LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
jaad75 napisał/a:
Kompatybilność bagnetu, to będzie ograniczona, gdy przestaną robić body ze śrubokrętem. Narazie, to jest sytuacja podobna jak z body MF i obiektywami AF... Kompatybilność jest wsteczna, czyli nowsze body mogą bezproblemowo używać starszych obiektywów.
Zapomniałeś dopisać, że bezproblemowa praca jest tylko na pełnej dziurze. Na innych przesłonach trzeba ratować się magicznym przyciskiem.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
17-70/4.0. To ja juz wole Sigme ze swiatlem 2.8 na szerszym koncu. Nie wiem, po co ograniczaja tak swiatlo, tym bardziej, ze body w trybie A potrafi albo utrzymywac w calym zakresie maksymalny otwor przyslony, albo tez, jak sie chce, stala przyslone. Jesli ustawi sie w takim kicie w trybie A f/5.6, to te F 5.6 bedzie utrzymane takze dla 18mm, wiec nie wiem, po co stale swiatlo :?:
Do tego cena - 600$
Przeciez konkurencyjna Sigma nawet na polskim rynku jest tansza, a np. na B&H kosztuje 400$ i do tego jest duzo jasniejsza na szerokim koncu. A na waskim - minimalnie ciemniejsza.

Tylko SDM - czy to proba zmuszenia mnie do kupienia K200D :?: :shock:
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Nie mam co prawda sigmy 2.8 ale można postawić pytanie, na ile jest użyteczna ta przesłona w całym zakresie ogniskowych.
Dotyczy to oczywiście wszystkich obiektywów.
Jeśli w jakimś obiektywie trzeba przymknąć przysłone żeby uzyskać zadowolające rezultaty to coś tu jest nieteges :mrgreen:
Np pentacon 135/2.8 ma zadowalające efekty przy światle 4, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
pawelek-79, jak byś mógł zauważyć jest to cena MSRP, czyli nie koniecznie zgodna z ceną sklepową...
Wystarczy zajrzeć na amerykańska stronę Sigmy aby przeczytać opis do obiektywu S 17-70/2.8-4,5:
Cytat
MSRP$590.00 USD


Więc cena proponowana przez producentów jest niemal identyczna...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pawelek-79 ja tam zdecydowanie wolę stałe światło... :mrgreen:
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
wszystko byloby super, tylko czemu taka ciemnica, czemu nie 2.8 :P
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
A od kiedy stałe f/4 w zoomie to ciemnica?... :evilsmile:
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
A ja ostatecznie i tak poczekam na opinię użytkowników :)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
mazi napisał/a:
wszystko byloby super, tylko czemu taka ciemnica, czemu nie 2.8 :P
Nie chcą szkodzić konkurencji, bo jeszcze się obrażą i Pentax będzie musiał sam szkła na bagnet K robić :)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
mazi napisał/a:
wszystko byloby super, tylko czemu taka ciemnica, czemu nie 2.8 :P

Tak, super. Wtedy malkontenci by psioczyli, że średnica filtrów duża i przez to drogie są.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Póki co, konkurencja nie planuje 17-70 w wersji HSM na bagnet K... :evilsmile:
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
jaad75 napisał/a:
A od kiedy stałe f/4 w zoomie to ciemnica?... :evilsmile:


odkad chce sie go uzywac do focenia w trudny warunkach oswietleniowych.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
mazi, no to masz DA* 16-50mm
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
lipalipski napisał/a:
mazi napisał/a:
wszystko byloby super, tylko czemu taka ciemnica, czemu nie 2.8 :P

Tak, super. Wtedy malkontenci by psioczyli, że średnica filtrów duża i przez to drogie są.


hehe, ale wtedy lepiej lezalyby w recy i wygladaly fajniej :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hahahaha, zagladam tu i jak zwykle - czyli 90% malkontenctwa, znaczy pojawia sie cos nowego, fajnego, rozszerzajacego wybor szkiel do naszych korpusow i mamy do czynienia glownie z marudzeniem. Ja tam sie ciesze, bo brakowalo czegos takiego w ofercie Pentaxa i widac, ze wreszcie SDM schodzi "pod strzechy" - czyli bedzie go coraz wiecej takze w tanszej optyce. Brak srubokreta tez dobrze wrozy na przyszlosc, czyli ze nowe szkla tez go nie beda mialy - czyli szkla moga byc nieco mniej skomplikowane mechanicznie = mniej awaryjne. Uzytkownikow starszych cyfranek (sprzed K100D super) Pentaxa i tak jest malo, znacznie mniej niz uzytkownikow poznejszych modeli, wiec malo oplacalne robi sie robienie specjalnie dla nich srubokreta. Ot taka prawda. W sumie Nikon i Minolta nawet w pierwszych swoich szklach z wbudowanym silniczkiem w ogole nie bawili sie w dodawanie opcji srubokreta, mimo ze na rynku bylo znacznie, znacznie wiecej korpusow tych firm nie dzialajacych z USM niz starszych cyfranek Pentaxa.
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
Mimo wszystko światło 2.8 by się przydało - tylko kto wtedy kupiłby 16-50*DA?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
LDevil napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Kompatybilność bagnetu, to będzie ograniczona, gdy przestaną robić body ze śrubokrętem. Narazie, to jest sytuacja podobna jak z body MF i obiektywami AF... Kompatybilność jest wsteczna, czyli nowsze body mogą bezproblemowo używać starszych obiektywów.
Zapomniałeś dopisać, że bezproblemowa praca jest tylko na pełnej dziurze. Na innych przesłonach trzeba ratować się magicznym przyciskiem.

a co ma pomiar expozycji, do ustawiania ostrości!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz lub ktoś obeznany w temacie: nie zagłębiałem się w temat, więc nie wiem - czy brak śrubokręta może w jakiś sposób negatywnie wpłynąć na szybkość lub precyzję AFa?? Jak to wygląda u konkurencji? Skarżył się ktoś pod tym względem? .. bo jeśli nie to nie będę płakał 8-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
sołtys napisał/a:
sylwiusz lub ktoś obeznany w temacie: nie zagłębiałem się w temat, więc nie wiem - czy brak śrubokręta może w jakiś sposób negatywnie wpłynąć na szybkość lub precyzję AFa?? Jak to wygląda u konkurencji? Skarżył się ktoś pod tym względem? .. bo jeśli nie to nie będę płakał 8-)

Raczej tylko pozytywnie, bo do tej pory mieliśmy raczej coś w stylu MicroUSM Canona, czyli silniczek w obiektywie napędzał klasyczny mechanizm przestawiania soczewek, tyle że ciszej, no i może z mniejszą bezwładnością. Teraz skoro nie muszą pakować starego mechanizmu dla zachowania wstecznej zgodności powinno być tylko lepiej. Zobaczymy.

 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Pentagram napisał/a:
a co ma pomiar expozycji, do ustawiania ostrości!
Nic nie ma. Pisałem o tej mitycznej wstecznej kompatybilności (nowe body działa dobrze ze starym szkłem). Otóż nie do końca działa bezproblemowo. Nie pisałem tutaj nic o ustawianiu ostrości.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach