xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
[K100D] K100D Super - krzywa matryca
Witam,

Zdjąłem z półki aparat, zacząłem robić zdjęcia i zauważyłem niesymetryczną winietę oraz to, że zdjęcia nie odpowiadają temu co widzę w wizjerze. Zdjąłem obiektyw, włączyłem tryb czyszczenia lustra i okazało się, że matryca jest przesunięta do jednej strony i jeden bok jest wysunięty w stronę bagnetu. Przy włączaniu aparatu czyszczenie matrycy startuje później - jakąś jedną czy dwie sekundy.

Zdjęcia robić się da, nie zależy mi na automatycznym czyszczeniu matrycy ani na stabilizacji, byle tylko matryca była w pierwotnej pozycji, nie zależy mi na tilcie :-) .
Czy da się coś zrobić z tym samodzielnie, czy tylko serwis?
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Jak na mój gust może być niezmiernie ciężko samemu wyregulować matrycę - w stabilizatorach musi być regulacja jej położenia, która fabrycznie jest dobrze zrobiona, ale skoro stan fabryczny poszedł się paść, to chyba tylko Apollo będzie w stanie coś na to poradzić. I obawiam się że skończy się na wymianie stabilizatora, czyli naprawa na granicy opłacalności :-?
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Bruinen napisał/a:
I obawiam się że skończy się na wymianie stabilizatora, czyli naprawa na granicy opłacalności :-?


Bardzo możliwe.

Dzwoniłem do serwisu pana Bieńka - twierdzi, że potrzeby jest specjalistyczny sprzęt - tylko autoryzowany serwis wchodzi w grę.
Popatrzyłem też sam - wygląda to tak jakby matryca była utrzymywana na środku przez elektromagnesy z obu stron matrycy i z jednej strony te elektromagnesy przestały działać. Próba ręcznego przesunięcia matrycy na środek jest niemożliwa - matryca jest dosyć silnie przyciągana z powrotem na bok, do skrajnej pozycji.

Skontaktuję się z serwisem Apollo, zobaczymy co powiedzą.

[ Dodano: 2011-08-11, 10:43 ]
xrog napisał/a:
Bruinen napisał/a:
I obawiam się że skończy się na wymianie stabilizatora, czyli naprawa na granicy opłacalności :-?


Bardzo możliwe.

Dzwoniłem do serwisu pana Bieńka - twierdzi, że potrzeby jest specjalistyczny sprzęt - tylko autoryzowany serwis wchodzi w grę.
Popatrzyłem też sam - wygląda to tak jakby matryca była utrzymywana na środku przez elektromagnesy z obu stron matrycy i z jednej strony te elektromagnesy przestały działać. Próba ręcznego przesunięcia matrycy na środek jest niemożliwa - matryca jest dosyć silnie przyciągana z powrotem na bok, do skrajnej pozycji.

Skontaktuję się z serwisem Apollo, zobaczymy co powiedzą.


----

Dzwoniłem, ale przez telefon nic konkretnego na temat takiej usterki nie powiedzieli.

[ Dodano: 2011-09-01, 22:43 ]
Po dwóch tygodniach po oddaniu kasetki serwis odezwał się. Naprawa polega na wymianie matrycy, a jej koszt około tysiączka. Sprawa zupełnie nieopłacalna.
Szkoda, bo dobry był aparacik.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach