rafreality  Dołączył: 09 Sty 2010
[technika] Time Laps (z filmu) za pomocą k-x.
Witam.
Mam pytanie dość banalne.
Czy nie ma obawy przed mocnym skróceniem żywotności lustrzanki przez tego typu fotografowanie?
Skoro zazwyczaj time lapsy są w hd, ostatecznie w full hd, to może jedne podniesienie lustra lustrzanki i przechwycenie filmu w hd będzie zdrowsze dla aparatu?

Tzn. Chciałbym zrobić coś takiego za pomocą k-x tylko zastanawia mnie pewna rzecz.
Myślałem o nagraniu filmu w HD i następnie podzieleniu go w pliki jpg i odtworzeniu np. co 5 lub 10 klatkę, nie wiem dokładnie jeszcze co którą, ale sądząc że film ma 25kl/sec, to powinienem chyba co 5 może albo nawet gęściej.
Wszystko chciałbym posklejać w adobe after effect lub innym programie.
I stąd mam pytanie czy nie zna ktoś szybszego sposobu lub filtra w jakimś może innym programie do odtwarzania co np. 5 klatki filmu, żeby uzyskać tego typu efekt ?
 

safian  Dołączył: 14 Sie 2010
Ile możesz minut nagrać? Bo co Ci po TL z np 20minut filmu?

[ Dodano: 2010-08-29, 12:01 ]
http://digital-photograph...-with-your-dslr

Tutaj sposób przy robieniu zdjęć.

Jeśli chcesz z filmiku to nie ma chyba co bawić się w robienie z niego JPG tylko po prostu przyspieszyć, tak też powinno wyjść.
 
rafreality  Dołączył: 09 Sty 2010
No tak. Dzięki. Użyłem opcji Posterize Time w After Effect, tam jest możliwość zmiany frame rate, wyszło jakbym robił TL. Wiesz może 20 minut to niewiele, ale można zmontować kilka filmów i wyjdzie tego znacznie więcej. Jak coś zrobię miarowego, to zamieszczę.

Wiadomo, że prawdziwe TL jest dużo lepsze, tylko mam problem ze znalezieniem programatora spustowego do Pentaxa. K-Xa mam od niedawna i nie wiem czy w ogóle takie coś znajdę?


Może ktoś orientuje się czy po podłączeniu k-xa do komputerka da się nim zdalnie odpalać migawkę???
 

safian  Dołączył: 14 Sie 2010
Nie mam jeszcze kiksa, ale też będę kombinował z TL.
Może da się kupić pilota z ustawianiem czasu?

[ Dodano: 2010-08-29, 16:23 ]
Czy po podłączeniu do komputera można robić zdjęcia czy jedynie je przesyłać?
Myślę ze najtańszym rozwiązaniem będzie ustawić interwał na pilocie IR. Nie znam się elektronice, ale może ktoś coś wymyśli :). Chętnie poznam rozwiązania wyjadaczy.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
rafreality, pilot na zdjęciu, które załączyłeś jest w moim posiadaniu i świetnie spisuje się zarówno z K110D jak i z K7. Do Timelaps jak znalazł.
 

bynon  Dołączył: 16 Lip 2006
Przeciez kolega z naszego forum robił i rozprowadzał takie wyzwalacze w wersji DIY
WATEK O URZADZENIU
WĄTEK Z ZAMÓWIENIAMI
Duzo osob kupowalo, moze komus sie znudzil i Ci odsprzeda? Sam taki mam i moge powiedziec ze bardzo dobrze działa
 
rafreality  Dołączył: 09 Sty 2010
Tak, tylko wy macie albo k110 albo K7, a ja mam k-x, a tu interwał jedynie ustawić można w programie PK_Periodic_Shooting po podłączeniu do kompa lub innym, ale tylko przez USB.
bynon napisał/a:
Przeciez kolega z naszego forum robił i rozprowadzał takie wyzwalacze w wersji DIY
WATEK O URZADZENIU
WĄTEK Z ZAMÓWIENIAMI
Duzo osob kupowalo, moze komus sie znudzil i Ci odsprzeda? Sam taki mam i moge powiedziec ze bardzo dobrze działa

Czy komuś zadziałało to urządzenie z K-X em? Z tego co szukałem, to nie znalazłem wyzwalacza, który można podłączyć do kiksa, jedynie przez irde coś można by było pokombinować.
Jak ktoś ma patent, to chętnie skorzystam :) :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach