klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
piotr_luk napisał/a:
klincz, co chciałeś wnieść do dyskusji powyższym postem?


no bo smieszycie mnie:) ja jestem grzeczny od poczatku, ale to mnie zaczyna nudzic.
napisalem tylko ze obiektyw jest kiepski a musze znosic te zalosne ataki :) moze niepotrzebnie napisalem ze mialem nikona i bylo wszytsko ok :)

to jest forum pentaxa czy sekta pentaxa :)?

[ Dodano: 2011-09-15, 16:57 ]
ogolnie zauwazylem i to nie raz, ze na tego typu fora nie ma co wchodzic i rozmawiac o sprzecie, bo czy to na forum canona, nikona czy pentaxa:) to mozna spotkac tylko samych onanistow sprzetowych:) ktorzy beda swojej ulubionej marki bronic po grob :))


ave pentax :)

 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Ja tego szkła nie bronię, bo go nawet na oczy nie widziałem, ale chętnie odkupię skoro taki badziew i sam się przekonam jak to wygląda.

Póki co mam prawo sądzić, że osądzasz AF po kilku ujęciach nie do końca reprezentatywnych jako forma końcowej oceny dla danego szkła. Dlatego poprosiłem o inne sample.

Jak już mam coś onanizować to tylko swój "sprzęt" a nie "sprzęt pentaxowi" ;-)
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
klincz, po prostu to jest chyba pierwszy przypadek jeśli chodzi o tego typu problem, ja sam miałem to szkło dłuższy czas i niestety się go pozbyłem ale z zupełnie innych powodów, a teraz zastanawiam się czy znowu go nie kupić (np przy okazji hurtowego zamówienia :D), dla mnie ten obiektyw jak na tą cenę jest bardzo dobry, ostry, szybki, CELNY... Może faktycznie wyskocz na chwile przed dom i tam strzel kilka sampli (+ np jakiegoś bez przekadrowywania) i zobaczymy co z tego będzie?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Powiedzcie, jak np. serwisant ma zrozumieć taki komunikat o co biega z tym obiektywem? Jak?
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
obiektyw jest dobry jesli chodzi o optyke ale fokus jest kiepski :) no chyba moge tak stwierdzic jesli obiektywem manualnym ustawiam ostrosc bez problemu a da 35mm nie :)?

ja za niego zaplacilem 195 euro, moge wstawic na ebay za 180 :) rachunek z 07.09. jest jak nowy , raz bylem z nim na spacerku.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Wychodzi na to że to problem samego systemu nie szkła. :-/
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
klincz, możesz zrobić jeszcze to o co prosiłem w ostatnim poście? Może z nim jednak wszystko jest ok a problem leży gdzie indziej...

btw nie porównuj szkła z af do manuala bo to bez sensu... już lepiej powiedz jak wygląda sprawa z kitem a nie M50...
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
nie jestem teraz w domu. jutro zrobie spacerek i zrobie foty i wstawie, pomimo tego ze dosc mam tego forum, bo nie wszedlem tu aby sie obrazac i klocic:(

[ Dodano: 2011-09-15, 17:25 ]
ok jutro zrobie porownanie z kitem :)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Jeśli chcesz porównywać szkła z AF do manuala to przełącz w body na MF i wtedy przetestuj obydwa szkła, bo inaczej takie porównanie nie ma sensu.
Masz jakieś inne szkła z AFem oprócz tego rzeczonego w temacie? skoro uważasz że w tym szkle AF jest kiepski, to zapodaj np. KITa w takim samym kadrze na statywie( dla większej miarodajności)ustawionego na 35mm i wtedy masz porównanie.

[ Dodano: 2011-09-15, 17:27 ]
ok już wsio wiem , więc czekamy na porównanie z Kitem :)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
klincz, Musisz się zastanowić i opisać problem bardziej precyzyjnie , czy to jest wina AF , ostrości a może innej Go w obu szkłach.?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
klincz napisał/a:
dosc mam tego forum
Jak to jest, że plują wam w twarz, a wy pomagacie, odpowiadacie, emotki wstawiacie... to deszcz jednak?
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
Dlugas - mam kita i jutro zrobie porownanie i wstawie pomimo tego ze nierozumiem gdzie jest problem:)
z da 35mm aparat ustawia ostrosc, podswietla sie punkt w ktorym ostrosc jest ustawiona. w manualu to samo, tylko ze to ja ustawiam ostrosc recznie a aparat decyduje czy ostrosc jest ustawiona czy nie. zreszta.. to porownanie pokazuje tez ludziom ktorzy nie chca wydawac duzo kasy na sprzet, ze manualami tez mozna i nie koniecznie jest trudniej:)


Roket - jesli w kadrze jest cos z boku, przed lub za, to obiektyw wariuje i ustawia ostrosc w innym miejscu niz ustawilismy. tak jak na zdjeciu z oknem. na zdjeciu z maggi :) wszytsko jest ok , bo temat jest na pierwszym planie i nie ma niczego co by moglo zaklocic jego prace.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
klincz,
chyba problem jest w tym że pole AF z którego to ten aparat ustawia ostrość jest znacznie większe niż ten podświetlony punkt, nie wiem czy wziąłeś to pod uwagę
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
klincz napisał/a:
jesli w kadrze jest cos z boku, przed lub za, to obiektyw wariuje i ustawia ostrosc w innym miejscu niz ustawilismy.

Ciekawe :roll: Czy ktoś z mądzrejszych mógłby coś więcej na temat wariowania obiektywów ? bo jakoś nie mogę tego zrozumieć :roll:

 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
no ja rozumiem ze nie jest te pole microskopijne, no ale fotografowalem uczwyty od okna, a z takim tematem to powinien sobie autofocus raczej poradzic :(

jutro jescze sie przejde i porobie zdjecia tablic i jak cos wstawie.


tak czy siak ja uciekam juz i dzieki za pomoc^^ wszystkim :)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
klincz, algorytm af jest tak zestrojony, że jeśli w zasięgu jego pola pojawią się 2 przedmioty położone w różnych odległościach, to wybierze ten bliższy.

W sytuacjach, gdzie mamy bardzo duże kontrasty i problematyczne przedmioty (błyszczące etc.) może się rozjechać maszynka.

I spuść z tonu, ludzie próbują postawić tzw. diagnozę różnicową i zawęzić źródła problemów za pomocą dodatkowych pytań, a dostają za to bardzo miłe podziękowania pod postacią tekstów o żałosnych atakach. Dobre podejście, nie ma co.
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
Triger - to pentax ma chyba jakies inne te algorytmy :))))) bo ja podobnych problemow z obiektywami nikona uzywajac pomiaru punktowego w podobnych sytuacjach nie mialem:)

a co do tonu :) ja bylem wczoraj bardzooooo wyluzowany ;) tak bardzo, ze nawet nie zareagowalem na samym poczatku na komentarz jakiegos oszoloma i sekciarza firmy pentax o nicku PIPAMAN :)) ktory nazwal mnie trollem:( tylko dlatego ze napisalem ze ten obiektyw jest kiepski :))


Dzis sprawdzalem ten obiektyw dokladniej i twierdze, z pelnym przekonaniem, ze to badziewie jakich malo !! o ile oczywiscie mam sprawny model :)) a jesli nie jest sprawny :( to firma pentax w takim razie jest strasznym badziewiem !!! :) bo mnie jako klienta, znudzilo juz posylanie nowego sprzetu do serwisu i wykonywanie pracy za testera jakosci z fabryki i wieczne fotografowanie tablic, zaraz po zakupie nowego sprzetu:( by sprawdzic czy jakikolwiek jelop z fabryki:) wpadl na pomysl aby sprawdzic ten badziew jaki wyprodukowal :(

moze dodam jescze :) ze ostatnio kupilem badziew o nazwie pentax k-r :( tak jak tysiace innych klientow pentaxa :( z wada front i back focus. przeciez to jest kpina ze firma wypuscza wadliwe egzeplarze z fabryki :(

 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
klincz, wyluzuj
Sprzedaj Pentax'a, to co tam masz i kup se nikocanosoniaka czy co tam chcesz
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
klincz, to jest przykład aparatu, który jest pozbawiony wady zwanej front/back-focusem:
http://www.technostation....a+Revio+KD-25++
I spuść nieco z tonu, bo nikt cię na forum nawet nie próbował atakować, co usilnie sugerujesz w swoich postach. Za takie zachowanie na innym forum dostałbyś wstążkę a to, co napisałeś wyleciałoby w kosmos, więc nie narzekaj.
Czy wstawiłeś już zdjęcia testowe, które wczoraj obiecywałeś ?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
klincz napisał/a:
ostatnio kupilem badziew o nazwie pentax k-r :( tak jak tysiace innych klientow pentaxa :( z wada front i back focus
Wash and Go! :evilsmile: Sorry za dokarmianie ale nie mogłem się powstrzymać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach