Najlepsze prace
1
0% Complete
0 (0%)
2
63% Complete
7 (63%)
3
36% Complete
4 (36%)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
FRC_010
jak?
Efekt końcowy obróbki to dwa JPGi:
Jeden w pełnym rozmiarze, a drugi to pierwszy pomniejszony do 700px na dłuższym boku.
Nazywamy wg schematu:
- FRCnnn_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- FRCnnn_nick_700.jpg - mały jpg
- FRCnnn_nick - tytuł maila
(nnn - numer kolejnej edycji)
Wysyłamy do 15.09.2011 godz. 18.00 na adres pentaxFRC [maupa] gmail.com

Jeżeli chcecie by "poznęcano się" nad Waszym zdjęciem wyślijcie RAWa na pentaxFRC [maupa] gmail.com w tytule wpisując [propozycja]

wszelkie informacji i uwagi można zgłaszać tutaj --> http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=36753

RAW do pobrania: http://dl.dropbox.com/u/3...10_DSC_7047.NEF
(link alternatywny): http://www.filesonic.com/...10_DSC_7047.NEF


surowy:


1.


2.


3.


izbkp, ale zaszalałeś z tą obróbką;) Tym razem nie mogę jej przyjąć, dodałeś element z innego zdjęcia...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Tequila, Przepraszam ale moim zdaniem zakaz dodawania obcych elementów zabija ducha RC i ja będę ten zakaz ignorował - tak jak to robiłem w obu poprzednich edycjach bo przecież i promu kosmicznego, i orzełka na monecie sam nie narysowałem... ;)

ps. TUTAJ każdy może zobaczyć co wysłałem - oczywiście, zgodnie z decyzją Tequili - po za konkursem.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
izbkp, uparciuchu ;)
no ale ok, znieśmy ten zakaz. Moje wcześniejsze obawy o to by z oryginalnego zdjęcia po przeróbce nic nie zostało w sumie są bezpodstawne. Dobre przeróbki i dobre przeróbki.
Ja zgodna kobieta jestem ;))

W tej wersji imo troszkę zbyt się zagalopowałeś...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Tequila, Po prostu musisz zdecydować czy to ma być Free Challenge czy Tequila's "Free" Challenge ;)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
izbkp, wszystko ok, ale kiedy zrobimy wolnoamerykankę z brakiem zasad prawdopodobieństwo obrażenia osoby na zdjęciu mocno się zwiększa (bo ktos na przykład coś dorysował) a ja nie mam podstaw by tego nie umieścić.
W takich wypadkach też nie muszę decydować czy doklejenie czegoś (np. maski;)) do dziecka jest obraźliwe czy nie, bo po prostu tego się tu nie robi i już.
Postaraj się mnie zrozumieć ;)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Tequila, I właśnie dlatego w takim konkursie nie umieszcza się zdjęć osób a już szczególnie zdjęć dzieci...
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
to by musiało oznaczać, że nie obrabia się zdjęć dzieci.
Liczę na poczucie dobrego smaku i kulturę uczestników... nie pisz mi proszę, że się przeliczę ;)
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
izbkp napisał/a:
moim zdaniem zakaz dodawania obcych elementów zabija ducha RC

Moim zdaniem właśnie dodawanie obcych elementów zabija ducha. Równie dobrze można było wyciąć twarz i w stawić w portret Mona Lisy - tylko co taki rezultat ma do pierwowzoru i jak go ocenić obok innych podobnie modyfikowanych prac, np. gdzie dziecko w kociołku wśród płomieni tapla się w smole, albo kiedy stoją za nim teletubisie na teletubisiowej łączce, a w rączkach trzyma teletubisiowy odkurzacz.

Wydaje mi się, że istotą FreeRC jest maksymalne uatrakcyjnienie zdjęcia, szczególnie kiedy jest "zniszczone", tj. w RC, z tą różnicą, że z dostępem do narzędzi w RC niedostępnych, tj. maski, warstwy, korekcje miejscowe - to ich umiejętne (dyskretne) wykorzystanie i końcowy efekt powinny być oceniane, a nie to, które zdjęcie jest najbardziej udziwnione i najbardziej zmasakrowane...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Tequila, Taka forma poprawności politycznej też zabija ducha FR ;) bo zamiast kreatywności mamy kratowność - czyli kraty ograniczające wyobraźnię.

ps. Zauważ proszę, że "poczucie dobrego smaku" oraz "kultura" to wyrażenia próżne stosowane zwykle do tworzenia relatywnych i napuszonych zwrotów, które realnie nic konkretnego nie znaczą bo nie niosą ze sobą faktycznej i weryfikowalnej treści. Każdy rozumie je po swojemu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach