napm  Dołączył: 20 Lis 2011
GRIP NEWELL K5/K7
Witam

Zastanawiam się nad zakupem oryginalnego gripu D-GB4 co do cen to udało mi się znaleść dwa Polskie sklepy z ceną 899zł (w miarę cena) były też po 1100zł co jest już jakimś nieporozumieniem. (Jak ktoś znalazł jeszcze lepszą ofertę to poproszę).

Moje pytanie jest takie drodzy forumowicze "Czy miał któryś z Was lub ma nadal styczność z gripem Newell ostatnio dość popularnym na Allegro? Widziałem jego zdjęcia i wygląda na dość porządnie zrobiony zamiennik albo sprawia tylko takie wrażenie. Zamierzam go kupić do czas aż dostanę umowę żeby wziąść sobie oryginał na miłe ratki i tu jest moje drugie pytanie czy ma to sens, czy wydam pieniądze w błoto i potem już tego nie odsprzedam. (Tak na marginesie nie sprawia mi już przyjemności trzymanie body bez gripu w rękach uzależniłem się od tego komfortu w poprzednim systemie)

Pozdrawiam Mariusz
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
I słusznie poprzedni system powszechnie uważany jest za miniony :-D
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
napm napisał/a:
Zamierzam go kupić do czas aż dostanę umowę żeby wziąść sobie oryginał na miłe ratki i tu jest moje drugie pytanie czy ma to sens, czy wydam pieniądze w błoto i potem już tego nie odsprzedam.

na pewno nie za taką cenę jak kupiłeś ;-) jak nie chcesz chińczyka to zobacz sobie np. Phottix BP-K7
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam taki grip, kupiony na ebay rok temu za 50$ z przesyłką. Bardzo przyjemny. Rolki chodzą lekko, z wyczuwalnym oporem. Gumy nie odpadają. Spust i włącznik działają poprawnie. Jestem bardzo zadowolony.
Jedyną wadą jest marny zatrzask. Rozkręciłem, poprawiłem i jest OK.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam taki jak niżej, Zakupiony u tego dostawcy i jestem bardzo zadowolony. Pzdr.
http://allegro.pl/grip-d-...2238999179.html
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Ten co podał powalos, jest ok. Mam też taki i jedynie musiałem przeczyścić styki włącznika gripa bo coś szalał przy podglądzie GO.

BTW - ceny poszły w górę, bo 1/2 temu kupowałem chyba po 250 z dwoma bateriami
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
JackDeJack napisał/a:
Ten co podał powalos, jest ok. Mam też taki i jedynie musiałem przeczyścić styki włącznika gripa bo coś szalał przy podglądzie GO.
jest ok ? To be, or not to be
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
i jak zwykle pojawia sie znikad grzegorzgr ze swoimi madrosciami..
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
paradziqs napisał/a:
madrosciami..
dobra :arrow: przyjmuje że było to zamierzone :-B
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
grzegorzgr napisał/a:
jest ok ?
Tak jest ok. Małe zidentyfikowane problemy nie dyskwalifikują sprzętu. A dodatkowo wygląda na dokładna kopie oryginału - nawet miejsce na uszczelki jest :-P
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
JackDeJack napisał/a:
nawet miejsce na uszczelki jest
yes ok.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Pytanie: czy akumulator jest tak samo OK ? Ktoś próbował ?
http://allegro.pl/akumula...2238999439.html
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
To ja ze swojej strony szczerze odradzam grip firmy Meike.

Mierzyłem na Łódzkich targach Foto-Video, ma beznadziejne pokrętła nastawcze.

Cecha charakterystyczna - plastikowe bolce i biało-niebieski kartonik/opakowanie.

Swoją drogą, to jaka jest różnica pomiędzy Newell'em a tym: http://allegro.pl/grip-d-...2238999179.html ? Patrząc na zdjęcia, różnią się jedynie naklejką.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
dntsln napisał/a:
Patrząc na zdjęcia, różnią się jedynie naklejką.
I tak pewnie jest :idea:
Polecam te z podglądem GO. Są dokładna kopią oryginału. Rozbierałem go i środek też nie jest jakiś tandetny w wykonaniu.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
dntsln napisał/a:
To ja ze swojej strony szczerze odradzam grip firmy Meike.

Powszechnie znany jako ALPHA Digital.
Również odradzam. Kiepsko wygląda, nie ma podglądu GO, w moim nie wykrywa akumulatora, słowem chińszczyzna pełną gębą.
 

daniel.chojecki  Dołączył: 23 Sty 2011
w takim razie trafiłem na jakiś wybitny egzemplarz bo nie zamierzam na niego narzekać.
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Ostatnio macałem Phottixa, zarówno model do k5 jak i do jakiegoś Canona. Rolki/pokrętła nastawcze kręcą się jakby miały zaraz poodpadać.

Macałem też Newell'a pod Canona/Nikona... dla mnie o niebo lepiej, ale wciąż nie tak jak w oryginale ;/

[ Dodano: 2012-06-13, 09:38 ]
Podsumowując:

Czy ten jest najlepszą kopią oryginału?

http://allegro.pl/grip-d-...2399779841.html
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
dntsln napisał/a:
odradzam grip firmy Meike.


Miałem meike z metalowymi bolcami - na pierwszy rzut oka grip wykonany całkiem fajnie niestety bolce wykonane są z bardzo miękkiego metalu i słabo przytwierdzone do gripu. W moim egzemplarzu bolce nie pasowały idealnie do otworów w body (cięzko wchodziły) i po dwukrotnym montażu jeden z nich urwał się i został w puszcze. Zdrowo się namordowałem żeby go wyjąć. Dodatkowo żeby grip trzymał się w miarę pewnie na body trzeba było bardzo mocno dokręcać śrubę. Poza tym grip działał raczej bez problemów.

Ja zapłaciłem za grip chyba 250 zł z przesyłką i moje odczucia są takie że lepiej tę kasę można było wydać :-/
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Dużo się dowiedziałem czytając ten post.Kolega zapytał o konkretny grip.Wszystko byłoby ok gdyby w Waszych odpowiedziach nie było tego:
Cytat

Wysłany: 2012-06-13, 09:34     
Ostatnio macałem Phottixa, zarówno model do k5 jak i do jakiegoś Canona. Rolki/pokrętła nastawcze kręcą się jakby miały zaraz poodpadać.

Macałem też Newell'a pod Canona/Nikona... dla mnie o niebo lepiej, ale wciąż nie tak jak w oryginale ;/

[ Dodano: 2012-06-13, 09:38 ]
Podsumowując:

Czy ten jest najlepszą kopią oryginału?

http://allegro.pl/grip-d-...2399779841.html
_________________

i choć najbardziej rzeczowa odpowiedź to link już nic nie wart
i tego:
Cytat

Wysłany: 2012-03-30, 19:11     
Mam taki jak niżej, Zakupiony u tego dostawcy i jestem bardzo zadowolony. Pzdr.
http://allegro.pl/grip-d-...2238999179.html
_________________



Panowie te linki po kilku dniach prowadzą w kosmos lub w najlepszym wypadku do kilku podobnych produktów.Może prościej jak pozostali koledzy odpisać mam taki a taki i jestem zadowolony/niezadowalony.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
arQ napisał/a:
ak nie chcesz chińczyka to zobacz sobie np. Phottix BP-K7

A Phottix to kto,jak nie Chińczyk? :mrgreen:

schwefel napisał/a:
dntsln napisał/a:
To ja ze swojej strony szczerze odradzam grip firmy Meike.

Powszechnie znany jako ALPHA Digital.
Również odradzam. Kiepsko wygląda, nie ma podglądu GO, w moim nie wykrywa akumulatora, słowem chińszczyzna pełną gębą.


daniel.chojecki napisał/a:
w takim razie trafiłem na jakiś wybitny egzemplarz bo nie zamierzam na niego narzekać.

Też mam tego Majka za 140 zł polskich :mrgreen: poza brakiem pozycji podglądu ostrości (którego i tak nie używam) nie mogę mu nic zarzucić. Dobrze wykonany,dodatkowy koszyczek na baterie,po włożeniu którego uaktywnia się w aparacie pozycja w menu pozwalająca wybrać rodzaj ogniw.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach