Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
zorzyk napisał/a:
łał - fajne zdjęcia, będę musiał tam jeszcze wrócić :-D Powiedz, jaki program wspomaga tworzenie takich galerii?

:oops:
... to były pierwsze dni oswajania K10D ;-) i do tego straszny ziąb,
a skrypt galerii to COPPERMINE - dosyć popularny, spolszczony i prosty w instalacji.
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Poniżej masz link do zdjęcia z kadyszki - czas naświetlania - 15 minut. Niestety robione tarasu przy domu - światła miasta popsuły efekt. Co do hotpixels - to nie zauważyłem.

http://www.adi.com.pl/gal...p?album=1&pos=8
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
whtek
Cytat
kiedyś focąc jeszcze analogiem zrobiłem parę zdjęć ruchu gwiazd. Wymagało to otwarcia migawki na co najmniej 2 godziny.

to powiedz mi jak kompensowałeś pozorny ruch gwiazd
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Oooo fajny temat, moje podwórko :mrgreen:
Polecam wejść na www.astro-forum.org i poszukać działu Astrofotografia.
Przeładne zdjęcia tam znajdziecie. Niektóre są robione przez amatorskie lunety albo teleskopy, często też przez obiektywy standardowe czy teleobiektywy.
Zwykle produkt końcowy jaki ludzie tam prezentują to nie pojedyncza klatka, ale kilka-kilkanaście klatek złożonych w jedno zdjęcie. Znakomicie uśredniają się szumy i wydobywane są słabe detale.

Co do ruchu gwiazd i jego kompensacji - w tym celu konieczne jest zamocowanie aparatu na tzw. montażu paralaktycznym. Oś obrotu musi być wycelowana na biegun nieba, prawie dokładnie na gwiazdę polarną. Niestety cała zabawa w fotografowanie nocnego nieba trochę kosztuje...
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Ad Bronek, przyjemna fotka, ta samotna gwiazdka dodaje klimatu :-)

Popodziwiałem sobie zdjęcia nocne, chyba czas pojść na miasto, ale moje możliwości trafienia na ładnie oświetlone obiekty jet raczej ograniczona :-( . Zamek, Kościół Św. Katarzyny i ewent. stacja Pogotowia Ratunkowego . . . . Na tym zamykają się nocne tematy, no i chyba nie za bardzo umiem fotografować architekturę.
Zorzyk, przykro mi bardzo, ale szerze powiedziawszy nigdy nie lubiłem opery, tylko uwerury . . . .
No może na koniec jakaś foteczka:
http://media.lowiecki.pl/...r=1024&dwys=582

Mam nadzieję, że jajeczka Wam nie zaszkodziły . . . Pozdrówka - Kuszelas
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kuszelas napisał/a:
Zorzyk, przykro mi bardzo, ale szerze powiedziawszy nigdy nie lubiłem opery, tylko uwerury . . . .


W Firefoxie widzę podobnie jak Zorzyk - i to na 2 komputrach. Czyżbyś miał niecheć do Opery oraz FF?
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Generalnie lisów nie lubię, niezależnie od umaszczenia. Jest ich za dużo a na dodatek wtrajają zajączki.
Pozdrówka.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Lisów jest za dużo głównie z powodu szczepionek na wściekliznę.
Populacja zajęcy przez ostetnie kilkanaście lat strasznie spadła, ale powody tego są bardziej złożone. Teraz się całe szczęście powoli odbudowywuje.

Opera Ci nie pasi, firefox też nie, więc co proponujesz biednym linuksowcom? ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
mygosia biedni linuksowcy mają od groma przeglądarech choćby przeglądarka wbudowanych w środowiska np w KAD czy Gnome (nie pamietam nazw)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Niby tak - ja używam tylko Opery, a od wielkiego dzwonu firefoxa. Więc jak coś nie chodzi pod tymi przeglądarkami, to nie zobaczę tego :-)
Wiem, wiem - powiecie, że to mój problem ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Nie masz racji to problem twórcy strony. Po to ustala się standarty, żeby wszystko działało na dowolnie wybranej przeglądarce. Sam używam praktycznie tylko Opery.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Nie masz racji to problem twórcy strony.


Mam dokładnie to samo zdanie. Ja tylko napisałam, co mi pewnie inni powiedzą - np. Ci którzy używają "jedynej słusznej przeglądarki" :-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
ale jest taki ficzer do firefoxa - nazywa sie bodajze IE Tab i umozliwia otwarcie okna w przegladarce firefox tak, jak wygladaloby to w IE. I to dziala. Wiec moze pod Opere tez cos takiego stworzono?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Kuszelas napisał/a:
Ad Bronek, przyjemna fotka, ta samotna gwiazdka dodaje klimatu
a dzięki. To jest Wenus - jak powiększyć (kliknąć na zdjęciu) to widać że to planeta, po średnicy kątowej. Zrobione z mojego balkonu z ręki 1/13s :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
À propos Opery - slyszeliscie o tym?:

http://riddle.jogger.pl/2...webdeveloperow/
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
taaaa niby śmieszno a straszno ;-) Internet ma tą przypadłść, iż każdy może głosić prawdy objawione.
Myslę, że najlepiej gdy każdy sam decyduje co jest dla niego najlepsze.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
IE to zło :evilsmile:
O dziwo w mojej Operze ten link chodzi bez problemów (jesli nie liczyć rozjechanej tabelki u góry).
Fotki całkiem przyjemne.
 

sskorpion  Dołączył: 01 Lis 2006
chomik napisał/a:
mialem canona z cmos-em i tez nie bardzo


Proszę poczytać temat: "Kometa odkryta cyfrakiem" - http://news.astronet.pl/news.cgi?5568

Robione aparatem "Canon 350D with a zoom lens set to 200-mm focal length at f/2.8. Lovejoy spotted the object near the frame edge in 16 exposures of 90 seconds"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach