WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Pentagram napisał/a:
Szkoda tylko, że ta Sigma nie ma FTMa. Dla mnie to poważna wada.

Napęd jest na sztywno jak w micro-USMach? Da się może ustawić ostrość po zakończeniu pracy napędu (jak w QSF), czy tylko po wyłączeniu napędu AF w obiektywie?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
WuWu84, niestety w Sigmach najpierw musisz przełączyć na MF, potem doostrzać.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Pentagram napisał/a:
WuWu84, niestety w Sigmach najpierw musisz przełączyć na MF, potem doostrzać.

W 120-400 mogę w dowolnym momencie kręcić i z tego co pamiętam tak samo jest w 50-150 i 70-200. No chyba, że jednak nie można, no ale póki co nie popsułem :-P
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Czy ktos moze sie wypowiedziec jak to szklo wspolpracuje z K-x ? chodzi glownie o sprawnosc AF (celnie/szybko?)
 

WoRaS  Dołączył: 30 Lip 2009
 
Gunner napisał/a:
Czy ktos moze sie wypowiedziec jak to szklo wspolpracuje z K-x ? chodzi glownie o sprawnosc AF (celnie/szybko?)

Cześć,
kupiłem używkę w październiku i używałem bardzo intensywnie z K-x na urlopie w Małej Fatrze, ponadto byłem przed samym Sylwestrem na Babiej Górze (-20C). W obu przypadkach nie było żadnych problemów (robiłem głównie krajobrazy, część brzy b. dobrej pogodzie, ale część przy kiepskiej i AF radził sobie bardzo sprawnie). Trochę zdjęć we wnętrzach też zrobiłem, AF nieznacznie wolniejszy ale trafia.

Reasumując, nie zauważyłem żadnych problemów ani z celnością ani z szybkością.

Weź jedynie poprawkę, że nie testowałem jak obiektyw radzi sobie ze śledzeniem "szybko uciekających obiektów" takich jak szalejące dzieci, biegające psy itp. :-)

Ja jestem bardzo zadowolony - do moich zastosowań to idealne szkło (zakres, szybkość AF, jakość optyczna).
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
hmmm czyli spokojnie moge polowac ;] zobaczymy na jakiej kwocie aukcja sie zatrzyma, jak wyrobie z kasa to zamiennik kita idelany (a i wtedy dlugi kit pojdzie w inne rece ale zostanie ze mna K-x ktorego nie mzienie na K-r...:D) ehhh bede kombinowal hehe
 

eurojacek  Dołączył: 30 Paź 2009
Niedawno nabyłem P 17-70, sdm chodzi cichutko lecz ma charakterystyczne "piski". Czy ten typ tak ma ?
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Mój nie piszczy.
Tylko szumi i popstrykuje przy doostrzaniu.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
eurojacek, wymień. Wszystkie niepokojące dźwięki mają jedną przyczynę - tarcie. Coś o coś trze i albo będzie to trwało lata, albo po tygodniu się przetrze i będzie po obiektywie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Raz w życiu miałem w rękach DA17-70. I wydał mi się mimo swego SDMu jednak nieco bardziej szumy i głośny niż DA16-50.

Ale oczywiście to nic w porównaniu z wiertarami.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
eurojacek napisał/a:
Niedawno nabyłem P 17-70, sdm chodzi cichutko lecz ma charakterystyczne "piski". Czy ten typ tak ma ?

Nie, mój tylko robił szuuur.. szuuuuuur. Może masz myszy : ;-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Któryś z egzemplarzy prezentowanych na Youtube też popiskiwał. Nie pamiętam który to filmik, ale pamiętam, że te popiskiwania zwróciły moją uwagę.
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Mego sprawdziłem przed chwilą,nie piszczy.Za to 60-250,jak go rozwalę na 250mm(w ciemnicy),to popiskuje :-? .Miałem onegdaj 12-60 swd Olego...też piszczał i piszczy dalej u innego właściciela,ale żyje i zdjęcia robi.Dziwne trochę,mnie to wygląda raczej na pisk taki generowany elektronicznie,ale z budowy tych napędów to noga jestem.
Czy ktoś z forum, wysyłał do naprawy obiektyw z walniętym SDM-em?Tzn.z powodu pisków?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
rbucz napisał/a:
Nie, mój tylko robił szuuur.. szuuuuuur. Może masz myszy : ;-)

A wysyłałeś go do serwisu z powodu tego szuuur .. szuuuur?
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
ZbyszekB napisał/a:
rbucz napisał/a:
Nie, mój tylko robił szuuur.. szuuuuuur. Może masz myszy : ;-)

A wysyłałeś go do serwisu z powodu tego szuuur .. szuuuur?

:mrgreen: nie, no to było całkiem normalne szuuur, szuuuuur :-) Do serwisu go wysłałem, jak po miesiącu użytkowania, przestał łapać ostrość. Naprawili.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
rbucz napisał/a:
:mrgreen: nie, no to było całkiem normalne szuuur, szuuuuur :-) Do serwisu go wysłałem, jak po miesiącu użytkowania, przestał łapać ostrość. Naprawili.
Czyli to jest normalne? Pytam bo wszedłem w posiadanie obiektywu z silnikiem SDM i wydaje mi się że to szuuur-szuuuuurrr jest trochę za głośne. Będę musiał porównać z innym egzemplarzem. Może uda się na PPD. ;-)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
szuuur, szuuuur
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No nie wiem jak to opisać, ale jakieś tam dźwięki wydają też napędy ultradźwiękowe. Nawet jeśli to nie są odgłosy samego silnika, to przesuwają się soczewki, coś tam w środku się dzieje. Stąd:
szuuur, szuuuur :mrgreen:
Natomiast pisk, pisk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
uznałbym za niewłaściwe zachowanie - złe smarowanie, czy spasowanie jakichś elementów.
HSM Sigmy jest jeszcze głośniejszy, bo często słychać w nim, oprócz:
szuuur, szuuuur,
jeszcze puk, puk, puk :mrgreen:
i wszystko działa dobrze.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
"Szur, szur, szur,
to idą umarli,
szur, szur, szur,
oni przychodzą po mnie.
Ale ja nie pójdę.
Ale ja nie pójdę."
(c)Kazik, piosenka o SDM ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
eurojacek napisał/a:
sdm chodzi cichutko lecz ma charakterystyczne "piski"
Może ultradźwięki przechodzą w zakres słyszalny. ;-)
 

WoRaS  Dołączył: 30 Lip 2009
eurojacek napisał/a:
Niedawno nabyłem P 17-70, sdm chodzi cichutko lecz ma charakterystyczne "piski". Czy ten typ tak ma ?


Chmmmm mój też popiskuje ale jak narazie (puk puk w niemalowane drewno) działa bez zarzutu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach