klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
paradziqs napisał/a:
1. masz stare fw.. 1.01.. wgraj nowe.
2. masz wlaczona mikroregulacje na -10

[ Dodano: 2011-09-16, 21:52 ]
wedlug mnie te dwie rzeczy moga prowadzic do bledow o ktorych piszesz caly czas..


z microregulacja fakt kombinowalem, ale dopiero dzisiaj. przy wczesniejszych testowych byla ustawiona zawsze na 0. tak jak przy focie z oknem. to nie ma wplywy na problem.

link do rawu z oknem, nie bylem stanie ustawic na nie ostrosci :( ja jestem przekonany ze z obiektywem jest cos nie tak, nie fotografuje od wczoraj.


https://rapidshare.com/files/3900147120/_IGP0599.DNG

[ Dodano: 2011-09-16, 22:01 ]
ja na dzis juz musze konczyc z internetem:(


Milego forumowania :)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
to co teraz udostepniles to zdjecie z kuchni, pieknie ustawiona ostrosc na sloiczek z przyprawa..
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
paradziqs, :-B

A do całej tej dyskusji - powinna ona zostać w kąciku dla początkujących jako ostrzeżenie (moim zdaniem).
Co się wyrabia dzisiaj z tymi ludźmi :roll: (nie to bym wymagał znajomości netykiety etc. bo jej zawartość pewnie na archeologii już wykładają...)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
MacRayers, no tylko orgie im w glowie..
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
paradziqs napisał/a:
to co teraz udostepniles to zdjecie z kuchni, pieknie ustawiona ostrosc na sloiczek z przyprawa..


heh sorki od tego testowania niezly balagan mam na kompie i pliki mi sie pomylily :)

tu jest okno na 99% :))))


https://rapidshare.com/files/2531198493/_IGP0610.DNG
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
klincz, wedlug photome celowales na ogrodek..
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
paradziqs, a nie zapomniałeś o przekadrowaniu?

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
http://www.foto.kraskowski.pl/lol.jpg

[ Dodano: 2011-09-16, 22:17 ]
jorge.martinez, jak dla mnie to autor troszke chyba przesadza w tym watku..
ja swoja pomoc juz koncze.. dla mnie autor powinien wgrac nowe fw.. moze pomoze...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jak ustawił ostrośc na krzaki w odległości kilku metrów, to trudno, żeby po przekadrowaniu miał ostrą klamkę w oknie.
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
Paradziqs - zaprzeczasz sam sobie :P sprawdz tym cudownym :)) programem gdzie ustawiona jest ostrosc na zdjeciu z sloiczkiem :p tez Ci pokarze ze w zupelnie innym miejscu, bo przekadrowalem:P jutro zrobie specjalnie dla Ciebie i innych bez przekadrowania :)) nic sie nie zmieni ;) przekadrowanie moze zmienic plaszczyne ostrosci ale w minimalnym stopniu . patrz np sloiczek.

napisz gdzie sie znajduje ostrosc na zdjeciu ze sloiczkiem:) bo znajda sie kolejni ktorzy beda przez Ciebie pisac brednie o ogrodkach :)

juz gasze kompa :) mam pomysl jak pokazac jak latwo ten obiektyw sie myli ;) jutro wstawie nowe fotki.

[ Dodano: 2011-09-16, 22:37 ]
paradziqs napisał/a:
Obrazek

[ Dodano: 2011-09-16, 22:17 ]
jorge.martinez, jak dla mnie to autor troszke chyba przesadza w tym watku..
ja swoja pomoc juz koncze.. dla mnie autor powinien wgrac nowe fw.. moze pomoze...


faktycznie przesadzam o ile na zdjeciu z uchwytem tematem bylby ogrodek :)))
ale niestety tam ostrosc nie zostala ustawiona:P


tak przesadzam o kilka metrow :)))
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Zgaduj zgadula w której ręce kula. :evilsmile:
Problem jest, tylko czy aby na pewno ze sprzętem. :?:
 
Sabik  Dołączył: 19 Lip 2011
Cytat
Zgaduj zgadula w której ręce kula.


Kula puka do drzwi zawsze dwa razy,
Zuzanna je lubi tylko jesienią :-D
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
paradziqs, wydaje mi się, że photome nie potrafi wskazać punktu AF.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Robert K. napisał/a:
wydaje mi się, że photome nie potrafi wskazać punktu AF

wskazuje pewnie ten, który jest wybrany w aparacie, przy przekadrowaniu nie jest w stanie określić, gdzie jest ostrość, tylko który punkt brał udział w jej ustawianiu.

Ale autora pytania nie można się doprosić o takie testy na których będzie widać o co w ogóle chodzi.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
yusuf napisał/a:
wybrany w aparacie

Dokładnie. Często jednak widzę, że ludzie używają photome z myślą "wskazania" punktu AF.
yusuf napisał/a:
autora pytania nie można się doprosić

Temat przewodni wątku to inna inszość ;-)
Jak dla mnie dyskusja nie ma większego sensu... Można gdybać, że autor wątku nie ma bladego pojęcia o fotografowaniu z obiektywem AF (bo tylko MF mu wychodzi OK), można też gdybać, że trafił mu się wyjątkowo wadliwy egzemplarz. Ale to wszystko to tyko gdybanie.
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
ja nie jestem zadnym autorem watku :)) napisalem tylko negatywny komentarz o tym bublu i moj komentarz zostal przeniesiony jako osobny temat:)) dla mnie caly temat byl skonczony po napisaniu mojej opinii na temat tego obiektywu.

sam nie wiem po co ciagne ten watek :) glownym powodem jest chyba reakcja ludzi zakochanych w swoim systemie :)

robert - swoja zalosnie smieszna opinie warazasz na podstawie czytania selektywnego czy jak :)))) ? to jest moj pierwszy opiektyw pentaxa z autofocusem ale wczesniej mailem nikona i tylko autofocus.

pisze tak bo zalosnie smieszne sa takie teksty ze niby nie wiem jak uzywa sie AF :) moze Ty tej skompikowanej czynnosci :)))) uczyles sie ile tam :) nie wnikam, ani nie gdybam :)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
klincz napisał/a:
sam nie wiem po co ciagne ten watek

Nie ma problemu, pomogę Ci go zakończyć.
 
JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
mam to samo
Witam,
Odswiezam watek, bo mam podobny problem. Obiektyw dosc czesto sie myli, szczegolnie na troche rozmytych obiektach (twarz).

Zdjecia celowane na twarz a focus wydaje sie byc za celem:









Na innych obiektach (kontrastowych) obiektyw myli sie rzadziej i nie wykazuje bf

A oto zdjecia z eksperymentu robione z tego samego miejsca:

zdjecie 1. Ustawienie ostrosci na zdjeciu na scianie:



zdjecie 2. Zmiana obiektu i odleglosci (slychac, ze obiektyw lapie ostrosc) (zdjecie z tego samego miejsca co zdjecie nr 1)



zdjecie 3. Ponowne ustawienie na zdjecie na scianie (tym razem obiektyw nic nie ostrzy - slysze od razu potwierdzenie ostrosci) (zdjecie z tego samego miejsca co zdjecie nr 1 i nr 2)



obiekt na 1 i 3 zdjeciu to ok 4 metry od aparatu, obiekt na zdjeciu nr 2 ok 2 metry. Dlaczego aparat ostrzy po zmianie celu z 1 na 2 (to rozumiem) ale nie ostrzy z powrotem z 2 na 3?

Problem z lapaniem ostrosci pojawia sie tuz przed nieskonczonoscia na obiektywie.

Autofocus ustawiony na punkt centralny.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
JacekBomba, a takie samo zachowanie jest "lepszych" warunkach, np w plenerze? ja rozumiem ze kazdy by chcial zeby AF lapal w kazdych warunkach, z kazdej odleglosci ostrosc w punkt.. ale to chyba zbyt daleko idace marzenia.. mi sie wydaje ze zbyt daleka odleglosc + zbyt malo kontrastowe warunki powoduja takie a nie inne zachowanie (momentami losowe).. ale niech sie wypowiedza bardziej doswiadczeni w tym temacie..
 
JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
no tak, wiem ze autofocus nie jest idealny. Jednak trzy nietrafione zdjecia pod rzad to chyba lekka przesada. Moze faktycznie warunki oswietleniowe byly niekorzystne. Postaram sie w weekend w ciagu dnia powtorzyc te zdjecia.

Sprawa wyglada tak, jakby obiektyw 'blokowal' sie po prawidlowym ustawieniu ostrosci na jakims obiekcie w pozycji bliskiej nieskonczonosci i pozniej mial juz z problem z przeostrzeniem, jesli kolejny obiekt wymaga lekkiego przeostrzenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach