczy.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Enzo napisał/a:
jarkar napisał/a:
Co do RF-605, nie mam pewności czy obsłuży wyłączenie którejś z lamp kontrolowanych przez RF-603.

605 to 603 w nowej obudowie. Zresztą sam się melduje jako 603. Za to może obsługiwać grupy wyzwalaczy.


Tak zapytam z czystej ciekawości, do RF-605 da się przywiązać RF-603, przyporządkowując konkretną grupę?

Pytam dlatego, że: 560-TX też obsługuje grupy i po wyjęciu z pudełka (YN560-III, która nie ma standardowo włączonej obsługi grup), błyska jedynie za sprawą komunikacji na tym samym kanale. Dopiero po aktywacji grup i przypisaniu jej do właściwej (we wspomnianej lampie), można sterować parametrami i wł/wył. komunikację z daną lampą.
Miałem RF-603 i tam nie było możliwości ustawienia Gr, a jedynie kanał komunikacji. Dlatego dopytuję jak to jest technicznie rozwiązane, gdy RF-605 chce tańczyć z 603.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jarkar napisał/a:
RF-605 da się przywiązać RF-603

Powinno się dać. Kwestia ustawienia odpowiednich kanałów w wyzwalaczach - 605-tka wyświetla dla ułatwienia to ustawienie w postaci graficznej.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo, jarkar, dzięki! Dużo mi pomogliście. :) :-B Na razie chyba pomyślę o tej 605tce. Pewnie właściwy model to podobnie jak w RF-603 ten od Canona, czyli z literką C.
 
WodaWProszku  Dołączył: 14 Mar 2016
K-S2 + RF605 + Metz 44
Testował ktoś kombinację K-S2 z RF605C i lampą Metza (44 AF-1)? Ew., z jakimś innym wyzwalaczem YN?
Jeśli tak - będę wdzięczny za opinie czy i jak to się sprawuje.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
WodaWProszku, wyzwalacz to wyzwalacz - jeśli nie jest zepsuty to będzie działał z każdym aparatem i lampą której stopka będzie mu pasowała. U mnie RF-605N działa z lampami Pentaksa, Metza i Yongnuo oraz z aparatami Pentaksa i Sigmy.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Odświeżę nieco temat - skoro mowa o wyzwalaczach - pojawiły się Cactus V6ll - mają dawać i HSS, pseudo HSS i P-TTL z lampami dedykowanymi i HSS z resztą świata. Ktoś już porównywał ich działanie ze starszą wersją (V6) albo pracował z obydwoma jednocześnie? Jak współpracują? Czego razem nie robią? Czym się różnią?

[ Dodano: 2017-04-10, 20:37 ]
Cóż, tłoku nie widzę - trochę mi rozjaśnili dystrybutorzy Cactusa - oba modele nie bardzo wspólpracują . Co prawda czytałem kiedyś że V6 daje pseudo HSS ale teraz producent zdaje się do tego nie przyznawać. Choć po trosze liczyłem że nowy model może ten pseudoHSS w starszym modelu wyzwolić. Miałem go zastosować w starszych modelach lamp ale chyba przyjdzie kupić jednak nowe V6ll. https://www.cactus-image....actus-V6II-HSS/

[ Dodano: 2017-05-19, 10:42 ]
Halo! Są tu żywi? Ktoś jeszcze błyska w tym systemie?
Testowałem 3 Cactusy V6ll - muszę przyznać że nie dość że dość skomplikowane (choć zarazem proste, ale brak polskiej instrukcji szczegółowej sprawy nie ułatwia - są tryby co do których nie wiadomo do końca czy i po co ich użyć) to ich mnogość pomnożona przez 3 daje niesamowite możliwości (przynajmniej tak mogło by się wydawać - ale też komplikuje używanie). Niestety - albo używałem niewłaściwego zasilania (jak mnie oświecili koledzy z amerykańskiego forum) czyli dałem po 2 eneloopy zamiast po 2 baterie AA - co mogło powodować że zestaw działał niestabilnie - najpierw dawał to czego oczekiwałem , a po kilku minutach odmawiał wspólpracy albo działał wybiórczo. Druga możliwość że trafiłem na nie do końca sprawne jednostki. Tego nie wiem . Zestaw oddałem.

Teraz pora na Acon R930. Ktoś już używał?

[ Dodano: 2017-05-19, 10:50 ]
Enzo napisał/a:
WodaWProszku, wyzwalacz to wyzwalacz - jeśli nie jest zepsuty to będzie działał z każdym aparatem i lampą której stopka będzie mu pasowała. U mnie RF-605N działa z lampami Pentaksa, Metza i Yongnuo oraz z aparatami Pentaksa i Sigmy.

To pięknie , lecz czy działa w P-TTL?
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Z newsów: Phottix Odin II ma być dostępny też dla naszego systemu:

https://pentaxrumors.com/2018/02/26/phottix-announces-odin-ii-ttl-trigger-for-pentax/

Wrzucam kronikarsko, z Phottixem do czynienia nie miałem ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Ja nabyłem coś odwrotnego - to błysk wyzwala migawkę ;-)

I nie tylko błysk :evilsmile:
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
zidam napisał/a:
Phottix Odin II ma być dostępny też dla naszego systemu

Niby jest - w sklepach się go nie zobaczy bo nie ma do niego odbiorników - póki co jedynym (chyba) jest lampa Indra 500 TTL.
Z phottixa używam najprostszych wyzwalaczy - jednego nadajnika i 3 odbiorników , niestety bez HSS i P-TTL. Więc na powietrzu - tylko w słabym oświetleniu.
W tempie w jakim rozwija się Yongnuo - ostatni model YN585EX już z pełną współpracą PTTL i wyzwalaniem przez lampy systemowe - niebawem pewnie doczekamy się kolejnego modelu z wyzwalaczem radiowym... :-B
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Na jaki rzeczywisty zasięg w otwartym terenie mogę liczyć dla takiego wyzwalacza: https://allegro.pl/oferta/radiowy-wyzwalacz-lamp-do-pentax-yongnuo-olympus-7359470174 ?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
badworm, przy świeżych bateriach - przy otwartym terenie te 20 metrów spokojnie
z czasem wszystko zalezy od baterii - posiadam ( a nawet posiadałem) takowe - uwaga nie do użytku przy starych lampach - bo coś im tam dolega i niestety padają.

dodatkowo jak nie używasz lepiej wyjąć baterie

aktualnie posiadam takie https://allegro.pl/oferta/wyzwalacz-yongnuo-rf-605c-2x-do-canon-700d-70d-5d3-7129583065
i jestem bardziej zadowolony
mam Yungnuo 560 i 585 i razem dają radę (własnie zestaw canonoski)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach