izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
wojtekk, Jasne - a tę prawdę oczywistą jeszcze lepiej od Ciebie wyraziłby światowej sławy publicysta ;) Nie twierdzę, i nikt tego chyba tu nie robi, że "Fotografia to sprzęt" - tylko zwracam uwagę na to, że jednym z tytułowych motywów omawianych tu zdjęć jest "armed only with a smartphone".
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Odwracanie kota ogonem. :)

Idę na kawę, szkoda mi czasu. Napisz maila do Williamsona, może ci odpowie, co myśli o fotach z Prezentacji...
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Zdjęcia mi się podobają ale nie wiem dlaczego akcentuje się tutaj tak mocno że są zrobione smarkfonem. Czy inne reportaże są okraszone podtytułem "made with the use of a Leica M9/Nikon D700/jakikolwiek inny aparat"? Raczej nie, a tutaj czyni się z tego jakby dodatkowy element mający chyba polepszyć odbiór zdjęć. Kadry bronią się same, niepotrzebne jest to gadanie o telefonie. Skoro sprzęt jest nieważny to dlaczego się o nim mówi?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
me_how napisał/a:
Zdjęcia mi się podobają ale nie wiem dlaczego akcentuje się tutaj tak mocno że są zrobione smarkfonem.


Opadły mi ręce i nogi. Wyłącznie dla zaakcentowania głównej myśli wątku: nie ważne, czym, ważne, jak. Do którego to wniosku zresztą słusznie doszedłeś. Wątek powstał z potrzeby ironii, prześmiewczo. Dla jaj.

"Sprzęt nieważny"... Jakby sprzęt nie był dla Was ważny, to nie wypisywalibyście w stopkach całego tego szajsu, jaki macie w szafie tylko zapodawali mi opady szczęki takie, jak Williamson czy Abell :)
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
wojtekk, chodziło mi o to dlaczego akcentuje się to czym były robione w linku który podałeś w pierwszym poście, niepotrzebnie dodałem słowo "tutaj". Natomiast sens wątku rozumiem. Nie zrozumieliśmy się.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz ;)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
wojtekk napisał/a:
"Sprzęt nieważny"... Jakby sprzęt nie był dla Was ważny, to nie wypisywalibyście w stopkach całego tego szajsu, jaki macie w szafie tylko zapodawali mi opady szczęki takie, jak Williamson czy Abell :)


Mnie, w swoim czasie, wytłumaczono, że dzięki wpisaniu w stopkę posiadanego sprzętu każdy kto ma lub chce mieć analogiczny może zwrócić się bezpośrednio z pytaniem. Przyjąłem do wiadomości i się do tego stosuje. Jeśli uważasz, że jest to forma ekshibicjonizmu sprzętowego - to moim zdaniem jesteś w wielkim błędzie.

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
izbkp napisał/a:
Mnie, w swoim czasie, wytłumaczono, że dzięki wpisaniu w stopkę posiadanego sprzętu każdy kto ma lub chce mieć analogiczny może zwrócić się bezpośrednio z pytaniem.


Wolałbym widzieć w Waszych stopkach linki do Waszych świetnych prac, z przyjemnością bym o nie zapytał.

Ale w sumie sam jestem sobie winny, bo w końcu nikt nie każe mi tu siedzieć i czytać dyrdymały.

:)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
wojtekk, Też mnie dziwi co robisz, na popularnym forum, pośród 7740 zarejestrowanych użytkowników, skupionych wokół marki Pentax a nie na jakiś forum dla śmietanki światowej fotografii ;P
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
izbkp napisał/a:
[...] na jakiś forum dla śmietanki światowej fotografii ;P


Takich forum nie ma. Śmietanka fotografii zajmuje się fotografią, a nie pupą Maryni.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
wojtekk napisał/a:
Takich forum nie ma. Śmietanka fotografii zajmuje się fotografią, a nie pupą Maryni.


No właśnie. Najgorsze jak trafi się ktoś kto praktycznie zajmuje się Marynią ale żyje w przekonaniu, że fotografią ;P
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
izbkp napisał/a:
No właśnie. Najgorsze jak trafi się ktoś kto praktycznie zajmuje się Marynią ale żyje w przekonaniu, że fotografią ;P


Kurde, dobry jesteś, brawo :D Nareszcie ktoś, z kim można się podroczyć! :D

Masz rację, zajmuję się Marynią. Mam nadzieję, że z roku na rok coraz mniej, ale jednak. Pewnie jak większość z nas tutaj.

Idę se wpisać sprzęt do stopki. Zara pewnie będzie widać.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
uhhhh
ależ powiało katedrą i wykładem dla maluczkich :evilsmile:
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
wojtekk napisał/a:
Kurde, dobry jesteś, brawo :D Nareszcie ktoś, z kim można się podroczyć! :D


Nie myśl o tym, kiedy następnym razem będziesz brał udział w dyskusji w wątku o "fotografii" ;)

A na serio - z tych 7740 pentaxoforumowiczów to ilu jest takich, którzy mogą swoimi fotografiami konkurować z wyżej przywołaną śmietanką? Dwóch? ;P

ps. Powiedziałbym, że stopkę masz do d. ;P
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
izbkp napisał/a:
Mertz, Ciekawy jestem Twojego uzasadnienia tezy, że gdyby Williamson uzbrojony tylko w swojego iPhone'a trafiłby na Krakowskie Przedmieście to zrobiłby lepszy reportaż niż np TEN?


alekw napisał/a:
Tak. Bo to w linku, to nie zaden reportaz, tylko seria 'ciekawych ludzi', robionych w ten sam sposob, tak ze po 3 zdjeciach jest nudno, bo wiem czego sie po nastepnym moge spodziewac.
Zdjecia Williamsona sa roznorodne, maja swoj rytm, a opis do kazdego zdjecia swiadczy, ze poswiecil troche uwagi fotografowanym ludziom i miejscom.


Wow, moje zdjęcia wystąpiły w tej zażartej dyskusji i to jeszcze w kontekście prac Michaela S. Williamsona(kimkolwiek on jest) !!!!!
Idę się upić.

Alekw - nie odbierzesz mi tego.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
wojtekk napisał/a:
izbkp napisał/a:
Dlatego zapytałem o to czy Williamson, gdyby był wtedy na Krakowskim Przedmieściu zrobiłby to lepiej niż w linkowanym materiale.


Wiesz, na czym polega cały ten trick?

Nie wiem, czy Williamson zrobiłby 'lepsze' zdjęcia. Wiem za to na pewno, że szanse na to miałby nieporównywalnie większe, niż niejeden piszący tutaj, mnie wliczając.

Fotografia, to, do jasnej cholery, nie jest sprzęt! To oko. Widzenie, patrzenie i słuchanie. Empatia!

Techniki może nauczyć się małpa. Widzenia - już nie.


Podpisuję sie obiema nogami i ręcyma, ale.... z drugiej strony uznani artysci czasami stosują metodę pracy :arrow: widznie patrzenie słuchanie ale przede wszsytkim nazwisko. ;-) Jest jeszcze spore prawdopodobieństwo,że ja tej tworczości nie ogarniam, czego przykładem jest podany wcześniej link z Creating a front-yard garden.
Jednym słowem uznani artści TAK, ale nie wszystko co robią (pokazują).
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
tomek_j napisał/a:
wojtekk napisał/a:


Fotografia, to, do jasnej cholery, nie jest sprzęt! To oko. Widzenie, patrzenie i słuchanie. Empatia!

Techniki może nauczyć się małpa. Widzenia - już nie.


Jednym słowem uznani artści TAK, ale nie wszystko co robią (pokazują).


Tylko jak to sie ma do tego co napisal Wojtek? Moim zdaniem nijak, poniewaz ani slowem nie wspomnial o 'uznanych artystach'.

Ja do oka i widzenia dodalbym jeszcze wrazliwosc i doswiadczenie zyciowe (oczywiscie caly czas mowimy o fotografi socjologiczno-dokumentalnej).

[ Dodano: 2011-09-18, 22:29 ]
izbkp napisał/a:
Jestem przekonany, że gdybym wstawił TE zdjęcia na nasze forum to nawet byś na nie uwagi nie zwrócił.


Moze wpierw warto sobie odpowiedziec czemu sluzy fotografia dokumentalna.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
alekw napisał/a:


Tylko jak to sie ma do tego co napisal Wojtek? Moim zdaniem nijak, poniewaz ani slowem nie wspomnial o 'uznanych artystach'.



Przecie napisał tak
"Nie wiem, czy Williamson zrobiłby 'lepsze' zdjęcia. Wiem za to na pewno, że szanse na to miałby nieporównywalnie większe, niż niejeden piszący tutaj, mnie wliczając."

i do tego sie odniosłem ...moze Wiliamson nie jest uznanym - a to przepraszam :oops: .
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
alekw napisał/a:
Moze wpierw warto sobie odpowiedziec czemu sluzy fotografia dokumentalna.


Co konkretnie masz na myśli, szczególnie w ramach tego wątku?
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
izbkp napisał/a:
alekw napisał/a:
Moze wpierw warto sobie odpowiedziec czemu sluzy fotografia dokumentalna.


Co konkretnie masz na myśli, szczególnie w ramach tego wątku?


Piszesz, ze zdjecia o ogrodach, nie zostalyby zauwazone. Dlaczego? Bo nie ma na nich oswietlonych fleszem dziewczat, bo nie pokazuja sprawnosci warsztatowej fotografa, bo nie pokazuja jego umiejetnosci photoshopa? Autor wymyslil sobie temat i konsekwentnie, calkiem sprawnie sobie z nim poradzil. A teraz wystarczy przypomniec forumowy temat "moja droga do pracy"....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach