yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
To gdzie jest Twoim zdaniem ostrość na zdjęciu, 2 metry za obiektem? A po co przekadrowywałeś, bo tego wciąż nie mogę zrozumieć. Co prawda nie mogę powiększyć zdjęcia, ale widzę, że raczej wszystko jest ok. Obiekt na który ostrzyłeś jest w odległości tak na oko 8 m, czy wiesz jaką GO ma 35mm przy przysłonie 2,4, podpowiem: 5,5 metra, coś mi tu zalatuje bujdą niestety, bo nijak nie mogę zrozumieć problemu. Niby nie ma FF/BF, ale ostrzy za obiektem, tylko w jaki sposób :?:
Zrób test ze statywu podobnie jak Nazwany
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
paradziqs napisał/a:
klincz napisał/a:
moze dodam jescze :) ze ostatnio kupilem badziew o nazwie pentax k-r


klincz napisał/a:
wiesz wlasciwie to i tak jestem zadowolony :) wiekszosc moich obiektywow to manuale i z nimi nie mam zadnych problemow.


klincz napisał/a:
tak ma ale ta funkcja w niczym mi nie pomoze bo obiektyw sie myli.
- nie zaszkodzi sprawdzic, porobic troszke wiecej testow, np przy pomocy tablic testowych. a dopiero pozniej, z reka na sercu napisac ze sie kupilo badziew.. a tak na marginesie - moze ktorys z forumowiczow mieszka blisko Ciebie, umow sie na spotkanie, postestujcie wspolnie ...




jak napisalem na zdjeciach z bliska dziala ten opbiekty perfekcyjnie :)

zaraz wstawie z bliska :) szkoda ze nie fotografuje nim tylko z bliska :)

ja mieszkam w niemczech i nie sadze ze ktos mieszka blisko mnie. jakby coi to napisze wolfenbüttel 60km od hannoveru.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
a ja prosiłem o NIEPRZEKADROWANE zdjęcie... możesz takie 1 pokazać ? myśle, że wtedy wyjdzie szydło z worka :D
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
yusuf napisał/a:
To gdzie jest Twoim zdaniem ostrość na zdjęciu, 2 metry za obiektem? A po co przekadrowywałeś, bo tego wciąż nie mogę zrozumieć. Co prawda nie mogę powiększyć zdjęcia, ale widzę, że raczej wszystko jest ok. Obiekt na który ostrzyłeś jest w odległości tak na oko 8 m, czy wiesz jaką GO ma 35mm przy przysłonie 2,4, podpowiem: 5,5 metra, coś mi tu zalatuje bujdą niestety, bo nijak nie mogę zrozumieć problemu. Niby nie ma FF/BF, ale ostrzy za obiektem, tylko w jaki sposób :?:
Zrób test ze statywu podobnie jak Nazwany



zrobione na przyslonie 5,6 a przekadrowanie nic nie zmieni :) dalej nie bede komentowal bo mi sie nie chce :)
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
klincz napisał/a:
jak napisalem na zdjeciach z bliska dziala ten opbiekty perfekcyjnie :)

tym bardziej nie rozumiem, ten plastikowy badziew?

Przecież pokazywałeś zdjęcie z oknem, to było daleko?
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
[quote="paradziqs"]
klincz napisał/a:
moze dodam jescze :) ze ostatnio kupilem badziew o nazwie pentax k-r


klincz napisał/a:
wiesz wlasciwie to i tak jestem zadowolony :) wiekszosc moich obiektywow to manuale i z nimi nie mam zadnych problemow.


klincz napisał/a:
tak ma ale ta funkcja w niczym mi nie pomoze bo obiektyw sie myli.
- nie zaszkodzi sprawdzic, porobic troszke wiecej testow, np przy pomocy tablic testowych. a dopiero pozniej, z reka na sercu napisac ze sie kupilo badziew.. a tak na marginesie - moze ktorys z forumowiczow mieszka blisko Ciebie, umow sie na spotkanie, postestujcie wspolnie ...

[ Dodano: 2011-09-16, 21:06 ]
klincz, moglbys podeslac rawa tego ostatniego zdjecia? chcialbym otworzyc w


nie ma problemu.. tylko powiedz jak przeslac zdjecie 13,5 mb :))?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
klincz napisał/a:
zrobione na przyslonie 5,6 a przekadrowanie nic nie zmieni :)

to tym bardziej, wylicz głębię dla tej przysłony.
klincz napisał/a:
dalej nie bede komentowal bo mi sie nie chce :)

Chyba też ostatecznie mi się nie chce, postulowałbym przeniesienie wątku do pierwszych kroków, bo raczej nic nie wnosi i nie sądzę, żeby wniósł.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
klincz napisał/a:
bo mi sie nie chce :)
Nam chyba już też. Wydaje mi się że ten wątek od dawna kwalifikuje się do wysłania w kosmos. Co na to kolorowi ?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
nic sie z tego nie trzyma "kupy"...
niby badziew, ale jednak jestes zadowolony, niby jest mikroregulacja ale nawet nie raczyles sprawdzic czy to cokolwiek zmienia, wstawiles zdjecie niby przekadrowane..
ja niestety dopatruje sie teorii spisku :)
ps. masz jakas swoja galerie internetowa stworzona sprzetem Nikona?
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
zaraz wstawie specjalnie dla Ciebie zdjecie z bliska ktore zostalo przekadrowane i ostrosc jest tam gdzie ustawilem . przekadrowanie nic nie zmienia lub bardzooo niewiele.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
klincz napisał/a:
nie ma problemu.. tylko powiedz jak przeslac zdjecie 13,5 mb :))?

tak samo jak plik 500kb...
mailem.. kraskowski@o2.pl
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010

By sopocianin at 2011-09-16

zdjecie z bliska i przekadrowane . ewentualnie jescze ten link -http://imageshack.us/f/853/wwwum.jpg/ nie wiem jaki link wybrac aby sie otworzylo w orginalnym rozmiarze.


Paradziqs - zaraz wysle o ile przejdzie.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
klincz, dzieki, czekam.
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
RAW nie przejdzie :( ja mam konto standart i max moge przeslac 4mb :( to nawet za malo na orginalnego jpg bo ma 4,69mb :( wysle Ci najwiekszy jpg jaki tylko moge.

sorry ze mi tak wszystko wolno idzie ale internet cos mi dzis wolno dziala pomimo ze mam dosc szybki:(
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
klincz, nie chce najwiekszego.. chce rawa..
bo poki co wklejasz wszedzie pliki pozbawione exif'ow... nawet nie mozemy miec pewnosci czy byly robione pentaxem :)
ps. jaki masz fw w swojej k-r ?
wrzuc rawa na jakiegos rapida czy inne cus..
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
paradziqs napisał/a:
klincz, nie chce najwiekszego.. chce rawa..
bo poki co wklejasz wszedzie pliki pozbawione exif'ow... nawet nie mozemy miec pewnosci czy byly robione pentaxem :)
ps. jaki masz fw w swojej k-r ?
wrzuc rawa na jakiegos rapida czy inne cus..


no nic trudno :) zdjecie poszlo. ja wklejam zdjecia z exifem a jesli Tobie sie ono nie wyswietla to nie moja wina.

bahahahha sadzisz ze nudzilo by mi sie tak :))? musisz mi wierzyc :)

co to jest :) fw ?


zaraz wrzuce na tego rapida.. tylko mam nadzieje ze nie trzeba zakladac konta :(
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
klincz, przeslales mi zdjecie, brak exifa.. powoli trace cierpliwosc i checi aby Ci pomoc...
klincz napisał/a:
co to jest :) fw ?

firmware.. wgraj sobie najnowszego: http://www.pentax.jp/engl...ital/k-r_s.html
no chyba ze juz jego masz..
aby to sprawdzic, wlacz aparat trzymajac wcisniety przycisk MENU
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
link do rawu

https://rapidshare.com/files/1967468204/_IGP0650.DNG


mam orginalne oprogramowanie. ale nie jestem wstanie teraz sprawdzic jakie to jest dokladniej bo laduje akumulator.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Dada napisał/a:
Wydaje mi się że ten wątek od dawna kwalifikuje się do wysłania w kosmos. Co na to kolorowi ?

Cierpliwość jest cnotą.

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
1. masz stare fw.. 1.01.. wgraj nowe.
2. masz wlaczona mikroregulacje na -10

[ Dodano: 2011-09-16, 21:52 ]
wedlug mnie te dwie rzeczy moga prowadzic do bledow o ktorych piszesz caly czas..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach