Bareya  Dołączył: 10.04.2015
paszczak007 -
Przy całej (każdej) jałowej dyskusji czym jest street photo, umarł czy żyje etc. jest właśnie ten film o którym wspominasz "Everybody street".
Pokazuje całe spektrum podejścia do "tematu". Indywidualnego i autorskiego spojrzenia na tzw. ulicę, która nie koniecznie znajduje się na ulicy.
p.s. podobno australijski fotografik Trent Park to też "street", jeśli ktoś nie zna nazwiska to polecam się zapoznać...a to, co czyni w fotografii ten Pan, powtarzam, w fotografii - przekracza wszelkie wyobrażenia o podejmowanym tu z taką znajomością temacie.

dlugas1982  Dołączył: 07.11.2008
Bareya, i za namiar na tego jegomościa

kilka słów i fotek o tym Panu
http://erickimphotography...et-photography/

M.W  Dołączył: 20.08.2008
Cytat
... musicie być prawdziwymi pasjonatami, tego co robicie. Musicie też zaakceptować fakt, że nagrody które może Wam dać świat, takie jak sława czy pieniądze, są przemijające. Nie zajmuj się fotografią, jeśli nie czujesz, że jest to coś co musisz robić w swoim życiu. Jeśli czujesz, że to jest Twoje powołanie, inne rzeczy przyjdą same. Alex Webb

"Czekaj i patrz, i idź, i rozmawiaj...". Napisał pan te słowa w 1989 r. Od tego czasu uliczna fotografia zmieniła się chyba bardziej niż jakakolwiek inna odmiana sztuki fotograficznej. Telefony komórkowe "produkują" miliony fotografii dziennie, a Google Glass zmieni wszystko jeszcze bardziej, umożliwiając ludziom "strzelanie" fotek wszędzie i zawsze, a przede wszystkim niepostrzeżenie. Dobry fotograf wykorzysta Glass, by stworzyć sztukę, jak Richard "Koci" Hernandez, ale większość będzie po prostu strzelać na ślepo kadry. Nie boi się pan, że nie będzie już czasu na to, by "czekać i patrzeć, i iść, i rozmawiać..."?

Nie mogę martwić się o to, co się stanie, bądź nie stanie z tym medium. Jedyne, co mogę zrobić, to robić dalej zdjęcia na moich zasadach, po mojemu, próbując zaadaptować i wykorzystać te technologiczne innowacje, które pomagają mi rozwijać się, a odrzucać te, które wydają się problematyczne. Dziennie powstają miliony zdjęć, więcej niż kiedykolwiek. A jednak zrobienie dobrej, wnikliwej fotografii, fotografii, która oddziałuje ze światem bądź odkrywa tajemnice życia, pozostaje tak samo trudne, jak było.
http://forum.fotopolis.pl...hp?f=51&t=21524

fotopentax  Dołączył: 05.09.2006

technik219  Dołączył: 25.01.2009
Pomysł dobry, sytuacja jak marzenie, wykonanie do kitu. Sorry, ale szkoda, bo mogło być fajne zdjęcie :-(

technik219 napisał/a:
Pomysł dobry, sytuacja jak marzenie, wykonanie do kitu. Sorry, ale szkoda, bo mogło być fajne zdjęcie :-(

Owszem, można było cofnąć taśmę - podejść do sytuacji jeszcze raz. Wstrzymać przechodzących przechodniów, zdążyć przestawić punt AF, porządnie wykadrować i jeszcze raz kliknąć zdjęcie. Tak zrobię następnym razem.

Sławek

technik219  Dołączył: 25.01.2009
fotopentax napisał/a:
Tak zrobię następnym razem.

Nic dwa razy się nie zdarza
i nie zdarzy. Z tej przyczyny
zrodziliśmy się bez wprawy
i pomrzemy bez rutyny.

Choćbyśmy uczniami byli
najtępszymi w szkole świata,
nie będziemy repetować
żadnej zimy ani lata.

Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

(...)

Wiem że się nie zdarza. I dlatego zdjęcie pozostaje takie jakie jest. A od tego czy moje zdjęcie ma jakąś wartość w fotografii ulicznej - niech się wypowiedzą inni.

Sławek

Robert.S.  Dołączył: 06.07.2015
We mnie wzbudza refleksje o nieuchronnym przemijaniu, o starzeniu się i tym samym burzeniu "doskonalej kompozycji"...
No, ale ja już stary jestem... :-D .

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
szybkiparowoz 20. grudnia 2014 napisał/a:
Dziś zaobserwowane: snaps.pl zniknął z sieci, a na un-posed.com ostatni "news" ma datę 1 marca - jeszcze chwilę - bieżącego roku. Czy to tylko koniec ery streetowych spółdzielni?

Fotopolis informuje o reaktywacji kolektywu Un-Posed: klik do newsa .

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Same dobre wiadomości nam tu serwujesz, dzięki! Tym bardziej mnie to cieszy, że powoli zaczynam się wkręcać w fotografię uliczną :-)

deepee  Dołączył: 28.06.2011
szybkiparowoz napisał/a:
O, i jeszcze Alkos się reaktywował .
Zrobił (robi?) spokojny cykl "Places after hours" i nie zanosi się na jakiś szczególny powrót do klasyki streetowej. Ale oczywiście lepiej pytać u źródła. ;-)

Fenol napisał/a:
Same dobre wiadomości nam tu serwujesz, dzięki! Tym bardziej mnie to cieszy, że powoli zaczynam się wkręcać w fotografię uliczną

Cała przyjemność po mojej stronie. A co do wkręcania się, to kolektyw deklaruje otwarcie na nowych członków, więc wszystko w Twoich rękach. I oku.

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
szybkiparowoz napisał/a:
A co do wkręcania się, to kolektyw deklaruje otwarcie na nowych członków, więc wszystko w Twoich rękach. I oku.

Zdecydowanie za cienki jestem ;-)

Fenol napisał/a:
szybkiparowoz napisał/a:
A co do wkręcania się, to kolektyw deklaruje otwarcie na nowych członków, więc wszystko w Twoich rękach. I oku.

Zdecydowanie za cienki jestem ;-)

...na razie ;-)

Keek  Dołączył: 25.06.2008
Nigdy nie zdarzylo mi sie zajmowac fotografia slubna.

Ślubna i koncertowa w jednym ;-)

M.W  Dołączył: 20.08.2008
Cytat
O, i jeszcze Alkos się reaktywował .

Raczej wyleciał (Un-Posed) :-)

Nie wiedzą co czynią... ;-)

A Ciebie, M.W, też dawno tu nie było, wszystko w porządku?
I dlaczego nie mamy jeszcze sylwetki Wernera Bischofa w serii Twoich zbliżeń?

Skocz do: