dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Jakiego typu było oświetlenie? świetlówki czy zwykłe żarowe?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
JacekBomba, przede wszystkim zacznij ew. testy na obiekcie nieruchomym i najlepiej ze statywu, że o wystarczającym świetle nie wspomnę. Trzy zdjęcia pod rząd w takich samych, niekorzystnych warunkach mogą niestety nie wyjść
 
JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
zarowka energooszczedna. Wlasnie zastanawiam sie, czy to nie jest wina oswietlenia. Wczoraj wieczorem szukalem na necie informacji na ten temat i ktos mial podobne problemy wlasnie w przypadku specyficznego oswietlenia. Niestety watek byl urwany i nie znam wynikow doswiadczen przy innym swietle.

[ Dodano: 2012-01-12, 11:24 ]
yusuf Zdjecia w tym samych warunkach na bardziej kontrastowych ujeciach wychodza ok (np. gdy fotografowalem wozek widoczny po lewej stronie ostrosc byla ok).
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
JacekBomba, jak długo masz ten aparat? Wcześniej też tak było?

 
JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
pamietam bylo cos podobnego z K-5, ale nie wiem, czy ten problem tez dotyczy k-x. Na razie 'zawieszam' watek. W sobote postaram sie zrobic testy w ciagu dnia i zobacze czy tez beda takie problemy.
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Mało światła,poza tym iso można podbić ;-)
 
JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
Adamss68
Skoro malo swiatla, to dlaczego dostaje potwierdzenie ostrosci? Mam zewnetrzna lampe Metz 50. Aparat nie wymusza na lampie wyslania wiazki do ustawienia focusa, wiec chyba ma wystarczajaco duzo swiatla? Dzisiaj zrobie testy na duzo ciemniejszym kicie i zobacze czy tez tak sie bedzie mylil.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no kx z tego co wiem nie ma tego czujnika temperatury swiatla (czy jak to sie tam fachowo nazywa).. niby poczatkowo w k-5 tez on nie dzialal doskonale, stad pojawialy sie problemy, ale rozwiazal to firmware
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
A jak ustawiłeś lampę z body...w menu aparatu?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
wkręć zwykłą żarówkę 75w lub 100w (bo energooszczędna to właśnie świetlówka tyle że kompaktowa) jak jeszcze takie masz i potestuj z taką samą sceną i tym samym modelem
 
JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
janek_wu
Aparat mam dwa lata, ale 35/2.4 mam od miesiaca. Myslalem, ze taki zestaw z zewnetrzna lampa wystarczy do ciemnych pomieszczen a tu zonk.

[ Dodano: 2012-01-12, 13:29 ]
Adamss68 napisał/a:
A jak ustawiłeś lampę z body...w menu aparatu?

Nie rozumiem? Lampa sie wyzwala, gdy jest za malo swiatla i gdy jest naprawde ciemno wlacza sie wspomaganie af. Cos jeszcze trzeba ustawic?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Adamss68 napisał/a:
A jak ustawiłeś lampę z body...w menu aparatu?


no wlasnie ja tez nie wiem o co chodzi??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach