daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
opiszon napisał/a:
może lepiej się nie wypowiadać na tematy, na które się ma tylko mgliste pojęcie o hasłach

Skoro chcesz, to nie musisz. Masz prawo tak uważać, a ja mam prawo mieć to ....
Gdyby przyjąc to co piszesz za zasadę, to większość wypowiedzi na tym forum nie powinna nigdy się pojawić. Ale to tak na marginesie.
Buziaczki. :lol:
 

Rudy  Dołączył: 04 Wrz 2011
opiszon napisał/a:
przed wykonaniem pomiaru, kwantowy stan badanego obiektu jest nieokreślony. Konkretny stan zostaje wybrany z superpozycji stanów dopiero w momencie pomiaru

A Wy się zastanawiacie dlaczego jest taki rozrzut przy obiektywach ;-)
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
opiszon napisał/a:
przed wykonaniem pomiaru, kwantowy stan badanego obiektu jest nieokreślony. Konkretny stan zostaje wybrany z superpozycji stanów dopiero w momencie pomiaru
święta prawda.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Rudy napisał/a:
dlaczego jest taki rozrzut przy obiektywach

temat znany od dawna, niektórzy nawet robili testy.
tu, dla przykładu,
test 10 szt. Tamron SP AF 17–50 mm f/2,8 XR Di II VC LD Aspherical [IF]
http://www.dfv.pl/tl_file...011/Tamrony.pdf
DFV wrzesień.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
b-bar01 i co im wyszło z porównania?
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
WuWu84 napisał/a:
b-bar01 i co im wyszło z porównania?

że można nimi fotografować :)

Chcesz skan na emila?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
TM_Mich napisał/a:
że można nimi fotografować :)

Chcesz skan na emila?

Zwłaszcza po kalibracji w serwisie, którą chyba nieco przeceniają biorąc pod uwagę wrażenia forumowiczów. No i niestety wersja VC dla pentaksa niedostępna, a ponoć lepsza.

Dzięki za propozycje, ale już kupiłem - e-kiosk wciąż działa :-)
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
b-bar01 napisał/a:
test 10 szt. Tamron SP AF 17–50 mm f/2,8 XR Di II VC LD Aspherical [IF]
http://www.dfv.pl/tl_file...011/Tamrony.pdf
DFV wrzesień.

no fajnie a gdzie reszta skanu ??
tak mnie to zacikawiło a tu urwane w pół słowa
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
arob napisał/a:
a gdzie reszta skanu ??
widocznie wydawnictwo postanowiło nie umieszczać w sieci, tylko zachęcić do zakupu czasopisma
http://www.e-kiosk.pl/redir.php?t=dfv&prc=dfv

uszanujmy to prawo :idea:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
A propos, jak kupię coś w e-kiosku, to muszę czytać ich dedykowaną przeglądarką? Jesli tak, to czy na Macu też działa?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
andrusz napisał/a:
A propos, jak cos kupię z e-kiosku, to muszę czytać ich dedykowaną przeglądarką? Jesli tak, to czy na Macu też działa?

Tak, niestety DRM, ich przeglądarka i certyfikat :-( Jest ikonka ipada, ale nigdy nie sprawdzałem.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
WuWu84 napisał/a:
andrusz napisał/a:
A propos, jak cos kupię z e-kiosku, to muszę czytać ich dedykowaną przeglądarką? Jesli tak, to czy na Macu też działa?

Tak, niestety DRM, ich przeglądarka i certyfikat :-( Jest ikonka ipada, ale nigdy nie sprawdzałem.

Dzięki. Niech sobie będzie DRM, o ile koszt jest niewielki. Ale przeglądarka sie ściąga tylko w wersji Windows :( Gdzie widziałeś ikonkę ipada? No i zadałem im pytanie o wersję na Maca.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
http://www.e-kiosk.pl/ipad

Co do maca, to nigdy nie próbowałem ale z tego co pamiętam jest port Wine na MacOS X
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
WuWu84 napisał/a:
port Wine na MacOS X

Można też najnormalniej na świecie zainstalować sobie Windows na dodatkowym dysku/partycji, o ile ktoś uważa że powinien. Do tego mamy parę maszyn wirtualnych jak Parallels Desktop, VMWare Fusion albo darmowy Virtualbox.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Niezły temat. Połowa wątku to flejm na temat kwantów, a druga połowa OT na temat kompatybilności softu.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
romeoad napisał/a:
Można też najnormalniej na świecie zainstalować sobie Windows na dodatkowym dysku/partycji, o ile ktoś uważa że powinien. Do tego mamy parę maszyn wirtualnych jak Parallels Desktop, VMWare Fusion albo darmowy Virtualbox.

Można też polować na komary granatnikiem przeciwpancernym, ale czasem WINE wystarcza do uruchomienia jakiegoś programu bez dodatkowych licencji, pomijając już ponowne uruchamianie, czy zasoby na maszynę wirtualną.

jorge.martinez napisał/a:
Niezły temat. Połowa wątku to flejm na temat kwantów, a druga połowa OT na temat kompatybilności softu.

A co o testach mamy gadać? Wczoraj przy butelce trójniaczka sobie przejrzałem komentarze pod ostatnim testem FA 31 - starczy. Znajome nicki z forum, niektórym jak zwykle nic nie działa. Dobrze, że chociaż zmiana napisu na obiektywie i korpusie pomaga, uff.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
Niezły temat. Połowa wątku to flejm na temat kwantów


Ależ do teorii kwantów tośmy nie doszli :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
squonk napisał/a:
Ależ do teorii kwantów tośmy nie doszli
Jeszcze nie. Ale to dopiero druga strona wątku. Jak go nikt nie zamknie, to na 30-ej stronie takie rzeczy będą, że ho ho ...
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Dada napisał/a:
Jak go nikt nie zamknie, to na 30-ej stronie takie rzeczy będą, że ho ho ...

datuje na 5 stron cierpliwości :mrgreen: - zwłaszcza jak dalej będzie
jorge.martinez napisał/a:
Połowa wątku to flejm na temat kwantów, a druga połowa OT na temat kompatybilności softu.


ale temat pokazuje że różnice są, jedni mają brzytwę 31 Ltd inni mydlanego... i jak tu potem wybrać szkło/korpus ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jest taka fajna gra - UNO SPIN

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach