Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Steve Jobs nie wymyślił żadnego nowego rozwiązania. On w sposób genialny je stosował, czy też łączył. Nie był wynalazcą lecz świetnym handlowcem / businessmanem. Potrafił stworzyć produkt i go sprzedać, w sposób wielce skuteczny. Czego przykładem była powolna agonia Apple po jego zwolnieniu i dopiero jego powrót ożywił firmę. Nie wymyślił, myszki, interfejsu graficznego, odtwarzacza mp3, telefonu, ekranu dotykowego itd. Po prostu umiał te rzeczy zaoferować w takim „opakowaniu”, że znajdowały wielu nabywców i tyle i aż tyle. Potrafił już istniejący produkt sprzedać jako coś zupełnie nowego i przełomowego i na tym polegała jego wielkość. Jak już to Steve Wozniak jest genialnym konstruktorem z apple.

[ Dodano: 2011-10-07, 08:53 ]
Argumentów o żałobie nie rozumiem. Mówimy o jego dorobku nie o nim, więc o co chodzi?
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Żaba, a Macintosh nie był czymś nowym?

bajdełej
http://www.youtube.com/watch?v=ogKQjHOVyzA
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
YellowLabel no właśnie to jest akurat bardzo dobry przykład. Pomysłodawcą Macintosh'a i szefem zespołu projektowego był Jeff Raskin.

Jobs był managerem appla nie inżynierem projektantem.

http://inventors.about.co...ly/aa051599.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Jef_Raskin
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Żaba, czasami jest tak, że to manager mówi: zróbmy coś takiego... opisując mniej więcej co chce otrzymać i niespecjalnie wiedząc jak to można zrobić, a potem inżynierowie wyskakują z oryginalnymi pomysłami, żeby taką wizję zrealizować. Wizję, która nierzadko zmienia finalnie kształt w coś zupełnie innego. Taką wizją był komputer domowy, nie szafa w wojsku czy na uczelni wymagająca wielu lat studiów aby ją obsługiwać, tylko sprzęt dla przysłowiowej pani domu. Wyszedł z tego macintosh.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Żaba napisał/a:
Steve Jobs nie wymyślił żadnego nowego rozwiązania. On w sposób genialny je stosował, czy też łączył. Nie był wynalazcą lecz świetnym handlowcem / businessmanem. Potrafił stworzyć produkt i go sprzedać, w sposób wielce skuteczny.


co do Edisona : "Thomas Alva Edison skopiował, a następnie ulepszył wynalazek Swana i opatentował go rok po nim (w 1879) w USA." czyli też był świetnym marketingowcem/businessmanem, bo żarówka do dziś kojarzy się z "odkryciem" Edisona - notabene panowie doszli potem do zgody

romeoad napisał/a:
manager mówi: zróbmy coś takiego... opisując mniej więcej co chce otrzymać i niespecjalnie wiedząc jak to można zrobić, a potem inżynierowie wyskakują z oryginalnymi pomysłami, żeby taką wizję zrealizować. Wizję, która nierzadko zmienia finalnie kształt w coś zupełnie innego. Taką wizją był komputer domowy, nie szafa w wojsku czy na uczelni wymagająca wielu lat studiów aby ją obsługiwać, tylko sprzęt dla przysłowiowej pani domu. Wyszedł z tego macintosh.

pracowałem na Macu (jak jeszcze był wielkim klocem w 17-calowym monitorze + okrągła myszka 1 przyciskowa), wygoda sprzętu i stabilność niesamowita, zrobił na mnie, jako użytkownika Windowsa 95/98, bardzo pozytywne wrażenie, a że cenę miał kosmiczną cóż prawo wolnego rynku...

można lubić albo nie pana Jobsa, ale fakt faktem : za błędy Windy pluło się na Gatesa (który też raczej osobiście nie programował Windy), a czemu za plusy Apple'a nie chwalić Jobsa ? Aero + graficzne animopierdółki w Viscie ? w Redmond tego nie wymyśli, multitouch ? megacienkie MacBook Air ? i nagle okazało się że laptop nie musi służyć jako tarcza obronna... wielkopojemnościowe iPody ? czy iPad - od kiedy tablety stały się tako popularne, że co druga firma chce je wprowadzić do oferty by konkurować z Applem ?

tomekkarol napisał/a:
Było nie było ruszył ten cały zasiedziały światek pecetów i komórek i wywrócił do góry nogami.

:!: i to jest puenta/pointa (jak kto woli pisownię) moich wypocin ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
romeoad si tylko, że firma Jobsa raczej nigdy nie stworzyła czegoś naprawdę nowego.

Mówisz komputer osobisty ok. pionierami branży byli IBM, Hewlett-Packard, Xerox nie Apple.

Jobs był wizjonerem, ale sprzedaży. Genialnym handlowce. Potrafił w fantastyczny sposób wykorzystać istniejące rozwiązania. Istniejące.
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Żaba napisał/a:
Jobs był wizjonerem, ale sprzedaży. Genialnym handlowce. Potrafił w fantastyczny sposób wykorzystać istniejące rozwiązania. Istniejące.

I na dodatek z powodzeniem sprzedać je drożej niż konkurencja.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Steve miał trochę dobrych pomysłów nie tylko sprzętowych.
Jak wychodził np iphone czy iPad to opinia była taka ze to drogi bubel i nikt go nie kupi. Ludzie kupują za nie małą kasę i w większości są zadowoleni.
Był świetnym marketingowcem? Racja. Ciekawe co by było gdyby pracował w pentaksie? Może k-5 kosztowałby 7000 i schodził jak świeże bułeczki ? :)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
ale jaki ostateczny efekt był jego pomysłów

"W maju 2010 r. Apple stało się najdroższą giełdową spółką z branży technologicznej - pod tym względem przegoniło nawet Microsoft, Google'a i jeszcze kilku innych gigantów. Fenomenalne są też wyniki finansowe osiągane przez Apple - co kwartał spółka bije kolejne rekordy, zarabiając na czysto po kilka miliardów dolarów. Obroty roczne Apple'a w tym roku przekroczą 50 mld dolarów. Spółka nie ma żadnych długów, za to w kasie ma około 30 mld dolarów."

http://www.logo24.pl/Logo...ve_a_Jobsa.html
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
YellowLabel napisał/a:
Macintosh nie był czymś nowym?

A był? Komputery osobiste pojawiły się gdzieś w latach 70-tych.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
... i nazywały się Apple I i Apple II ;)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Na pewni nie był czymś nowym ale w pewnym sensie był czymś przełomowym bo wprowadził pod strzechy graficzny interfejs użytkownika (i to jest istotne bo efekty graficzne jakie oferował wcześniej można było uzyskać na komputerach 5x droższych) oraz myszkę ;) Zmieniło to podejście do obsługi komputera i praktycznie wywróciło do góry nogami ówczesne podejście do DTP. Tu warto pamiętać, że GUI i myszka nie są wynalazkami Apple tylko Xeroxa, który sprzedał te wynalazki firmie Apple ;)

michal5150, Zerknij TUTAJ ;)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
izbkp, nie muszę. Znam historię p. Karpińskiego. Smutne jest to jak został potraktowany za czasów PRL i później, w "wolnej Polsce". Pod koniec życia mieszkał w domu z dziurawym dachem, a łózko miał podniesione na cegłach. A na swoim komputerze do końca miał tapetę przedstawiającą go z jego K-202.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
izbkp napisał/a:
bo wprowadził pod strzechy graficzny interfejs użytkownika (i to jest istotne bo efekty graficzne jakie oferował wcześniej można było uzyskać na komputerach 5x droższych) oraz myszkę ;)
Jeśli nie liczymy Amigi, to i owszem.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
michal5150, ...polityka... i masz rację, to jest smutne.

Dada, Amiga? W jakim sensie? To już 1985, czyli po ptokach ;P
 

kataryniarz  Dołączył: 19 Gru 2009
Nie rozumiem tego zachwytu, ochów i achów. Apple to żadna innowacja tylko cholernie dobry marketing i nic więcej. Konkurencja często potrafi zrobić lepiej np. Samsung. Ludzie kupują ich produkty dla samego logo i pseudo "prestiżu", a zachowują się prawie jak sekta ;)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
kataryniarz, Może sekta, może nie sekta ale fakt jest taki, że Steve wymyślił sobie idee urządzenia do konsumpcji internetu bez kabli i tak powstał iPad. Biorąc pod uwagę TO można domyślać się, że jak tylko konkurencja pokaże coś co faktycznie ma szanse konkurować z iPadem to Apple pokaże nowy model, który nie będzie potrzebował kabla do ładowania baterii... ;)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Na pewno odszedł człowiek pełen pasji dla tego co robił.

Sam nie jestem fanem produktów ze znakiem jabłka, ale wielozadaniowości nie można im odmówić. ;-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
kataryniarz napisał/a:
Nie rozumiem tego zachwytu, ochów i achów. Apple to żadna innowacja tylko cholernie dobry marketing i nic więcej. Konkurencja często potrafi zrobić lepiej np. Samsung. Ludzie kupują ich produkty dla samego logo i pseudo "prestiżu", a zachowują się prawie jak sekta ;)


Z tego co tutaj czytam to ta rozmowa odnosi się do początków Apple.
Trzeba też pamiętać, że Jobs to nie tylko jabłuszko ale także next czy pixar. Facet miał łeb na karku. Czy do wynalazków, czy marketingu - to już mniej ważne. Zbudował potęgę, która sieje zamęt na wielu światowych rynkach. Chciałbym mieć 1/1000 jego zdolności.

No i trzeba sprostować - nie jestem posiadaczem żadnego produktu Apple. Po prostu mnie na nie nie stać. Gdybym dysponował gotówką, która pozwoliła by mi kupić ich produktu to pewnie bym tak zrobił. Miałem okazję bawić się ich zabawkami i niektóre z nich na prawdę urzekają wykonaniem czy niesamowitą wygodą obsługi.
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
kataryniarz napisał/a:
Apple to żadna innowacja tylko cholernie dobry marketing i nic więcej. Konkurencja często potrafi zrobić lepiej np. Samsung.

Z jednej strony masz rację,ale z drugiej strony nie mogę się zgodzić. Niby samsung ma wszystko co potrzeba (chodzi mi o tzw iphone killery czyli galaxy S czy S II) ale nie jest to do końca tak dobrze zrobione jak produkt apple.Wiem że każdy ma inne preferencje i oczekiwania od otrzymanego produktu ale dla mnie osobiście iphone to najlepszy smartphone na rynku.Nie dlatego że kosztuje dużo,nie dlatego że to apple albo wyznacznik luksusu...po prostu jest dla mnie najwygodniejszy w użyciu,wszystko jest na swoim miejscu,interfejs jest czytelny i prosty,działa bez zająknięcia,można go obsłużyć za pomocą jednej ręki (tu galaxy S II zupełnie odpada) jakość rozmów jest na bardzo wysokim poziomie,bateria wystarcza na dużo dłużej niż w produktach samsunga.

Jako takie porównanie mam bo i posiadałem samsunga galaxy S teraz mam S II ...a nadal twierdze że iphone 4 jest zdecydowanie dla mnie lepszy.
Nie zawsze pakowanie wszystkich wodotrysków do fona wyjdzie mu na zdrowie...także w najbliższym czasie bye bye samsung...
Chciałem oddać że nie należę do "sekty" apple,tylko serio w tym temacie raczej nie znajdziecie argumentów żeby mnie przekonać że inne urządzenie konkurencji ma coś lepszego niż iphone 4 ... dla mnie jest to idealnie zbalansowane urządzenie (fakt bardzo drogie ale warte swojej ceny)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach