Photogatar  Dołączył: 12 Paź 2011
[K10D] Bagnet - gdzie kupić?
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, niestety zaczynam w tym dziale :/
Nasz K10D uległ silnemu uderzeniu w wyniku którego został uszkodzony obiektyw oraz "podbity" bagnet, który należy wymienić. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z serwisem "MC-FOTO".
Ku mojemu zdziwieniu odpowiedziano nam iż można zamówić jedynie cały (cytuję) "mirror box, czyli całe gniazdo obiektywu wraz z lustrem i kompletnym
napędem".
Czy ktoś orientuje się gdzie można kupić sam bagnet, lub może ktoś poleci jakiś sensowny serwis, który nie będzie nas "obdarzał" dodatkowymi kosztami za całkiem w tym przypadku zbędne części?
Pozdrawiam serdecznie.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Zapytaj w Apollo.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Dzisiaj mi się nie chce już rozgrzebywać wszystkiego, ale jutro poszukam po pracy czy nie mam takiego bagnetu w zasobach, pozdro!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Photogatar napisał/a:
Czy ktoś orientuje się gdzie można kupić sam bagnet, lub może ktoś poleci jakiś sensowny serwis, który nie będzie nas "obdarzał" dodatkowymi kosztami za całkiem w tym przypadku zbędne części?


Jest duze prawdopodobienstwo, ze w skutek uderzenia wybiles tez i mirror box - dlatego wymienia sie calosc...
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Mam tylko bagnet z *ist'a, wygląda identycznie, wszystkie dziury pasują, ale jest po zewnątrz 1mm węższy. Byłoby funkcjonalnie, ale nieestetycznie - widoczna szpara.
 

Photogatar  Dołączył: 12 Paź 2011
alkos napisał/a:

Jest duze prawdopodobienstwo, ze w skutek uderzenia wybiles tez i mirror box - dlatego wymienia sie calosc...

Sam aparat nie był jeszcze w serwisie. Problem wykryliśmy po zauważeniu lekkiej "strefowej" nieostrości obrazu. Po dokładnym przyjrzeniu się bagnetowi widoczne jest jego niewielkie wybrzuszenie.

Masaho napisał/a:
Mam tylko bagnet z *ist'a, wygląda identycznie, wszystkie dziury pasują, ale jest po zewnątrz 1mm węższy. Byłoby funkcjonalnie, ale nieestetycznie - widoczna szpara.

ech..., szkoda ale bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach