butsh  Dołączył: 23 Sty 2011
K20D i przesunięta plamka centralnego punktu AF
Witam!
Własnie zauważyłem że plamka centralnego punktu AF przesunęła mi się względem matówki i obecnie znajduje się mniej więcej o szerokość pojedynczego czerwonego kwadracika od półkolistej linii wyznaczającej centrum kadru. Czy oznacza to że przesunęła mi się matówka? ( o dobre 2 szerokości centralnej plamki ) Aparat mam od nowości już prawie 3 lata i do tej pory czerwona plamka była w centrum kadru, da się to jakoś poprawić?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Re: K20D i przesunięta plamka centralnego punktu AF
Ostrzy tam gdzie ostrzyło, czy już w nowym, "przesuniętym" punkcie"?
 
butsh  Dołączył: 23 Sty 2011
Ostrzy tam gdzie ostrzyło do tej pory.
Oczywiście wszystkie pozostałe wskaźniki punktów AF są ewidentnie "przesunięte w lewo", tak że najdalszy znajduje się poza ostatnią linią matówki a 3 boczne lewe punkty AF pokrywają się z linią wewnętrznej ramki matówki a powinny leżeć wewnątrz tej ramki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
butsh napisał/a:
Ostrzy tam gdzie ostrzyło do tej pory.

Względem wskaźników punktów AF czy względem matówki?
 
butsh  Dołączył: 23 Sty 2011
Oceniam to na czuja kierując centrum kadru na dwa punkty (obiekty) położone bardzo blisko siebie w osi poprzecznej ale leżące w pewnej odległości od siebie w osi podłużnej (jeden za drugim). Przy AF przestawionym na tryb ciągły widać że aparat przeostrza gdy kieruje środek kadru na obiekt, a nie wtedy gdy kieruję "czerwona plamkę" na obiekt. Stąd wnoszę że ostrzy jak ostrzyło. Nie wiem czy ta metodologia jest prawidłowa.

[ Dodano: 2011-08-08, 21:16 ]
Ktoś może wie czy da się to naprawić czy zostaje serwis?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach