pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Pierwsze koty za płoty... ;)
Czy fotografowaliście ostatnio na ulicy, innych miejscach publicznym po wprowadzeniu Rodo i mieliście nieprzyjemne sytuacje? Nie mam na myśli jakiś strzałów w plecy , taki bliski street. Wiem, że temat był poruszany , nie pamiętam tylko czy w tym wątku. Są na sali tacy? ;)

Fajny dzień był dzisiaj

 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ja tam nie pytam. Prawda, że też niektórzy "w plecy", ale nie wszyscy .

 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
pszczołowaty napisał/a:
Pierwsze koty za płoty... ;)
Czy fotografowaliście ostatnio na ulicy, innych miejscach publicznym po wprowadzeniu Rodo i mieliście nieprzyjemne sytuacje? Nie mam na myśli jakiś strzałów w plecy , taki bliski street.

Ja co najmniej kilka razy, bez nieprzyjemnych sytuacji.

Raz jedna pani mnie chciała zabić wzrokiem :)
Czasem pytam o zgodę, jeśli zależy mi bardziej na portrecie niż "street", i w większości przypadków ludzie się zgadzają.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
No to moje wczorajsze próby ( słowo klucz)
w MZK zakończyły się interwencją Policji :)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Rozdmuchane wyobrażenia o RODO czy co się stało?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Bawiłem się aparatem w autobusie, takie tam przymierzanie (czasami tak mam;) nawet nie pstryknąłem zdjęcia bo nie wyglądało to ciekawie. Pewna pani zapytała czy zrobiłem jej zdjęcia, no nie mówię, pokaż pan aparat, no nie muszę mówię,interwencja u kierowcy, wysiedliśmy na wspólnym przystanku. obok ochrona bo jarmark jagielloński, otarło się o nich , zniecierpliwiony mówię w końcu proszę wezwać policję, wyjaśni wszystko, tłumaczenie kobiecie i ochronie, że mogę robić zdjęcia , również ludziom, nie przynosi żadnych skutków. Przyjechali panowie (pełna profeska) powiedzieli pani, to co od początku jej mówiłem.... i po co?

Wszędzie Cię widzą ;)
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
To nie RODO jest winne tylko polska zaściankowość i wszechobecne,podsycane przez pewne środowiska,przekonanie o wyższości narodu polskiego.A tak naprawdę,to zwykła słoma z butów wystaje.Niestety często z obu stron aparatu.W większych aglomeracjach,w kurortach turystycznych jeszcze jakoś to,się rozmowa,ale w małych miasteczkach czy na wsi można nawet w mordę dostać za samo chodzenie z aparatem,a co dopiero za fotografowanie.Z przeproszeniem,wyżej sr...y niż d...ę mamy.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
olowek74, ale nie uogólniałbym aż tak, sporo rozmów, ludzie nawet sobie obcy nie mają nic przeciwko temu, zabawne , często zaskakujące sytuacje...
" - Czy mogę zrobić zdjęcie pani nogom, tak fajnie to wygląda... (pani grała w gumę) to taka stara zabawa ;)
- ale jak... tak będzie dobrze?
- no jasne..." i pstryk :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
olowek74 napisał/a:
To nie RODO jest winne tylko polska zaściankowość i wszechobecne,podsycane przez pewne środowiska,przekonanie o wyższości narodu polskiego.A tak naprawdę,to zwykła słoma z butów wystaje.

O czym to Kolego piszecie? Wyczuwam artystę :roll:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Z odmowami spotkać się można wszędzie. I nie musi to być oznaką słomy...

Istotne, jak do tych odmów podchodzisz:

https://www.youtube.com/watch?v=BWip3-T3ev4&t

A jak masz właściwe podejście, to street możesz robić nawet wielkim Pentaxem 6*7:

https://www.youtube.com/watch?v=sqQ00lZrHOo
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
galex, ale to chyba nie o to chodzi...
Jak to mawia Blesso... chcesz robisz sztampę ;) ?
Tak mi się przypomniało... ktoś z tych co należy ignorować :) powiedział, że trzeba chodzić kilka godzin dziennie z aparatem po ulicach...pewnie w dzisiejszych czasach czytać , oglądać, dużo odsiewać, i będzie dobrze. Szkoda , że nie mam tyle czasu :mrgreen:
To nawet ma sens, taki sportowiec... ile czasu poświęca na ... sport :-P

[ Dodano: 2019-08-17, 20:56 ]
aby nie było OT i tak szaro buro ;)

to jest "szła dzieweczka do laseczka"
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Pani zmierzyła mnie wzrokiem

 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Kilka dni temu, na targowisku w Żarkach pstryknęłam misia w foteliku i facet się wydarł, że nie wolno, bo jest RODO a miś jest jego. Nawet nie próbowałam dyskutować. Po prostu zwiałam. :shock:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Jakaranda w zasadzie jeśli sobie nie życzy to faktycznie nie wolno, podstawa oczywiście jest inna :D

Ludziom ostatnio po prostu odbija :(

 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Widział ktoś t-shirty z nadrukowaną klauzulą informacyjną? Chyba trzeba będzie wydrukować :idea: Ja tylko taki znalazłem:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
A gdzie kominiarka?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
A gdzie ta polityka prywatności do wglądu? 8-)
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Może na plecach ma wdrukowaną w ten sam t-shirt?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Powinna być z tyłu, ale raczej na gaciach. :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Eee tam, rodo - smrodo, euriona trzeba sobie wydrukować na koszulce. I skończy się focenie zza węgła ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach