sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Time Lapse
Moje pierwsze boje z "time lapse". Co myślicie? (zaleca się włączenie głośników! ;-) )

http://www.dailymotion.co...7-2011_creation


Ma ktoś jakieś doświadczenia, przemyślenia na temat tej techniki?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Przeszkadza mi ramka z daszka. Ale ogólnie ciekawy pomysł na montaż.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Wyrzuciłbym w montażu wszystkie te szybkie ruchy aparatem oraz efekty "starego filmu", bo zapowiadało się nieźle - dynamiczne chmury, a potem napięcie spadło.
 
tadeuszd2  Dołączył: 06 Gru 2009
Jest fajny pomysł,fajne wykonanie.Idzcie tą drogą Sołtysie!
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Jest taka mała, cienka książeczka: Renato May "Język filmu". Poszperaj, może znajdziesz gdzieś (swojego egzemplarza nie wypuszczę z rąk). Bardzo pomocna przy montażu obrazów ruchomych i nie tylko. Uwagi z mojej strony jak Kytutr.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
zapowiadało się nieźle - dynamiczne chmury

A no właśnie - na początku były niezłe chmury, a później zrobiła się jedna szara masa w związku z czym "szybkie ruchy" aparatem są zamierzone ;)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
gitarka rewelacja ;-)

jaki był interwał między ujęciami?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Szybkie ruchy doskonale oddają stan lęku przed burzą :>
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Witajcie.
Wczoraj probowalem pierwszy raz wykonac zdjecia ta technika. I narodzil sie problem. Aparat (k5) wykonuje zadana ilosc kadrow tylko przy krotkich czasach. Przy zdjeciach nocnych i nastawieniu na 20-30sek mimo zaprogramoania na 100kadrow, aparat po wykonaniu 10-30 ekspozycji anuluje akcje. Dzieje sie to niezaleznie od formatu plikow.
Parametry: 25s, przerwy 3s. Wylaczylem wszystko co bylo do wylaczenia, a mimo to problem pozostal.

z gory dzieki za pomoc
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
socha, a co z baterią, może bliska wyładowania po takim zabiegu
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
obie baterie swieca na zielono, po zawiszce zmienialem czas ekspozycji na 1/40 i bez problemu aparat wyzwalal 100 razy - potem znow przejscie na 20s i ten sam problem :(, a wskazniki baterii wciaz sa na full
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
a to nie jest tak, że robi zdjęcia co 3 sekundy?
Więc jeśli naświetlasz 25 sek, to zrobi zdjęcie, potem 8 kolejnych pominie poczas naświetlenia, znowu zdjęcie i 8 pominie, i.t.d.?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
... no i wychodzi ok.30 klatek ;-)
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
volender napisał/a:
a to nie jest tak, że robi zdjęcia co 3 sekundy?
Więc jeśli naświetlasz 25 sek, to zrobi zdjęcie, potem 8 kolejnych pominie poczas naświetlenia, znowu zdjęcie i 8 pominie, i.t.d.?


:oops: faktycznie tu moze byc pies pogrzebany - dziekuje. Jednak nadal jestem w kropce, bo nie wiem jak go ustawic poprawnie. Skoro przy tych samych parametrach ekspozycji,ale z przerwa 10s daje linie przerywana:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/390046_279730612068086_100000934475209_807090_216690144_n.jpg
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
socha, masz naświetlanie czarnej klatki (Dark'a) - redukcję szumu przy długich czasach?
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Darka nie mam. Redukcja szumow jest wylaczona.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Używasz zdjęć interwałowych w opcjach aparatu czy jakiegoś wężyka z timerem?
Nie można ustawić przerwy między zdjęciami na 33 sekundy? Wtedy było by: wyzwolenie, 30s naświetlania, 3s przerwy, wyzwolenie itd...
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Panowie pierwsze koty za płoty, dziś też będą gwiazdy. Moje mylne rozumienie pojęcia ,,przedzial czasu,, spodowdowało klapę we wczorajszych pierwszych krokach.

Generic z pewnością przerwa zawieracjąca w sobie czas naświetlania plus 2-5s załatwi sprawę.

Dziękuję Wszystkim obecnym za sprowadzenie mnie na dobrą drogę :)
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
...wykopię z niebytu. Ktoś może polecić jakiś soft do poskładania fotek w film?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Robur, polecam MovieSalsa - jako jedyny ze znalezionych i przetestowanych przeze mnie nie ładuje wszystkich fotek na raz, więc nie umiera przy *duużej* ich ilości. Mowa oczywiście o programach graficznych pod Windows, bo konsolowych nie testowałem - pewnie ImageMagick by dał radę też ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach