mihra  Dołączył: 19 Maj 2007
Tak, tak!! Wczoraj to wyczaiłem z tym Hyyyy ;). I faktycznie już da się pracować, co nie zmienia faktu, że są problemy ze skalowaniem. Na moim bartonie 2,5Ghz da się nawet w miarę komfortowo pracować. Czas oczekiwania na reakcję to ok 2s. Oby program szedł dalej w tym kierunku.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Czas wczytywania obrazu w dużej mierze zależy od metody dekodowania ustawionej w preferencjach programu.
U mnie metoda HPHD daje dużo lepsze wyniki (jakość i szybkość ) czas wczytywania 3 sek.
Natomiast EAHD odczyt raw-a ok. 9 sek.
Późniejsze operacje na obrazie to ok. 2 sek. (wycinek w powiększeniu...)
 

mihra  Dołączył: 19 Maj 2007
Potwierdzam! u mnie ok 4s HPHD i ok 10s EAHD. A skoro obrzucamy się takimi dziwnymi skrótami - to co one znaczą i jak działają? Może jest link po polskiemu do jakiegoś tutoriala. Albo gdyby na forum(jak temat się bedzie rozwijał) założyć FAQ ukierunkowany na RT? Nie chodzi tu o ogólna obsługę, tylko bardziej o niuanse(np jak te powyżej).
Bo czytanie 5 stron tego tematu jest co prawda fascynujące, szczególnie ze względu na wypowiedzi co poniektórych oryginałów :-> , lecz nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania oraz nie da się ukryć zajmuje trochę czasu.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
jest forum na stronie RT po ichniemu niby ale coś tam można zawsze złapać albo skontaktować się z rodakami
którzy czasami pozwalają sobie nawet w ojczystym http://www.rawtherapee.com/forum/viewtopic.php?t=9 :lol:
 

mihra  Dołączył: 19 Maj 2007
No cóż dobra rada na początek.... nie instalować "egzeków" pod linuxem ;)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ten post na forum rawtherapee to mój :-) )
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
no tak Pentax jest wszędzie :lol:
mihra o jakie egzeki chodzi?
 

mihra  Dołączył: 19 Maj 2007
O pliki EXE czyli wykonywalne. Głupia winda jak widzi *.exe to myśli że trzeba uruchomić, a w linuksie o tym czy plik jest wykonywalny czy nie, decyduje atrybut pliku. Pomijam milczeniem fakt np uruchamiania pod linuxem plików które nie są ani binarne, ani skryptami a ktoś im wspaniałomyślnie nadał parametr x ;). Komp to głupia maszynka, prawdziwym mózgowcem jest ten co siedzi od strony klawiszków. Podobnie jak i w foto.
 

JFK  Dołączył: 04 Sty 2007
Wyszla wersja 2.2 beta.
Dostepna przez linka na forum.
Pelna pewnie bedzie na dniach.
Jak dla mnie o najlepszy konwerter z dostepnych pod linuxa.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest dostępny RAW Therapee wersja 2.2, zarówno dla Windows, jak i dla Linuksa.

Pierwsze wrażenia:
( - ) podczas obróbki DNG operacje stały się denerwująco długie - nie zuważam tego podczas obrabiania PEF.
( + ) interfejs programu jest teraz ciemnoszary
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
A korekcji winietowania pewnie jak nie było, tak nie ma? :-(
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No tak, to znaczy nie ma - może w przyszłości? (pod warunkiem, że autor nie umrze z głodu, bo mu dopiero 80 osób zasponsorowało program...)
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
ja z RT ma o tyle ciekawą sytuację że pod windą bardzo ładnie śmiga ale na ubuntu już mniej. RT2.2 wywala się przy próbie otworzenia .DNG , a 2.2beta już przy otwieraniu programu :-/
a wydawało mi się że to soft przede wszystkim pod linuxa
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
regis, dziwne u mnie działa normalnie i wersja 2.2 (nie próbowałem dng otwierać) i wersje 2.2 beta i 2.2 beta 3 - spokojnie zdjęcia obrabiam i działa bardzo przyzwoicie. Może masz uwalony program albo co...

PS.
Sprawdziłem wszystkie 3 wersje RT na Ubuntu 7.04 z wczytywaniem DNG - bez problemu, żadnych zawieszeń lub innych dziwnych akcji. Może coś archiwum programu - źle się ściągnął, a odpal sobie RT w konsoli i zobacz jakie błędy ci wysypie. Może to coś pomoże :)

 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
na moim SUSE działa normalnie, mam tylko DNG,
nie zauważyłem jakiegoś spowolnenia (ale przyspieszenia raczej też nie ;) )
niestety nie mam porownania z wersją Windowsową
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Faktycznie fajny program.
Przez dwa lata miałem RS i mi nawet pasował - a konkretnie jesli idzie o łatwość obsługi, do kolorówsię przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadzało.
No a teraz zonk, kupiłem K10D, i staryRS nie rusza, ani kadziesiątkowego PEF-a , ani DNG. zainstalowałem PPL - ratunku, tragedia, nie jstem w stanie tego rozgryżć... Poczytałem archiwum, zainstalowałem RT i jest super ;)

Mam tylko jedno pytanie:
Czy są gdzieś w tym programie poziomy?
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Poziomów w RT nie ma, osobiście zrzucam do tifa i równam w Gimpie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poziomów nie ma, ale jest krzywa tonalna. Poziomy to taki uproszczony (trzypunktowy) przypadek krzywej .
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
No jest krzywa, nie znalazłem wczesniej. w sumie lewelsy by mi wystarczyły, ale jak jest krzywa to jeszcze lepiej ;) No to już mi niczego nie brakuje. Reszte i tak już robie na wywołanym pliku.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
Poziomów w RT nie ma, osobiście zrzucam do tifa i równam w Gimpie.

olgierd dzięki za ciekawą radę. osobiście większość zdjęć robię w jpg-ach ale po mału po mału staram sie przejść na RAW. Używam Rt i jestem z niego zadowolony uczę się też po malutku obsługi GIMPa. Cały kłopot w tym że taka obrobka jest dosc czasochłonna a w wielu sytuacjach po obróbce RAWa porównuje g z jpg i okazuje się że wolę jpg prosto z aparatu :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach