grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Steve Jobs odszedł
Ogromna strata dla całego świata i myślę że też wielki hamulec dla dalszego rozwoju, wytaczania nowych ścieżek, wizji, koncepcji. Jego wizje byly conajmniej rok a nawet trzy przed konkurencją.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Nie jego, a sztabu kilkudziesięciu projektantów, architektów, programistów i tuzina innych pracowników.
Ale fakt, faktem, bardzo szkoda. Był świetnym facetem!
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
I tak odszedł wielki mistrz marketingu..
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
nie posiadam żadnego iCudu ale tak po ludzku - przykro się zrobiło. Było nie było ruszył ten cały zasiedziały światek pecetów i komórek i wywrócił do góry nogami. No i niezłym ziółkiem był!
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
faktem jest że zmienił dużo...może nazywanie go geniuszem jest trochę na wyrost,ale rewolucjonistą był.Używam ixxx oraz macxxx i uważam że zostawił po sobie mocną myśl techniczną... RIP
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
On zostawił co najwyżej myśl marketingową ;)
 

TomekB  Dołączył: 01 Wrz 2011
Wielki człowiek, śmiało można go teraz stawiać obok Edisona, Forda, Marconiego czy Bella.
A tym co uważają że był "conajwyżej mistrzem marketingu" współczuję ignorancji.
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
TomekB napisał/a:
Wielki człowiek, śmiało można go teraz stawiać obok Edisona, Forda, Marconiego czy Bella.

:shock: , bez przesady.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
TomekB napisał/a:
Wielki człowiek, śmiało można go teraz stawiać obok Edisona, Forda, Marconiego czy Bella. A tym co uważają że był "conajwyżej mistrzem marketingu" współczuję ignorancji.

Nie chcę być złośliwy, ale moim zdaniem swoimi słowami dokonałeś zbyt daleko idącego uproszczenia. Które ktoś bardziej złośliwy ode mnie nazwałby kosmiczną ignorancją i brakiem podstawowej wiedzy o historii techniki i świecie, który nas otacza.
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
taaa jeszcze zacznijcie się kłócić czy był genialnym wynalazcą czy genialnym szarlatanem...każdy może i ma prawo podzielić się odczuciami czysto subiektywnymi..

btw.to jak umrze Bill Gates zacznie się dyskusja że zmarł bogaty "złodziej" ?
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
gajos007, no bo on jest bogatym złodziejem, więc chyba wszystko będzie ok w takiej dyskusji? :) Gdyby nie Steve, to komputery osobiste albo wyglądałyby zupełnie inaczej albo nie byłoby ich wcale.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Re: Steve Jobs odszedł
grabber napisał/a:
Ogromna strata dla całego świata i myślę że też wielki hamulec dla dalszego rozwoju, wytaczania nowych ścieżek, wizji, koncepcji.
Sprawdź za oknem czy się Ziemia nie przestała kręcić z tego powodu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Brawa za delikatność.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
YellowLabel napisał/a:
Gdyby nie Steve, to komputery osobiste albo wyglądałyby zupełnie inaczej albo nie byłoby ich wcale.

Ale świat techniki to nie tylko komputery. Jobsa można od biedy uznać za Edisona w świecie komputerów, ale - na Boga - nie za jednostkę całkowicie porównywalną z Edisonem.

TAE ma na sumieniu pięć tysięcy patentów w tym na: lodówkę, silnik i prądnice prądu stałego, żarówkę, betoniarkę, płytę gramofonową, krzesło elektryczne, kamerę filmową rejestrującą również ścieżkę dźwiękową oraz perforowaną błonę filmową... Jak widać rozrzut spory.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ciszej nad tą trumną.

Czy robi to jakąkolwiek róznicę?
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Benek napisał/a:
YellowLabel napisał/a:
Gdyby nie Steve, to komputery osobiste albo wyglądałyby zupełnie inaczej albo nie byłoby ich wcale.

Ale świat techniki to nie tylko komputery. Jobsa można od biedy uznać za Edisona w świecie komputerów, ale - na Boga - nie za jednostkę całkowicie porównywalną z Edisonem.

TAE ma na sumieniu pięć tysięcy patentów w tym na: lodówkę, silnik i prądnice prądu stałego, żarówkę, betoniarkę, płytę gramofonową, krzesło elektryczne, kamerę filmową rejestrującą również ścieżkę dźwiękową oraz perforowaną błonę filmową... Jak widać rozrzut spory.


To nie ja go przyrównywałem do Edisona :) I zgadzam się z tym co mówisz.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
Ciszej nad tą trumną. Czy robi to jakąkolwiek róznicę?

Nikt tu nie tańczy na cudzej trumnie. Ale przecież nie rozmawiamy też o zmarłym dzisiaj forumowiczu, ale o osobie, którą chyba wszyscy znamy tylko z okładek gazet i telewizji. Z mojej strony tyle. ;-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Steve Jobs odszedł i pokój jego duszy. Tylko "żałobnicy" zbierający się pod pod sklepami to jakiś kosmos jest :shock: . Świat osiągnął poziom konsumpcji doskonałej!
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Widziałem gdzieś w wiadomościach jak ludzie go żegnali.
U nas były krzyż i znicze pod pałacem, tam są ipady(wyświetlające świeczki) i znicze położone pod domem/firmą (nie pamiętam dokładnie miejsca).
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
LDevil, jak masz z tym problem to sobie sprawdź czy twój mózg nie przestał się obracać :D
Myślę ze nie byłoby tych htc, samsungow i innych takich jakie są teraz gdyby nie musiały więcej pomyśleć i gonić iphone-a

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach