ambro  Dołączył: 20 Sie 2013
Czy ktoś się orientuje ile obecnie używane DA 17-70 jest warte :?:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Dla mnie już nic... ale używkę można kupić nawet poniżej 1000 zł. Zwykle aukcje są między 1100 a 1400 zł.
 
ambro  Dołączył: 20 Sie 2013
Kupiłem w dobrej cenie i jestem zadowolony. Bardzo uniwersalny sprzęt. Sprawdza się na spacery z rodziną. Na ogniskowej 17mm jest wystarczająco szeroko do krajobrazu, a w okolicy 70mm f4 ładnie rozmywa tło, uwydatnia kompresję perspektywy. Odwzorowanie koloru, kontrast są bardzo dobre. Nie mam porównania do 16-85, ale na razie nie widzę potrzeby na lepszy obiektyw zoom. Wcześniej w innym systemie miałem Tamrona 17-50 f2.8 i wolę ostre f4 niż jaśniejszy obiektyw wymagający przymykania.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
[quote="ambro"] Wcześniej w innym systemie miałem Tamrona 17-50 f2.8 i wolę ostre f4 niż jaśniejszy obiektyw wymagający przymykania.[/quote

Są szkła jaśniejsze, których przymykac nie trzeba, ze wspomnę Sigmę 17-50 f/2,8 EX DC HSM. Na pełnej dziurze w centrum kadru lepsza od Pentaxa (i jaśniejsza o całą działkę), na brzegu tylko dla maksymalnej ogniskowej wymaga przymknięcia o 1EV , by było ostro, ale już do portretu ze stosunkowo małą głębią jak ktoś lubi przymykać nie trzeba, bo brzeg mniej istotny. Oczywiście, Sigma jest o te 20mm krótsza (a to czasem jest znaczna różnica), nie ma też uszczelnień i zapwne trudniej kupić używkę w bardzo atrakcyjnej cenie, jednak piszę o niej gwoli porównania z rzeczonym Tamronem. Na plus jeszcze dla Sigmy trwalszy naped HSM, bo pentaksowy SDM lubi strzelić focha.
Jednak Pentax to nadal swietne szkło i sądzę, ze jestes zniego zadowolony nie bez powodu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach