me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Lastolite Ezybox
Witam.
Czy jest jakaś alternatywa (tańsza) dla tego produktu?

ezybox

Szukam w miarę dużego softboxu dla zwykłej lampy błyskowej. Ma ktoś może doświadczenia z tego typu akcesoriami? Wiem że są też takie zapinane na rzep do lampy błyskowej, ale ich rozmiar raczej nie przekonuje, zwłaszcza jeśli chodzi o fotografię plenerową.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Są chińskie softboxy o podobnej konstrukcji - np. w tej aukcji - niemal identyczny - nie ma tylko dodatkowego wewnętrznego rozpraszacza. Ten konkretny jest 60x60, ale zdaje się, że są też trochę większe. Zawsze można kupić uchwyt bowensa do lamp systemowych i problem wielkości się praktycznie rozwiązuje.
Kupiłem coś takiego, sprawdza się przyzwoicie.
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Chodzi o coś takiego np?:
uchwyt

Racja, wychodzi taniej a można założyć dowolny softbox. Ale to rodzi kolejne pytanie, czy dużych rozmiarów softboxy studyjne to nie za dużo dla lampy błyskowej pokroju Yongnuo 460ii albo nawet Metza 58? Czy takie lampy systemowe dają dosyć światła by wykorzystać większy softbox (większy niż 60x60 lub nawet jakiś octobox)?
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Dokładnie taki uchwyt jak pokazałeś.
Co do tych rozmiarów to nie wiem, nie próbowałem, chociaż się przymierzam.
Do FGZ540 i 460II zakładam parasolki 110 cm i działa bez problemu, więc zakładam że podobnej wielkości softbox też da radę.
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Dzięki za pomoc :-B
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Nie ma sprawy. Jak zorganizujemy znowu jakieś spotkanie to ten 60x60 mogę przynieść.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ja tam kupiłem taki 60x60 i mimo że miał nie mieć to ma wewnętrzny dyfuzor. Niestety nie pamiętam gdzie. Tak czy siak, moim zdaniem ten sam efekt jest po założeniu na lampę mydelniczki, a to idzie szybciej niż zapinanie 4 dodatkowych rzepów ;-)

PS Jak chcesz dużego softboxa (np. 60x120) to raczej możesz zapomnieć o lampach aparatowych, to jest tak jakby zapiąć 300/2.8LIS do 300D. Niby można i jako tako będzie działać, ale jednak niezbyt mądrze taki zestaw wygląda i nie najlepiej funkcjonuje.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Jak dla mnie jest różnica między mydelniczką a softem 60x60 cm. A przy okazji - z braku drugiego dyfuzora i tak zakładam mydelniczkę na lampę. Jakoś godzę się z większą utratą światła, ale wydaje mi się, że jest ono jednak ładniejsze.
Z tym dużym softboxem ja bym jednak zaryzykował. Skoro przy 60x60 cm czy parasolce 110/120 cm(gdzie w końcu światło mocno ucieka na boki) bardzo rzadko ustawiam lampę na więcej niz 1/4 mocy to wydaje mi się, że z większym pudełkiem też to powinno zadziałać.
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Ostatecznie zamówiłem ten uchwyt oraz octobox 80x80. Od kilku dni testuję parasolkę 110cm i jestem b. zadowolony. Zastanawiałem się tylko czy wziąć softa czy octoboxa, po długiej lekturze różnych forów i witryn zdecydowałem się na "modniejszą" wersję, głównie ze względu na to że daje ładniejsze odbicia w oczach i podobno daje nieco bardziej kierunkowe światło, co stanowi dobre uzupełnienie walorów rozpraszających parasolki. Ale wszystko się sprawdzi w praniu, najwyżej się sparzę jako początkujący.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Cytat
Ostatecznie zamówiłem ten uchwyt oraz octobox 80x80.

To na jakieś spotkanie ja Cię poproszę o przyniesienie tej octy.
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Jimmy napisał/a:
Cytat
Ostatecznie zamówiłem ten uchwyt oraz octobox 80x80.

To na jakieś spotkanie ja Cię poproszę o przyniesienie tej octy.


Z miłą chęcią, będę śledził stosowny wątek :-B
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
a jak sie sprawdzi to daj namiary na sklep w ktorym to zakupiles :P
zonka juz coraz rzadziej chce ze mna jezdzici trzymac blendy wiec musze sie w koncu zaczac bawic blyskaniem w plenerze, i takie rozwiazaine chyba sie sprawdzi..
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Jimmy napisał/a:
Jak dla mnie jest różnica między mydelniczką a softem 60x60 cm

Źle mnie zrozumiałeś, miałem na myśli zastąpienie wewnętrznego dyfuzora założeniem mydelniczki na lampę montowaną do softboxa ;-)

[ Dodano: 2011-08-18, 22:52 ]
paradziqs napisał/a:
a jak sie sprawdzi to daj namiary na sklep w ktorym to zakupiles :P
zonka juz coraz rzadziej chce ze mna jezdzici trzymac blendy wiec musze sie w koncu zaczac bawic blyskaniem w plenerze, i takie rozwiazaine chyba sie sprawdzi..

Chcesz stawiać w plenerze statywy z softboxami i zostawić je bez trzymanki? Odważny jesteś :-D
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Bruinen napisał/a:
Źle mnie zrozumiałeś, miałem na myśli zastąpienie wewnętrznego dyfuzora założeniem mydelniczki na lampę montowaną do softboxa

No, teraz wszystko jasne. Czyli odruchowo zastąpiłem wewnętrzny dyfuzor mydelniczką.
Bruinen napisał/a:
Chcesz stawiać w plenerze statywy z softboxami i zostawić je bez trzymanki?

Jak nie wieje to nie ma problemu :) A jak już się pojawia bryza to można statyw dociążyć jakimiś kamieniami (czy nieodłączną skrzynką piwa). Inna sprawa to przyzwoite statywy - do lamp systemowych używam dużych 260 (czy 290) Quantuum od Czesia i W806 (czy jakoś tak).
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Jimmy, no wlasne tego Quantuum napewno bede kupowal (air 260 chyba wystarczy). gorzej z wyborem dobrego mocowania do lampy systemowej + parasolki... tutaj sporo jest tego na aukcjach.. ale ktore jest naprawde dobre?
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
paradziqs, ten Quantuum jest fajny a w każdym razie bezpieczniejszy od W806, który prawie mi wybił zęby jak go pierwszy raz rozkładałem (sprężyny).
Z tymi uchwytami to sam do końca nie wiem co Ci polecić. Mam dwa takie, ale do ideału im trochę brakuje. Te ścięte szczęki mało pewnie trzymają lampy, poza tym trochę niszczą stopki (może trzeba wziąć pilniki iglaki i trochę nad tym aluminium, czy to to jest, popracować).

edit
Nie pamiętam czy mój Quantuum ma 260, czy 290 cm. Wydawało mi się, że jest wyższy, ale nie udało mi się znaleźć 290 w wersji AIR.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Jeżeli chodzi o statywy to ja bym polecił takie:
statyw
Ciężki (4kg vs niecałe 2kg w quantuum) i masywny, a przez to w miarę stabilny. Na sprężyny też trzeba uważać:) Ja się ich pozbyłem, inaczej statywy nie zmieściły by się do pokrowca.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Mocowania do systemówek kupowałem takie: http://www.ebay.com/itm/F...=item3a56fc8575

Sprawdzają się wyśmienicie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach