alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
SFX - wrazenia?
Glosny to korpus? Tak w porownaniu np. z seria MZ?

Wizjer ma duzy i jasny?

Jak z wygodą użytkowania?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: SFX - wrazenia?
alkos napisał/a:
Glosny to korpus? Tak w porownaniu np. z seria MZ?

Bardzo głośny. Mówię o amerykańskim odpowiedniku - SF1. W zasadzie nie ma co porównywać MZ-tek i jego.

alkos napisał/a:
Wizjer ma duzy i jasny?

Jak na puszkę AF, to tak. Nie porównywałem bezpośrednio z innymi, ale naprawdę miło się w środek patrzyło.

alkos napisał/a:
Jak z wygodą użytkowania?

Pancerna puszka, kanciasty, ale wygodny uchwyt, raczej intuicyjna obsługa. Jeśli już chcesz SFX to bierz wersję (n) - która jest cichsza.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jeśli już chcesz SFX to bierz wersję (n) - która jest cichsza


Duzo cichsza? Jak Mz5n? :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jeśli już chcesz SFX to bierz wersję (n) - która jest cichsza


Duzo cichsza? Jak Mz5n? :-)

Jak kocem przykryjesz...

Myślę, że nie ma szans, żeby była taka jak MZ-tki.
Przez moje ręce przewaliło się ze 6 SF1 i ze 3 SF1n - te pierwsze budziły umarlaka, te drugie już nie.

Coś się uparł na te SF? Jest tyle fajnych i cichych korpusów z serii Z. Czarne, ładne i tanie jak barszcz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak sie pytam, bo lezy taki za 300pln z obiektywem. Ale tak naprawde mialem mz5n i chce miec mz5n - cudny korpus :-)

Dlatego Zetki odpadaja...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A moze chcesz czarnego MZ-10 z zoomem FA28-80 za 350zl?:-) Cichy, czarny, maly, matryca 6polowa, lyka wszytskie manuale... :->

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, potrzebuje MZ5n i bez zuma :-)

(i to szybko, migawka mi siada w MXie grrrrr..... )
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Ale tak naprawde mialem mz5n i chce miec mz5n

Spinner napisał/a:
A moze chcesz czarnego MZ-10 z zoomem FA28-80 za 350zl?:-)

Te, moderator... czytać umie? ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Przeca pytam "moze?" :mrgreen: Samo body za 250zl - smiech na sali, stan piekny:-)

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
smiech na sali to te ceny:

http://allegro.pl/item124..._5n_korpus.html i http://allegro.pl/item118...ktyw_28_80.html

...za takiego czarnego mz10 to moze 150, 170...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
...za takiego czarnego mz10 to moze 150, 170...

W 1998 za uzywanego, czarnego MZ-10 + FA 28-70/4 zapłaciłem 1500 zł... to mniej więcej tyle ile jest wart teraz mój DS. :-/
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
O kurde, co ca ceny tych MZ-5n - kompletna porazka...

Pzdr
Spinner
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
SFXn ma tak piękny dźwięk lustro-migawka-przesuw filmu że ja bym nagrał i używał w reklamach :mrgreen:

[ Dodano: 2006-09-13, 20:16 ]
Jak jeszcze robiłem w analogach, to fifty-fifty używałem MZ-5n i SFXn. Jak mi chodziło o wywarcie wrazenia, to SFXn, oczywiście. Szczególnie, że jest cały czarny. A czarne aparaty.... no wiecie, nie? :mrgreen:
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Tak się pytam, bo lezy taki za 300pln z obiektywem. Ale tak naprawde mialem mz5n i chce miec mz5n - cudny korpus :-)

Dlatego Zetki odpadaja...

Zgadzam się z tobą alkos. mz 5n to zdecydowanie wyjątkowo cudowny korpus. Pewnego dnia wytatuuje sobie to logo na brzychu, gotykiem!!! No własnie, jak już na zasadzie małej fanaberii gości z pentaxa pojawi się cyfrowa kopia tego body - wchodze w to. Na razie ciesze się radością forumowiczów z powodu k 10!!!!!
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
SFXn ma tak piękny dźwięk lustro-migawka-przesuw filmu że ja bym nagrał i używał w reklamach

Co prawda nie SFXn-a ale SFX-a dźwięk nagrałem sobie na jednym z PPD i mam. No, może nie w celach reklamowych ale jak się już zakończą sprawy przygotowawcze i bedziemy mieli na stałe naszą stronę pentaxową i bedzie dział "Dźwieki", to podrzucę....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jak masz jeszcze cos do porownania, rzuc na priva :-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
To nie takie proste, a dokładniej proste ale nie takie szybkie. Mam to nagrane na komórce a soft mam w pracy więc mogę dopiero w poniedziałek odzyskać to do pliku.
Ale jak możesz poczekać, nie ma problemu.
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
SFX/SFXn - czasy
Witam

Mam male pytanko, pewnie juz gdzies bylo ale nie moge sie doczytac

Chodzi o czasy w puszkach SFX i SFXn

Wg. tabelek: SFX 30-1/2000,B
SFXn 30-1/4000,B

I teraz jak mam odczytac to "30" i ile to ma wspolnego z prawda?

Mam SFX'a i najdluzszy czas u niego to 1s ...
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przypuszczalnie czasy dłuższe niż 1s aparat uzyskuje tylko jeżeli sam dopiera czas ekspozycji. Tak było w MZ-M - na pokrętle były czasy do 1 albo 2 sekund ale naświetlać mógł w zależności od oświetlenia do 30 sekund właśnie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Potwierdzam, Maciek: z obiektywem M (oraz A/F w trybie sterowania przysłoną z obiektywu - trzeba zejść z pozycji A na obiektywie) w razie potrzeby dobierze długi czas, max. 30". W inny sposób bie stwierdziłem tej możliwości.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach