Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
No i wyszło, że proszę Państwa czytać trzeba umieć, a nie patrzyć na ikonki. Wszystko działa i program otwiera katalogi z polskimi znakami. Niniejszym odszczekuję co napisałem powyżej. :oops:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
awakqwq, to napiszesz o tym sam (wtedy :-B ) czy każesz nam się domyślać, coś wynalazł w swoim geniuszu ;-)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
a ja chyba jestem za głupi na te wszystkie wynalazki bo nie mogę odpalić żadnego RAW-a
w tym programie :-x
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W lewym dolnym rogu jest okienko z zawartością dysków (C:, D: itd), dwuklik rozwija katalogi, nakatalogu dwuklik wczytuje pliki graficzne (jezeli są) do okienka bezpośrednio z prawej strony pokazując miniatury. Dwuklik na miniaturce (i ok. 7 sekund oczekiwania) otwiera PEF lub DNG w głównym oknie podglądu. Działa teraz?
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Dzięki zorzyk próbowałem nic to nie dało dopiero odinstalowanie i ponowne zainstalowanie rozwiązało problem :-B
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
zorzyk napisał/a:
W lewym dolnym rogu jest okienko z zawartością dysków (C:, D: itd), dwuklik rozwija katalogi, nakatalogu dwuklik wczytuje pliki graficzne (jezeli są) do okienka bezpośrednio z prawej strony pokazując miniatury. Dwuklik na miniaturce (i ok. 7 sekund oczekiwania) otwiera PEF lub DNG w głównym oknie podglądu. Działa teraz?


zorzyk no przecież już napisałeś :mrgreen: Właśnie tak robię i wszystko działa. Wywołałem kilka rawów i jestem bardzo zadowolony. Program działa dość szybko choć zapis do jpg mógłby być szybszy (jest i tak szybciej niż w PPL). Nie wiem jaki jest realny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią wersją, bo w między czasie dokupiłem RAM więc nowa wersja chodzi szybciej bo mam więcej pamięci :lol:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Bawiąc się tym programikiem zauważyłem, że brak mi opcji "cofnij". Albo nie wiem, jak się taką używa :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Mnie brakuje ulubionego przycisku z FastStone - RESET - który pozwalałby na ustawienie wszystkich suwaczków w początkowym, neutralnym ustawieniu.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
matb, historia. Po lewo ;-)
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
awakqwq napisał/a:
Mnie brakuje ulubionego przycisku z FastStone - RESET


Wybierasz z 'postprocessing profil' na neutral i masz ustawienia 'neutralne'.

Poza tym, wszelkie zauważone błędy i upragnioną funkcjonalność to chyba lepiej zgłaszać na forum programu - http://www.rawtherapee.com/forum/index.php. Autor raczej nie przeczyta tego, co tu piszecie :)

Również na stronie projektu można wesprzeć finansowo autora dowolnymi datkami. Za ten kawałek softu NAPRAWDĘ się mu to należy.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Szczerze mówiąc, zaczynam się powoli przekonywać. "Higlight recovery" mnie zadziwiło, kurcze, to działa :shock: . Natomiast wyostrzanie jest niestety do dupy, pojawiają się jakieś białe piksele. Ale i tak ogólnie jest nieźle.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
Natomiast wyostrzanie jest niestety do dupy, pojawiają się jakieś białe piksele.

Ale po co pelne pliki wyostrzac?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
Ale po co pelne pliki wyostrzac?
Do labu?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Do labu?


Chyba tylko zaufanego i odbitek powyzej 20x30...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Do labu?

Chyba tylko zaufanego i odbitek powyzej 20x30...
Zależy w ilu dpi. ;)

Druk na tyle rozmywa, że zawsze wyostrzam pliki do labu, niezależnie od tego, jakiej wielkości odbitki robię. Inna sprawa, że z labem trzeba sie dotrzeć i go nie zmieniać.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
milo, w sumie tak pro-forma zauważyłem, ja w ogóle nie lubię wyostrzania, więc wada nie jest za duża. Ale czasem może się przydać, zwłaszcza, że potencjalnie ta opcja jest dobrze zrobiona - można regulować promień, intensywność, próg, jest opcja do samych krawędzi, jest opcja minimalizacji efektu 'halo', ogólnie - nada się i do pełnych plików. Niestety, tym bardziej szkoda, że nie działa to dobrze.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wyostrzacie w konwerterze?
Wydawało mi się, że do tego służy stanowczo soft graficzny: Elements. Shop czy inny Gimp. W końcu to tam nadajemy ostateczny format i szlifujemy ostatki.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Wyostrzacie w konwerterze?

Michu, jeśli specjalnie nie wyłączysz tego, np w PPL dając na -3, to konwerter Ci wyostrzy bez pytania... Nie piszę o wyostrzaniu miniaturek.
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
Wystrzanie w Rawtherapee działa dobrze - po prostu trzeba ustawić max. radius, threshold na 0, i ruszać 'amount'em, aż wyostrzenie będzie odpowiadało ( najlepiej podglądać w okienku 'crop' ).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
salvadhor, nie działa dobrze, bo na niektórych ustawieniach daje artefakty bynajmniej nie wyostrzania - błąd w algorytmie wyglądający na przekroczenie zakresu: białe kropki i linie na ciemnym tle. Co mi po tym, że w któryś tam ustawieniach się one nie pojawiają - w ten sposób każdy, nawet najbardziej zabugowany program "działa dobrze".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach