birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
Dostęp do internetu
Cześć Wszystkim
Ostatnio do furii doprowadza mnie moja Neostrada. Przede wszystkim dobija mnie stosunek prędkość/cena. Przecież to skandal żeby w 21 wieku człowiek za połączenie 1megabit/sek płacił coś koło 70 złotych.... Oczywiście do tego należy dopłacić abonament telefoniczny, ale załóżmy, że to mi akurat nie przeszkadza. Dzwoniłem już kilkakrotnie do wspaniałej firmy TP z pytaniem czy mogę skorzystać z ich nowych promocji(np 6Mbit/sek). Powiedzieli, że oczywiście ale dopiero po skończeniu aktualnej umowy - czyli za 4 miesiące. Może to i logiczne, ale wydaje mi się, że jeśli klient życzy sobie zmian, to nowoczesna firma powinna wyjść na przeciw. Zwłaszcza, że szybkie łącze internetowe nie służy mi do korzystania z nielegalnych zasobów sieci(ukłon w stronę P2P:) ), ale do pracy więc jest mi niezbędne!!!
Ok dość moich żali, przejdę do sedna. W związku z powyższym zastanawiam się nad zmianą firmy dostarczającej internet. Niestety nie mam rozeznania w rynku. Chciałbym więc zebrać informacje jak to się przedstawia u Was. Ile płacicie za jakie łącze, jak "Wasze" firmy obchodzą się z klientem, itd. Może ktoś z mojej okolicy może polecić jakiegoś sprawdzonego provider'a.
Pozdrowionka.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja sobie chciałem upgrejdować łącze netiowe. z 4Mbit do więcej. Płacę jakieś 59 czy 49zł. Plus abonament na telefon.

Okazało się, że do końca umowy daleko. Bylem przekonany, że podpisywaliśmy na krócej niż 3 lata... W każdym razie mam nauczkę, że w przypadku neta nie ma co podpisywać na 3 lata, bo świat pędzi niczym błyskawica.
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
No własnie jest różnica - 4Mbit za 60zł a nie 7 dych za 1 mega....
Co do Netii to spotkałem się z wieloma skrajnymi opiniami. Dzwoniąc do TP zagadałem ich oczywiście, że Netia daje dużo szybsze łącze za dużo mniejsze pieniądze i to na łączach TP. "Sympatyczny" konsultant stwierdził, że Netia dzierżawi od TP łącza o maksymalnej prędkości 2Mbit. Więc zastanawiam się kto ewentualnie oszukuje - Netia mówiąc, że daje szybkie łącza, czy TP oczerniając Netię...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Umowy należy podpisywać maks. na 24 mies.
Przy obecnym postępie podpisywanie na dłużej nie ma sensu.
Już po roku jest taniej i szybciej.
Sam mam neostradę 1 mb.
W sumie działa ok. łącze jest stabilne bo np. router potrafi 7 dni trzymać połączenie.
Prędkość ściągania to ok. 123 Kb/sek. natomiast upload jest cholernie wolny.
Zastanawiam się na netią ale opinie w necie są różne...
Lepszą od neostrady ofertę ma orange (w zasadzie to chyba jest to to samo co neostrada) ale jeszcze nie korzystałem...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam internet z kablówki, 4Mbit za 43 zł. Nie stwarza problemów a jeśli nawet się coś dzieje to reakcja jest bardzo szybka.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Branie 20 mb z neti chyba nie ma sensu...
Ktoś ma netię 6 mb ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja mam z kablówki
2Mbit za 59.99zł

właściwie to bez problemu (mimo że obowiązuje mnie umowa to mogę ją zmienić na "nie tańszą") mógłbym zmienić na aktualną promocję 3Mbit za 59.99, a za 69.99 mieć 8Mbit

a i tak narzekam że drogo - bo dla mnie by wystarczyło 1Mbit za 25zł :-P
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
plwk jak a masz kablówkę, z UPC??

Edited:
To samo pytanie do Ciebie Opiszon
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No właśnie co jakiś czas dzwoni do mnie UPC i mnie kusi jakimiś szalonymi ofertami combo.

Ale tak sobie myślę: na co mi 20Mbit, na co mi niestworzona liczba kanałów TV, no i na co mi liczne darmowe minuty, skoro i tak z tego nie skorzystam?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
birdm napisał/a:
To samo pytanie do Ciebie Opiszon

ja mam internet (i kablówkę zarazem) z INEA - chyba najdroższego operatora kablowo/internetowego w Poznaniu :-/
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
jorge.martinez napisał/a:
No właśnie co jakiś czas dzwoni do mnie UPC i mnie kusi jakimiś szalonymi ofertami combo

Do mnie niestety nie dzwonili, a kto wie może bym się skusił... A czy ktoś się orientuję czy oni dają same oferty combo, czy można wziąć tylko net?
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Podobno wrzesień / październik TP ma mieć nowe oferty w cenach zbliżonych do cen dla odbiorców hurtowych czyli oferta TP powinna być wreszcie konkurencyjna cenowo.
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
Też o tym słyszałem, ale zastanawiam się czy wciąż chcę tkwić z tym monopolistą.....Bo jeśli za powiedzmy rok znowu zapragnę zmian i znowu każą mi czekać kolejny rok, aż mi się aktualna umowa skończy, to ja chyba podziękuję....No chyba, że ich oferta faktycznie aż tak mnie zaskoczy, że przymknę oko na ich specyficzne podejście do klienta ;-) Ale frustruje mnie jeszcze fakt, że jestem ich starym klientem, a oni dalej mnie traktują jak zło konieczne. Neostradę mam odkąd tylko była dostępna w Zakopcu i złości mnie ich podejście do mnie :-)
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
birdm, W Zakopanym jest jakaś całkiem sensowna radiówka z tego co pamiętam.

[ Dodano: 2010-08-18, 11:45 ]
no jest:
http://www.air-net.internetdsl.pl/oferta.htm
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja mam z satfilmu http://www.satfilm.pl/
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
jorge.martinez napisał/a:
No właśnie co jakiś czas dzwoni do mnie UPC i mnie kusi jakimiś szalonymi ofertami combo.


Kupiłem jakiś czas temu dostęp do internetu w UPC - sam internet. 10Mbit/s za ok 80zł. Bez promocji. Niby trzyma te 10Mbit/s, ale conajmniej 3x w miesiącu zdarza się awaria i modem bezradnie miga światełkami przez parę godzin. Ostatnio nie mogli sobie poradzić z awarią przez 3 dni. Niedawno dostałem maila, że zwiększyli mi przepustowość do 30Mbit/s, ale żaden test przez tydzień tego nie potwierdził. W sumie mi to nie przeszkadza, bo 10Mbit/s to całkiem szybko. A wysyłam dane 1Mbit/s - tu mogłoby być lepiej.

Wcześniej przez dłuższy czas w kilku mieszkaniach miałem Aster i działało znacznie lepiej, choć wolniej (2Mbit/s w dzień i 4Mbit/s w nocy) i na dodatek można było dostać stałe, publiczne IP (ma znaczenie jeśli się używa internetu do pracy). Nie wiem jak teraz wygląda sprawa z prędkością w Aster, ale ogólnie usługa była znacznie mniej problemowa niż UPC, które ma zwyczaj odcinać mnie od sieci gdy muszę na szybko coś z domu zrobić, czy wysłać.
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
Sprawdziłem pobieżnie ofertę Aster. Dość dużo dobrych opinie o tym ISP. Niestety chyba w Zakopcu są niedostępni. Szkoda, bo byłoby po problemie.....
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
ja przebrnąłem przez kilku dostawców netu, na początku miałem neostradę 512 bit/s bo to był jedyny operator w tym czasie. cena była jakaś strasznie wygórowana, ale po pewnym czasie pojawiło się u mnie UPC i bez wahania się do niego przeniosłem. prędkość za tę samą cenę zwiększyła się czterokrotnie, ale jakość łącza pozostawiała wiele do życzenia - częste awarie to słaby punk tego operatora, a już wizyta kogoś z serwisu to kilkudniowe wyczekiwanie z utęsknieniem..
teraz mieszkam w innej okolicy i korzystam z aster, 4mbit/s za jakieś 70 zł. jestem bardzo zadowolony, bo przez rok czasu nie zdarzyła im się awaria, mam dodatkowo podpięty router aby żonka mogła bezprzewodowo korzystać z neta w swoim laptopie i wszystko śmiga bez problemu. a ostatnio dostałem informację o zwiększeniu przepustowości łącza za zupełna darmochę :-)
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Ja miałem Neostradę przez kilka lat.Przez ostatnie 3 lata Netię (zero kłopotów). Ostatnio stwierdziłem że od około roku (od czasu kiedy mam tanie rozmowy przez GSM) wcale nie używam telefonu stacjonarnego . Po prostu dzwonienie ze "stacjonarki" wychodzi mnie więcej niż przez GSM.
Wyszło na to że łącze z Netii mam tylko po to by mieć internet co mnie wynosi (razem z abonamentem za nieużywany tel 97zł /miesiąc).
Od kilku miesięcy ojciec testuje internet Play Online na kartę i jesteśmy w szoku jak to u nas śmiga (lepiej niż 1Mega z Netii a czasami nawet 1,3-1,4Mega (dziwne bo Play oferuje tylko max 1Mega.) Najciekawsze z tego wszystkiego są koszta na internet bo wychodzi to jakoś 28zł za miesiąc. Do naszych potrzeb wystarcza z nawiązką (jeśli chodzi o transfer bo sam sciągam w miesiącu max 1Gb danych a dostaję na miesiąc za 28zł 2,5Gb )Dlatego umowę Netii na internet i tel wypowiedziałem z końcem tego miesiąca (a niech myślą teraz co się dzieje). :evilsmile:
Dodatkowo za kilka miesięcy (2-3) podciągną mi kablówkę 1Mega i telewizję w cenie 65zł za miesiąc (można też wziąć telefon ale to mnie nie interesuje).
Słowem moim zdaniem nie warto wiązać się umową nawet na więcej niż rok a co dopiero na 2-3 lata.
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
No właśnie z Waszych wypowiedzi wychodzi, że generalnie najbardziej się opłaca jakiś net z kablówki. Jednakże odradzacie UPC z powodu przerw w dostawach. No to już jakąś wiedzę mam :-) Teraz pozostało tylko się zorientować czy jest w Zakopcu jakaś firma, która udostępnia takowe połączenie(wiem, że UPC jest....co za złośliwość :-) ) A jak wyglądają umowy z takimi firmami - czas określony, nieokreślony, okres wypowiedzenia umowy, gwarancja dostarczania usług, serwis, itd?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach