rabbitzzz  Dołączył: 23 Paź 2012
Mam dokładnie taki sam problem w k-r. Wkładam w pełni naładowane eneloopy i po ok 50 trzaśnięciach baterie rozładowane. 2 komplety i na obu to samo. Jakby tego było mało to oryginalny akumulator działa poprawnie do 1/180. Jak ustawie 1/250 jub jeszcze krótszy czas to normalnie zanim klapnie to mijają wieki. zwalnia może do 1/8 a zdjecie ciemne że ho ho. I o co tu chodzi? aparat pokazuje naładowanie na zielonym. Zreszta świerzo naładowany akumulator czy nie to bez różnicy. ktoś wie o co chodzi?
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Witam,

Czy te zamienniki są bezpieczne?. Na allegro są w cenie 29 zł i 49 zł, oryginał ok 140zł - jest sens kupować oryginał?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jeżeli masz dostęp do pewnych i tanich zamienników - to nie ma sensu
ale bardzo często można się naciąć na zamienniki które padają dużo szybciej, mają dużo niższą pojemności i summa summarum oryginał wychodzi taniej

porządny zamiennik akumulatora do mojego aktualnego aparatu jest 10% tańszy niż oryginał - jaki jest sens kupować zamiennik :?:
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Co do akumulatorków to jasna sprawa, ale chodziło mi o koszyczek:)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no i wyszło że nie czytam

po prostu cena 140 zasugerowała mi, że chodzi o akumulator - w życiu bym nie pomyślał, że tyle może kosztować adapter :shock:

bierz podróbkę :mrgreen:
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Te przewymiarowane i problemowe koszyczki to może podróbki podróbek.
Z pewnością na forum jest parę osób (np patrz poprzednia strona), które są zadowolone z nieoryginałów i wystarczy dowiedzieć się z jakiego źródła one pochodzą.
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
A czy mógłby ktoś podrzucić link do takiego zamiennika np. na allegro, sprawdzonego, którego nie trzeba piłować, lutować....do k-50, byłbym wdzięczny bo wybór jest bardzo duży.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Mój był zakupiony tu http://allegro.pl/adapter...4641746804.html , działa z k-50 jak trzeba .
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Dzięki.
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
Tym razem ja odkopię temat. Ktoś może polecić dobre źródło koszyczka do K-50? :-) Oryginalny aku jest ciutek za słaby :roll:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 
Raiven  Dołączył: 20 Wrz 2011
OMG, a jak ja szukałem to mi wyskakiwały 3 zestawy Pentaxa + adaptery, chociaż zaznaczyłem szukanie we wszystkich kategoriach...

Zbynio :-B
 
TomekP  Dołączył: 03 Wrz 2015
Odkopię trochę temat bo może komuś się przyda. Od dobrych paru miesięcy używam zamiennika Newell, pasuje idealnie (Pentax k-50) i działa też bezproblemowo. Cena ok. 70 zł więc uznałem że wydatek będzie kompromisem między oryginałem a tanim zamiennikiem. Nie wiem czy można podać link, ale wystarczy wpisać - pentax adapter newell. Jest w paru dużych sklepach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach