rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
Problem z Picasa...
Czesc!
Mam problem z picasa....
Kiedy chce umiescic zdjecia z mojego kompa na albumie online, program zaczyna transfer a po 2 zdjeciach wywala system i restartuje komputer. Spotkal sie ktos na forum z podobnym bledem tego programu?
Pozdrawiam
Rodric
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
rodric, system, procek, płyta+grafika, co się dzieje dokładnie (komunikat, blue screen?)
Żaden program "sam z siebie" nie ma opcji restartowania komputera. Musisz podać więcej danych.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nie mam wypasionego kompa (procek 1,6, RAMu512+256, żadnej super karty) ale picasa działa na nim aż miło, ścierwi się duuużo mniej (a może i w ogóle) niż niby lekka przeglądarka XnView, o innych programach graficznych nie wspominając... w każdym razie - jeśli wywala ci kompa - wina na 99 proc. nie leży po stronie Picasy (chyba, że ona nie współdziała z jakimiś wersjami windowsa, czy co tam masz) :?:
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
no wiec po kolei:
komp: laptop
procek: centrino 1,73
grafika: radeon 9700, 128 mb RAM wlasny
plyta: nie wiem
Daje na umieszczenie zdjec (20) na picasa web album...
Po transferze 1- 2 zdjec ...
Wyskakuje niebieski komunikat (doslownie "miga mi przed oczami")- nie wiem jak go odtworzyc- a potem restart calego systemu i po powrocie do Windowsa XP Home Edition wyskakuje komunikat o powaznym bledzie (nie wchodzi mi w tryb awaryjny).
Po powrocie do domu postaram sie o pryzeslanie opisu komunikatu z Windowsa
Pzdr
Rodric
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
rodric, problem ze sterownikami karty sieciowej (mniej prawdopodobne) albo grafiki (bardziej prawdopodobne). Niebieski ekran = problem ze sterownikami.
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
sterownii do karty graficznej dopiero co instalowalem nowe...
Tyle ze nieorginalne tylko ze strony niezaleznej "omega drivers".
Oryginalne mi nie dzialaly, a z tymi jak na razie nie mialem problemow... Prawie nie, gdyz jedynym problem jaki mam jest taki, ze program sterujacy zainstalowany razem z tymi sterownikami nie zapisuje mi ustawien monitora tzn. przy kazdy wlaczeniu kompa trzeba wejsc jeszcze raz w preferences i w zaawansowane i wtedy dopiero przywraca, automatycznie, ustawienia, ktore mu sie wczesniej wybralo... (ale to zawile :-) ).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Tyle ze nieorginalne tylko ze strony niezaleznej "omega drivers".

Wywal, tylko problemy z tym. To nieprawda, że to są inne, jakieś przerobione "niezależne" sterowniki, bo kodu sterowników, w których można by grzebać, ATI nie udostępnia. To jest taki amatorsko sklecony "pack" różnych dll-ek z tweakami w konfiguracji i nowym setupem. Można na tym zyskać parę klatek w tej czy innej grze, a stracić np stabilność.

Dziwne, że nie działały Ci oryginalne. Choć - może to to - z laptopowymi kartami jest tak, że czasem działają tylko "dedykowane" sterowniki ze strony producenta. Tak jest u mnie z GeForce GO 7300. Więc może ze strony producenta laptopa będą działać? Często nie są najnowsze, ale mają zaletę - działają właśnie :-) A jak te nie zadziałają - to ja bym dzwonił do hotline'a, bo jak mają nie działać, jak mają działać.
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
Cytat
Więc może ze strony producenta laptopa będą działać?


No wlasnie te ze strony producenta nie dzialaly...
Probowalem roznych kombinacji i zawsze nic z tego nie wychodzilo...

Cytat
A jak te nie zadziałają - to ja bym dzwonił do hotline'a, bo jak mają nie działać, jak mają działać


Pisalem i do producenta laptopow i do ATI i jedni mnie odsylali do drugich :-) zupelnie jak w Polsce !!! a wy marudzicie ze u nas w kraju zle... Jak zle jak tak samo jak wszedzie :-)
W koncu mi jakas tam Pani "Manager" poradzila ta strone (omega) no i zadzialalo.
Moze po prostu sa jakies pozostalosci po starych sterownikach i dochodzi do konfliktu, no ale ja sie na tym nie znam (w kazdym razie nieodinstalowywalem starych a tylko nadpisalem na nie te nowe).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
rodric, uuu, to słabo - jak producent nie potrafi sklecić sterowników zgodnych ze swoim sprzętem, to lekka poracha - no bo co tu można zrobić teraz :-/ Jakiś markowy ten laptop czy niebałdzo?
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
Powiem tylko tyle, ze jeszcze nie spotkalem czlowieka, ktoremu mowilaby cos nazwa mojego laptopa, a ich wyraz twarzy byl przy tym bardzo podobny do twego avatara... :mrgreen:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
rodric, wejdź we właściwości systemu -> zakładka zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie. wywal ptaszka przy automatycznym restartowaniu. od teraz będziesz mógł sobie popatrzeć na śliczny, niebieski ekranik i zobaczyć co Ci wykrzacza system.
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
oto co mi wyskoczylo:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
rodric, mamy odpowiedź. To driver karty sieciowej. Na szczęście nie tylko Ty to miałeś, łap linkę:
http://www.google.com/sea...565527930429163
Może coś znajdziesz.
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
Okej wszystko dziala :-)
Problem lezal w sterowniku, ktory nie obslugiwal programow bazujacych na Javie lub innych "silnikach", gdy uzywalo sie szyfrowania WEP w sieci bezprzewodowej.
Po sciagnieciu nowych wszystko juz dziala jak nlezy.
Dzieki chlopaki spisaliscie sie na :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B

Mysle ze watek mozna zamknac...

Pzdr
Rodric
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Tam zaraz zamknąć. Teraz to się świetnie do oftopów będzie nadawał ;-)
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Słuszności prawisz, matb ;-) coś dla nas :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach