unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
"Ostatnio w głębokim kryzysie sensu fotografii w ogóle".
A mały szkodnik też swoje robi ;-)

Może to wyjść na dobre, ponoć po przejściu kryzysu działa się ze zdwojoną energią.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Ale wychudzony bidak ;-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
ponoć po przejściu kryzysu działa się ze zdwojoną energią.

To dla zdwojenia energii 8-)
Cytat

http://www.youtube.com/watch?v=wP6lP3UaP24


1953 Elliot Erwitt
http://www.youtube.com/watch?v=4djabjkQzkE
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Zdjęcie Ervitta mnie rozkłada na łopatki !!!

Uzywalem przez pewien czas dalmierzowego aparatu na ulicy. Zauważyłem że kadrowanie odbywało się bardzo spontaniczne, nie było zdeterminowane przez wizjer jak w przypadku lustrzanki. Nie wiem czy te zdjęcia są lepsze, ale samo ich wykonywanie daje dziwne poczucie że wszystko dokoła staje się bardziej interesujące.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
było już tu kiedyś ?
Cytat
The 10 Rules of Street Photography

http://blakeandrews.blogs...hotography.html
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ta lista nie, ale te zasady na pewno :)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
mrbm napisał/a:
Koleś robi sobie jaja, zabawne, że tak wielu się łapie na tzw. "reguły" w streecie :-)
No oczywiście, że to są jaja. Kadrowanie? Wrong! Używanie flesza? Wrong! Plakaty? Wrong! Fotografowanie z innej pozycji? Wrong! Oczywiste jaja. Ktoś chce stworzyć własne reguły po to by JEGO sposób fotografowania był OK, a wszystko, co dotąd było wrong.
Po pierwsze: nie ma reguł. Po drugie wszystkie reguły są po to by je łamać.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
wewnętrzny zakaz robienia zdjęć ludzkiemu nieszczęściu. To łatwe, często fotogeniczne, nieetyczne i bardzo... amatorskie

:cry:

Cytat
Po pierwsze: nie ma reguł. Po drugie wszystkie reguły są po to by je łamać.

:evilsmile: :-B


Daido Moriyama. Midnight Accident, Tokyo, 1969


Robert Frank. Car accident—U.S. 66, Arizona, 1956


Garry Winogrand. Demonstration outside Madison Square Garden, New York, 1968
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
M.W napisał/a:

:evilsmile: :-B


Wydaje mi się, że to mimo wszystko nie o to chodziło;) pewnie bardziej o zwykłe łatwe zdjęcia kloszardów, czy schorowanych staruszek człapiących ledwo na ulicy.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fotografia uliczna :



Fotografia uliczna :

Fotografia uliczna 2

Sławek
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
mrbm napisał/a:
Pisząc o ludzkim nieszczęściu miałem na myśli zdjęcia bezdomnych, których na naszych ulicach sporo i niezwykle łatwo jest "zaglądać" za kulisy ich życia..
W tym zdaniu dostrzegam pewną sprzeczność. Jeśli chcesz zrobić porządny, mocny materiał na ten temat, to musisz wniknąć w kulisy ich życia. Nie widzę nic niestosownego w realizacji takiego tematu pod warunkiem, że będzie to rzeczywiste "wniknięcie", a nie powierzchowne i prostackie śliźnięcie po tym co widać na ulicy. To epatowanie nędzą tylko dlatego, że jest egzotyczna przypomina mi pewną wystawę pewnego radnego, który załapał się na wycieczkę do Indii i przywiózł wyłącznie zdjęcia nędzarzy i świętych krów. I to powinno być karalne ;-)
mrbm napisał/a:
Ot, taki grzech początkującego.
Niestety.
fotopentax napisał/a:
Fotografia uliczna :
No właśnie... Złamałeś, Sławku, wszystkie 10 zasad fotografii ulicznej. Pozostań przy fotografowaniu gwiazd :evilsmile: ;-)
Wracając do bezdomnych i innej nędzy: może rzeczywiście dać sobie z tym spokój w kategorii fotografii ulicznej? Boć to przecież temat na reportaż, a to inna bajka.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
technik219 napisał/a:
Niestety.
fotopentax napisał/a:
Fotografia uliczna :
No właśnie... Złamałeś, Sławku, wszystkie 10 zasad fotografii ulicznej. Pozostań przy fotografowaniu gwiazd :evilsmile: ;-) [/quote]

Fotografuję to co mnie interesuje więc nie tylko gwiazdy. Ale wcześniej przypuszczałem, że ktoś się przyczepi do niektórych moich zdjęć z tej kategorii.
10 zasad fotografii ulicznej ? Nawet nie widziałem że ktoś stanowił tu normy.
Slawek
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
fotopentax napisał/a:
Ale wcześniej przypuszczałem, że ktoś się przyczepi do niektórych moich zdjęć z tej kategorii.
Zwróć uwagę na "emotki" na końcu moich uwag do Twoich zdjęć. 8-)
Co do bezdomnych... Tu trzeba wielkiego wyczucia, żeby nie zrobić człowiekowi krzywdy, nie dorobić mu "gęby". Trzeba być głęboko w temacie, żeby zabrać się za niego fotograficznie. To bardzo trudne tematy. Ale - powtarzam - nie ma żadnego zakazu fotografowania. Reportaż? Tak. Ale nie z doskoku, tylko gruntownie przygotowany, poprzedzony rozmowami, zgłębianiem indywidualnych spraw. Nie można z ludzkiej tragedii (niejednokrotnie) zrobić taniej sensacji, bo to kłamstwo najgorsze. A przecież na czym, jak na czym, ale na prawdzie powinno nam zależeć najbardziej.
A te 10 przykazań/zakazań niech sobie ich autor wsadzi w... buty. Będzie wyższy :mrgreen:
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Wydaje mi się, że to mimo wszystko nie o to chodziło;) pewnie bardziej o zwykłe łatwe zdjęcia kloszardów, czy schorowanych staruszek człapiących ledwo na ulicy.

Garry i takie strzelał :-)
Cytat

fot. Garry Winogrand


fot. Garry Winogrand, 1954
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Wątek spadł na drugą stronę działu fotografia. Street is dead! :evilsmile:

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
triger napisał/a:
Street is dead!

Ano.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Fotografia uliczna umarła zanim stała się modna ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
triger napisał/a:
Street is dead
to tak samo jak Pentax

 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Fotografia uliczna umarła zanim stała się modna ;-)

Fotografia uliczna jest dla twardzieli.
A ten od mody nigdy nim nie będzie.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
M.W napisał/a:
Cytat
Fotografia uliczna umarła zanim stała się modna ;-)

Fotografia uliczna jest dla twardzieli.
A ten od mody nigdy nim nie będzie.


Wrzuciłeś filmik o jakimś portreciście :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach