BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
az sprawdze ;P
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs napisał/a:
ale skoro robia cos niby dedykowane to chyba bez sensu jest pisanie o wartosciach ktore i tak nie sa do przeskoczenia przez korpus..


http://www.hkyongnuo.com/e-detail.php?ID=255

Urzadzenia różnią sie kabelkami.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
papcio, ja o jednym Ty o drugim... mnie poprostu zastanawialo czemu podaja takie informacje jak czas synchronizacji 1/250 skoro w cyfrowych body pentaxa jest max 1/180...

[ Dodano: 2012-04-04, 22:36 ]
aha.. dodam ze osobiscie rf-602 mam juz od ponad roku.. dodatkowo na odbiorniku dociskam lekko ten przycisku zeby przy 1/180 nie bylo czarnego paska na dole kadru (ale to chyba juz wiekszosc wie o czym mowie..)
 
piotro  Dołączył: 08 Cze 2009
Przedzwoniłem sporo sklepów, dzwoniłem do pentax pl, ogólnie nie ma i nie było wyzwalacza radiowego do systemu Pentax który przenosi pełną automatykę. Bieda, no i tym sposobem pentax stracił następnego klienta bo ta opcja jest mi jednak potrzebna. A już myślałem że FF w przyszłym roku pozwoli pozostać przy pentax.

Ale dlaczego do każdego innego systemu one są a do "naszego" :) niema ? Leniwość producentów akcesoriów, czy może problem techniczny nie do obejścia ?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
piotro napisał/a:
no i tym sposobem pentax stracił następnego klienta
Prezes Ricoh Company z pewnościa popełni Seppuku po tej deklaracji :shock:
 
piotro  Dołączył: 08 Cze 2009
Oby nie kolega nemo co ? Ale fajnie jest taki mądry sarkazm poczytać.

Co pokazuje jedno nawet w detalach olewają ten niszowy system dla osób z pasją ale tylko z tym jak ktoś chce się coś poważniej pobawić kończy się przesiadką nie ja pierwszy i nie ostatni. Dobry system do zabawy :) kolega nemo coś doda więcej technicznego czy znów zaskoczy fajną płętą ?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
piotro, patrząc na Twoją stopkę, to klient z Ciebie mało dochodowy.
 
piotro  Dołączył: 08 Cze 2009
jorge.martinez napisał/a:
piotro, patrząc na Twoją stopkę, to klient z Ciebie mało dochodowy.


Racja :) z pentax mam tylko 3 body, tak kilka manuali, starych porządnych. Ale AF tylko firm innych, jakoś bardziej do mnie jakościowo i cenowo przemawiają.

Wracając do tematu czemu nikt cóś takiego nie zrobił ktoś to wie ? Wyzwalacz z pełną automatyką ?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
piotro, czemu mówisz jak Yoda ?
piotro napisał/a:
Wracając do tematu
Bo to system dla amatorów. Profesjonaliści tacy jak Ty kupują Canona i nie mają problemu.
 
piotro  Dołączył: 08 Cze 2009
nemo napisał/a:
piotro, czemu mówisz jak Yoda ?
piotro napisał/a:
Wracając do tematu
Bo to system dla amatorów. Profesjonaliści tacy jak Ty kupują Canona i nie mają problemu.


Nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi. :)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
piotro napisał/a:
Nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi. :)
dokładnie :-)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Mam wyzwalacze do Nikona Miedzy innymi pixel TR-331RX Trigger . Jest to wyzwalacz przenoszący wszystkie funkcje łącznie z korekcją . Jednak przy dużym słońcu doświetlaniu w takich warunkach jestmało przydatny . W automacie daje slaby błysk . Muszę przelącznikami sensorami przelączyć na manual aby moć dobrze doświetlić . jest to kłopotliwe w czasie gdy napolu jest spore nasłonecznienie mało widać w wizjerku . Dla tej przyczyny uzywam zwykłej 602ki bez przeniesienia i-ttl jest prostrze skuteczniejsze i nie stawia jakichś ograniczeń mocy . Manual naprawdę w plenerku jest najskuteczniejszy . W pomieszczeniach zamkniętych jest inaczej ale tam też trzeba trochę pokorygować aby nie wypalić twarzy która nie jest w centralnym miejscu a jest doświetlana lampa . Nie ma co żałować manual się sprawdza tak dobrze jak i-ttl w wyzwalaczach radiowych . Nie wspomnę że w dwa tygodnie mimo wyłaczonego układu wcięło mi kosztowną nową baterię CR2 . Nauczylem się wyciągać baterię . Układ i-ttl lubi sie wyłączyć czy to styk delikatny i przez chwilę nie dochodzi napięcie , czy inna przyczyna , ale nie ma czego żałowć . Duzo skuteczniejsze są rozwiązania bez i - ttl . Ja jeszcze kupiłem dodatkowy odbiornik i to leży , a używam 602 z trzema odbiornikami i sprawdza się znakomicie . A przy cyfrze próbę zawsze robię kilka razy zanim nie zabiore się do działania . I wbrew pozorom oszczedzam czas z manualem bo więcej go stracę walcząc z wyzwalaczem i-ttl niż manualnie dostrajając
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
pawel1967 napisał/a:
wcięło mi kosztowną nową baterię CR2

Bo ja wiem czy taką kosztowną. A RF602 nie ma zabezpieczenia i jak włożysz odwrotnie baterię to ją rozładowuje ekspresowo, nagrzewając przy tym bardzo.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Wkladam prawidłowo i w 602 mogę zapomniec o baterii a w 331 trigger się nie da bo sama przypomni , po prstu zdechnie i nic nie zobaczę na wyświetlaczu . Jeszcze to nie sa te technologie . Może i lepiej za rok dwa powtana nowe produkty lepiej dopracowane wtedy Pentax się pożywi . Na razie poza studiem trudno pożywić się jakiemukolwiek systemowi na i-ttl czy e-ttl z udziałem fotocel . No chyba ze słońca brakuje i jest pochmurno
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
romeoad, takie bateryjki potrafią niekiedy kosztować w sklepach po 25 zł za szt więc ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
arQ, rzeczy foto nie kupuje się w sklepach stacjonarnych.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Mam pytanko dot. Yonguo rf-602:
-czy wyzwole lampe na odleglosc 5-8 metrow
- czy nie bedzie problemow z uzywaniem lampy Tumax 383 ze stopka do Olympusa. Mam Metza 48 do Pentaxa i tego Tumaxa - szkoda mi sie bylo go pozbywac za grosze a czasem dwie lampy moga sie przydac.
Zastosowanie to architektura (wnetrza) i czasem domowe studio, myslalem o zestawie Yonguo dla dwoch lamp.

 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Michciu76 napisał/a:
czy wyzwole lampe na odleglosc 5-8 metrow

A to zależy od mocy lampy, czy jej błysk tak daleko poleci :-)

Osobiście wyzwalałem lampę z ponad 30m i działało za każdym razem.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
romeoad napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
czy wyzwole lampe na odleglosc 5-8 metrow

A to zależy od mocy lampy, czy jej błysk tak daleko poleci :-)

Osobiście wyzwalałem lampę z ponad 30m i działało za każdym razem.


Poleci... do doswietlenia powinien sie sprawdzic. Malo kiedy uzywam lampy ale dotychczasowe pstryki z lampa osadzona na body byly obiecujace a fotografowalem z kilku metrow, probowalem tez swiatla odbitego od sufitu (kosciol).
Teraz chcialbym sprobowac bocznego doswietlenia aby uniknac odblaskow. Zalerzy mi na wykorzystaniu Tumaxa bo ma lepsza moc i jest nie szkoda na nim cwiczyc ;)
 
Somnus  Dołączył: 09 Sty 2012
Do zestawu k7/k5 & nikon sb25 co byście poradzili z taniej chińszczyzny? RF-603 czy jednak RF-602? Wersja 'for Nikon' czy jednak 'for Canon'? Wymagania mam niewielkie... Ma działać bez problemu (czyt. skuteczność okolice 100% i bez czarnych pasków) przy czasie 1/160 i tyle.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach