noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
K2 DMD
W systemie jestem od niedawna i czasmi przeglądając aukcje doznaję szoku, ale takiego jak przed chwilą jeszcze nie doznałem. Czy K2 DMD może być wart ponad 1300PLN i to w stanie co najmniej średnim? Lina do aukcji tutaj. Czym on się różni od mojego K2, za którego dałem 200PLN?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
oj.....
1 - sprzedawany jest przez..........ekhm.......
2 - na ebayu mial tez troche wyzsze ceny...ale nie takie...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Leica Shop.

Nie dość, ze krętacz, to jeszcze śmieszny.


Aha - DMD ma gniazdo windera i blokade ekspozycji.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
"ekhm" ma różne ceny ale za blokadę ekspozycji i możliwość podpięcia niedostępnego motoru, to nawet jak na Niego cena trochę jakby z kosmosu. Czy poza tymi dwoma róznicami (czyli blokada i zapięcie motoru) różnica jest również w czymś? Z tego co patrzyłem po specyfikacji to nie bardzo, ale może wizjer jaśniejszy? No nie wiem, K2 to faktycznie taki rarytas (choć puszka faktycznie zacna)?

No będę śledził tę aukcje z zapartym tchem :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
noel napisał/a:
Czy poza tymi dwoma róznicami (czyli blokada i zapięcie motoru) różnica jest również w czymś? Z tego co patrzyłem po specyfikacji to nie bardzo, ale może wizjer jaśniejszy?


Nie, afaik.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
facetowi ostatnio podskoczyly ceny za przesylke...nawet tych przedmiotow ktore maja wage gramowa :evil:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
K2 DMD na ebay.com pojawia się mniej więcej tak często, jak Vector na forum. A jak jest w świetnym stanie, to idzie za ~300 USD i więcej. A jak z dedykowanym motorem, to ho ho...
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
K2 DMD na ebay.com pojawia się mniej więcej tak często, jak Vector na forum. A jak jest w świetnym stanie, to idzie za ~300 USD i więcej. A jak z dedykowanym motorem, to ho ho...

:shock: Jeeeezuuusie, normalnie rarytas jak Grzechota w Minolcie.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Zalety K2 DMD w stos. do K2 (uzupełnię przedmówców)
1. Optyczny podgląd wartości przysłony (jak w KX i MX)
2. Motor
3. Blokada ekspozycji
4. Tylko czarny korpus

Wady K2 DMD:
Biorąc pod uwagę powyższe, oraz to, że jest rzadszy od K2, cena jest średnio 3x większa od K2.
Natomiast korpusy są na ogół mocniej wyeksploatowane niż K2 (ze zrozumiałych względów).
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Hmmm... mimo wszystko nie dopłaciłbym do blokady ekspozycji 1100PLN, resztę przeżyję ponieważ nie używam podglądu przysłony, przyzwyczaiłem się do poruszania po pierścieniu używając szkieł M42 z Dynaxem7. K2 jest idealny do ręki a motór i tak dość cieżko dostępny. Nawet mając taki wynalazek do X-700 sprzedałem po kilkukrotnym użyciu. A czarnego, to będę miał ME Super ;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
noel, Zgadzam się z Tobą prawie w pełni. Motoru w takich staruszkach nie ma sensu używać, blokada Av to drobiazg, jedyne, czego bym sobie życzył to podgląd przysłony, a czerń już mam :-D
Prawdziwy brak zarówno w K2, jak i K2 DMD to niewymienne matówki. W tym względzie z zazdrością patrzę na MX.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
czego bym sobie życzył to podgląd przysłony, a czerń już mam :-D


Co, podgladu w K2 nie masz?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
chodzi o okienko
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Ja ubolewam nad brakiem klina (czasmi okularny przeszkadzają a klin był dla mnie super rozwiązaniem), no i chętnie założyłbym odpowiednik ML z mojego Dynaxa7, siatka na matówce to jednak bardzo przydatny wynalazk.

A jak wygląda sprawa wymiany matówek w MESuper?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
noel, nie wyglada - trzeba pol aparatu rozebrac i mnostwo kabelkow rozlutowac. Jest gdzies w sieci manual ze zdjeciami. Po polsku chyba nawet.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
dan napisał/a:
noel, nie wyglada - trzeba pol aparatu rozebrac i mnostwo kabelkow rozlutowac. Jest gdzies w sieci manual ze zdjeciami. Po polsku chyba nawet.

dan, jestem jedyną osobą, która popsuła kulkę od łożyska zatem nie podejme sie rozłożenia MES, nawet z instrukcją napisaną jak dla czterolatka ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
noel napisał/a:
jestem jedyną osobą, która popsuła kulkę od łożyska zatem nie podejme się rozłożenia MES, nawet z instrukcją napisaną jak dla czterolatka


jestes utalentowany inaczej :-P
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
asklop napisał/a:
jestes utalentowany inaczej :-P

No ale jakieś talenta posiadam :mrgreen:
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Z tym milionem kabli to lekka przesada ;) Ale rozkopać go trzeba mocno. Ja kilka dni temu z KX zrobiłem to samo bo paprochy na matówce już mnie doprowadzały do szału :evil:
Zamiast odrutowywać wykręca się to do czego jest przylutowane :)
A ten manual jest tutaj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach