Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Rzuć okiem na sąsiedni wątek o RF-603:
http://pentax.org.pl/view...=39220&start=20
Nie trzeba robić sztuczek z naciskaniem przycisku do połowy.
 
Somnus  Dołączył: 09 Sty 2012
Czyli można brać RF-603N bez obawy? To świetnie. Ale znalazłem jeszcze coś... bardziej, że tak powiem, pentaxowego (kanciasty + kilka wersji kolorystycznych ;-) ). Minimalnie drożej, pytanie czy lepiej? Kuchoi K1 http://www.ebay.pl/itm/Ku...=item19d7c5bc81 Wyglądem przypomina starsze nokie z klapką ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nosz kurde.

Przyszła do mnie właśnie chińszczyzna. RF602-C1. Ale kurde w mrowiu tych wersji przekombinowałem i nadal nie mam jak użyć tego z aparatami bez gorącej stopki.

Wymyśliłem 2 rozwiązania.
Dokupić adapter hotshoe. Dokupić odbiornik RF-603. Czy on zadziała w zestawie?

O, i wcisnęli mi RF-600TX. Szlag. Czy 602TX ma gniazdo PC?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A kabelka nie masz ? Ja sobie ostatnio ze 3 kupiłem na zapas. http://www.ebay.pl/itm/23...984.m1439.l2649
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mam kabelek PC-PC. Odbiornik ma jakieś dziwny 3-pinowy slot, a FGZ 540 to cholera wie na co :-)

[ Dodano: 2013-01-30, 20:00 ]
Mnie się wciąż rozchodzi o używanie lampy ze średnim :-) Przekombinowałem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Odbiornik nie ma gorącej stopki ? Nadajnik powinien mieć wejście na micro-jacka. Ja dokładnie tak Yaśkę podpinam.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Odbiornik ma stopkę. Ale ma jakiś dziwny PC 3-pinowy. No właśnie okazuje się że 600tx to golizna.

No nic tam. Nie do końca to co chciałem. Ale adapter do stopki za 15 zł będzie rozwiązaniem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Aż sprawdziłem u chińczyków. Fakt. Nadajnik nie ma wejścia na kabelek, tylko z gorącej stopki go wyzwolisz. Odbiornik stopkę do lampy ma, bo musi mieć, a kabelek 3-pinowy i slot w odbiorniku jest do wyzwalania studyjnych fleszy. A pisałem Ci kiedyś, co masz sobie kupić, to markowego Yongnuo Ci się zachciało. :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dada napisał/a:
A pisałem Ci kiedyś, co masz sobie kupić, to markowego Yongnuo Ci się zachciało. :-P
No właśnie. Jak się nie słucha Dady, to już nie ma rady.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
jorge.martinez napisał/a:
RF-603. Czy on zadziała w zestawie?

603 jest niekompatybilny z 602.

Ale, ciekawostka, właśnie pojawiła się nowa lampa YN-560 mk3 która ma w środku RX kompatybilny z 602 i 603.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
romeoad napisał/a:
603 jest niekompatybilny z 602.
No, znalazłem info w sieci.

Zamówiłem stopkę. Będzie idealna do fotografii a'la Bruce Gilden ;-)

romeoad napisał/a:
Ale, ciekawostka, właśnie pojawiła się nowa lampa YN-560 mk3 która ma w środku RX kompatybilny z 602 i 603.
Słusznie zrobiłem czekając z kupnem mkII :-)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
To ja trochę zmienię/odświeżę temat
Natrafiłem na coś takiego: PT-16 . Tanie jest to jak barszcz- 10- 12 USD. Prawie trzy razy tańszy niż RF-602 . Pytanie zatem czy ta podejrzana taniość oznacza, że prawie nie działa, czy też jest to całkiem rozsądny zakup? No i najważniejsze- jak ze współpracą z K-R, który ma tylko gorącą stopkę?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sprawdź oferty na aliexpress.com - różnica w cenie zmniejszy ci się znacząco
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Może słabo patrzę, ale dalej jest 25 USD vs. 10 USD
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Robur, ok, nie właziłem w twojego linka i nie wiedziałem że to cena za TX i RX :-)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
...no właśnie podejrzanie tanio...w sumie stać mnie na wywalenie w celach testowych 32 PLN, ale mimo wszystko chciałbym mieć cień szansy, że kupię coś co działa.
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
będzie działał rf-603n1 na kiksie z Metzem 50? Przeczytałem w necie, że nie działa taki zestaw :(
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
el Burakos, Kupuj rf-602 w wersji canona, mi z k-x i metzem 48 działa wyśmienicie, jedynie powyżej 1/125 s należy zastosować trick z wciśniętym do połowy przyciskiem na wyzwalaczu.
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
Motyl, na alleniegro widzę za 99zeta ale nie piszą pod co jest i jaka wersja bo to chyba też ma znaczenie, czy nie?
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
el Burakos, Kurcze, nie wiem, ja znalazłem na jakimś forum, że wersja 602 pod Canona pasuje, co do innych to niewiem. Kupowałem na ebayu z chin, więc jeśli nie ma presji czasowych to może warto tam poszukać, powinno też wyjść trochę taniej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach