Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
  Nikon D40x - cena
Z dzisiejszej reklamy w The Times - sugerowana cena detaliczna (tj RRP) 600GBP (kit, razem z VAT). Dla porownania, cena RRP dla D40 to 450GBP (z tej samej reklamy). Rzeczywista cena D40 w pierwszym z brzegu sklepie 365GBP; niech D40x będzie taniej nawet o 100GBP od ceny RRP, ale i 500GBP to i tak dużo. Kupa śmiechu, powiedziałbym nawet.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
np. w Pstryku wyceniają owo cudo na 2899 z kitowym 18-55 ED II, a taki Olek E500 duokit jest od ręki nawet za 2400 jak dobrze poszukać. Rzeczywiście , kupa śmiechu.Pozdrowienia i Wesołego Alleluja!
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jak szukałem lustra dla siebie to Nikon D50(kit) był za 2 tys., a D40(też kit) za 2,6 tys. (bo to nowość Panie). Żeby było dziwniej to w zapowiedziach można było przeczytać że cena nowego kita D40 powinna oscylować w granicach 1,8 tys (Nikon miał szturmem wedrzeć się na rynek hybryd - docelowo zastąpić serię 8000). Ale takie rzeczy to tylko w Polsce :-P
Z drugiej strony to właśnie te optymistyczne zapowiedzi sprawiły że pomyślałem o lustrzance (miałem na oku Nikona 8400). Więc nie ma tego złego ;-)
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Zobaczymy ile zestaw D40+18-55 będzie kosztował po pojawieniu się w większej ilości D40x, może właśnie osiągnie te 1800 pln. Olki już tanieją, bo nadchopdza ich następcy E410 i E510 i mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla systemu 3/2 C,N,P,S,Sony. Enzo, dlaczego umieszczasz D40 wśród hybryd? Chyba, że chodzi Tobie o zastępowanie likeDSLR właśnie niewielkimi lustrzankami typu D40, co ma miejsce w polityce Nikona/ brak następców serii 8xxx/ Hybrydy będą nadal istnieć, wielu one wystarczą, tym bardziej, że zauważyłem iż sporo lustrzankowców nie rozbudowuje systemu- tak jak kiedyś Zenit+2/58mm na całe życie, tak teraz Canon Eos350D kit i 100000 fotek z których na papierze znajdzie się co 10000 a reszta służy raczej pooglądaniu na LCD i kasowaniu.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No niezłe jaja - widziałem przedwczoraj to cudo z kitem za, uwaga.... 3199zł. Sklep bodajże Foto-joker. Przy okazji cena "starego" d40 spadła do 2199, co wyraźnie zostało zaznaczone jako mega-promocja. No super okazja proszę Państwa :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
d40 spadła do 2199

To przeciez ponad 1000zł taniej od K10D.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
milo napisał/a:
bEEf napisał/a:
d40 spadła do 2199
To przeciez ponad 1000zł taniej od K10D.


Uuu Panowie czas zmienić system :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
awakqwq napisał/a:

Uuu Panowie czas zmienić system :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nie ma sie co zastanawiac. Ja nie wiem jak FJ mogl zaoferowac tak niskie ceny na ten wypasiony sprzet.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
milo, kupujmy zanim się zorientują, to na 100% pomyłka przy wpisywaniu ceny. Jutro idę do GŁ i biorę 3.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
milo, kupujmy zanim się zorientują, to na 100% pomyłka przy wpisywaniu ceny. Jutro idę do GŁ i biorę 3.


ok, ja do M1 pojade i wykupie calosc....
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
W sobotę koleżanka pochwaliła mi się Nikonem D40. Dlaczego akurat ten aparat ? Bo ma polskie menu. Tylko po co jej polskie menu jak i tak foci na zielonym i brakuje jej dłuższego zooma. Fuji 9600 jest tańszy i z większym zoomem i byłby dla tej koleżanki w sam raz...
Co do aparatu - lekki ale bardzo fajnie leży w dłoni (przynajmniej mojej). Wizjer w porównaniu do Samsunga mały i ciemny - co mnie akurat zaskoczyło - sądziłem że układ luster powinien dać jaśniejszy obraz w stosunku do pryzmatu. AFu nie porównywałem - co się mam denerwować ;-) I na koniec menu - w ustawieniu które widziałem (graficzna metoda przedstawiania informacji na monitorze) mało czytelne. W Samsungu i Pentaksie nie jest tak kolorowo ale za to bardziej przejrzyście.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Enzo, od kiedy to lustra dają jaśniejszy obraz od pentagonalnego pryzmatu? D40 zastąpił Coolpixa 8800 i to z dobrym skutkiem dla Nikona, który szybciutko zareagował na sukces i bez wielkich nakładów wysłał do boju D40x. Rynek zaczął wybrzydzać i producenci szybciutko reagują/ D40x, E410/ co dobrze nam wróży.Ceny spadają :vide Olympusy, starsze Pentaxy/Samsungi/ a nawet Canony/kup EosaD400, a Canon wróci Ci trzysta/
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Piotr G. napisał/a:
Ceny spadają :vide Olympusy, starsze Pentaxy/Samsungi/ a nawet Canony/kup EosaD400, a Canon wróci Ci trzysta/


Canon ostatnio podniosł ceny bo ujednolica je internacjonalnie. A cashback służy właściwie do kontroli rynku. Za aparat sprowadzony spoza europy nie dostaniesz nic, a oni będą mieli dane sklepu który ci go sprzedał. A ostatnio są problemy z dostępnością Canona.

A D40 moim zdaniem jest taki sobie. piszę to wszędzie gdzie się pojawi :-P Brak silnika to spory problem dla osoby która nie ma zbyt dużo kasy, bo zmniejsza się pula obiektywów, a te które są mają wyższe ceny...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
od kiedy to lustra dają jaśniejszy obraz od pentagonalnego pryzmatu?


daja nieco jasniejszy obraz, za to mniej kontrastowy.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Aby uczcić 90. rocznicę powstania firmy, Nikon ogłasza ogólnoeuropejską promocję Weź 340 zł. Każdy kto w okresie 1 czerwca - 31 sierpnia 2007 zakupi nowy aparat Nikon D40 lub D40x w zestawie z obiektywem otrzyma zwrot 340 zł.
więcej:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5951
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tomecki, normalnie podpadasz ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach