Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Wiecie co dużo tu pisaniny może byśmy tak następne raw challege poświęcili tylko i wyłącznie dla tego programu?
Porównamy co komu wychodzi.
Co Wy na to?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A to jest dobry pomysł. Jak Jarek wstanie, czyli mnej więcej o 14:00 (on to ma dobrze :lol: ), to się pewnie wypowie z ramienia kierownictwa RC.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Popieram - pomysł może ryzykowny, ale ciekawy, można spróbować. Mam wrażenie, że formuła RC trochę przywiędła (choć nie biorę ostatnio udziału i może się mylę), a to by było interesujące.
zorzyk, tego PEF-a wrzucę na warsztat dopiero po powrocie do chałupki, wieczorem, teraz niestety zarabiam w pocie czoła na obiektywy ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
OK, pomysł dobry - żeby nie dublować RC, to po prostu w następnym odcinku będzie dozwolony TYLKO Raw Therapee. Na dłuższą metę to jednak nie ma sensu, bo nie każdemu program musi pasować i już.

Teraz jeszcze jakiegoś rawa z dużą ilością kolorów (koniecznie z czerwonym) i jakimiś przepałami trzeba skombinować - poszukajcie na dyskach i podsyłajcie.

Myślałem też o tym, żeby tak samo zrobic z innymi programami (w kolejnych odcinkach), ale to też jakoś nie teges, bo kazdy robi w czymś innym.. a tak naprawdę darmowych programów jest mało.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
bo nie każdemu program musi pasować i już.


Nie wiem jak z nowym, ale stary RT mi sie wykrzaczał pod Ubuntu. HGW dlaczego.


Jarek Dabrowski napisał/a:
a tak naprawdę darmowych programów jest mało.


Nie ma to jak linux :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
ale stary RT mi się wykrzaczał pod Ubuntu
Mi pod WinXP chodził dobrze.
mygosia napisał/a:
Nie ma to jak linux
No.

Lightroom, PS, C1 też się pewnie nie wykrzaczają? ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
;-)

Każdy ma swoje wady. Ale jeśli tylko, są one mniejsze od zalet... :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
HGW dlaczego

Mam znowu napisać to, co kiedyś? ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
zorzyk, a co?
Mam galopującą sklerozę :-?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytuję z pamięci:

"mygosia, nie przestajesz mnie zadziwiać :mrgreen: ".
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Och :oops:

Mam nadzieję, że to komplement ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk, walczę z obrazkiem, ale muszę przyznać Ci rację - pozbyłem się artefaktów na dłoni (suwak na 'preserve color'), ale niestety kosztem wycięcia w pień detali na białym futerku kota. Tak więc nie opłaca się. Tym większe moje uznanie dla RawTherapee :shock:
(Mam nauczkę, żeby następnym razem zanim wyzwę na pojedynek niekwestiowanego mistrza RC zastanowić się 3x ;-) )
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Właśnie bawie się wersją 2.1 RT i jestem pod wrażeniem. Szybkość też się poprawiła.
Coś czuję, że będzie to muj ulubiony RC.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Och

Komplement, komplement. :oops: A pewnie nie żaden tam kompement tylko proste stwierdzenie faktów :mrgreen:

bEEf napisał/a:
zanim wyzwę na pojedynek niekwestiowanego mistrza RC

O, teraz Ty.... :oops: Miszczem to jest Małysz 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
mygosia napisał/a:
HGW dlaczego

Mam znowu napisać to, co kiedyś? ;-)

Że nieortograficznie?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jednego mi bardzo brakuje w RT jeszcze: szybkiego kopiowania parametrów pomiędzy zdjeciami (na wzór Bridge'a Ctl-Alt-C / Ctr-Alt-V).

[ Dodano: 2007-05-15, 21:45 ]
plwk napisał/a:
Że nieortograficznie?

Ten skrót to już prawie międzynarodowy ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:

Ten skrót to już prawie międzynarodowy ;-)

Ale jaki byłby materiał do dyskusji jakby napisała CGW :-P
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
To fajnie, że macie ochotę na test RT.
Tym razem w odróżnieniu od RC gdzie mamy pewną dowolność interpretacji (b&w wersje artystyczne) chodziło by mi o to żeby dążyć do określonego wzorca.
Przykładowo zamieszczone zdjęcie Zorzyka zawiera kolor skóry czerwień zieleń itd można by np wywołać w PPL i stanowiłoby ono właśnie to co chcemy uzyskać w RT.
Wówczas możemy porównać kto najbliżej odwzorował kolory itd. to niejako uniezależni nas od różnic kolorystycznych naszych monitorów gdyż zawsze jest zdjęcie A do którego porównujemy zdjęcie B a w RC to samo zdjęcie oglądamy w różnych wersjach ale na różnych monitorach więc to ma wpływ na odbiór zdjęć.
Co do samego RT chyba warto mu poświęcić nieco czasu bo ma bardzo wygodny interfejs świetny podgląd a to umila pracę.
Oczywiście są pewne braki ale nie są one tu decydujące.
Zapewne w miarę rozwoju programu braki będą eliminowane aż stanie się... płatny :(
 

salvadhor  Dołączył: 10 Sty 2007
@Kfan
Program nie stanie się płatny, bo już teraz jest on na zasadach donationware umieszczony w internecie - jeśli więc nie chcecie mieć do wyboru tylko płatnych (i drogich) aplikacji, warto wesprzeć autora wolnym datkiem. Ziarnko do ziarnka, a i autor ma motywację, kasę na życie, a my spokój sumienia, że za dobry soft płacimy tyle, ile możemy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ponawiam prośbę o RAWy do obróbki w jednym z następnych RC w RAW Therapee. Jakieś przepalenia, czerwienie, skóra mile widziane (może były jakies skoki przez ognisko na PPD?).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach