diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
jakis programik do obrobki zdjec jpg
witam!
wlasnie stawiam pierwsze kroki w fotografii cyfrowej :oops: jestem w tym kompletnie zielony
niestety nie pentaxem (brak funduszy :-| )
prosze o porade jakiego dobrego i darmowego programiku najlepiej uzywac do obrobki zdjec jpg?
niestety jakosc odbitek w porownaniu z moim analogiem mnie troche zawiodla...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
GIMP'a
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Do obróbki na szybko - Picasa - przy okazji to przeglądarka zdjęć, ma funkcję tworzenia albumów, jest zintegrowana z bloggerem i gmailem. Bardzo toto zgrabne i poręczne.

[ Dodano: 2007-04-09, 00:12 ]
Aha - i przypomniało mi się, że RAWy też obsługuje [oprócz K10].
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja takze polecam Picasse. Szybka, lekka, sprawna. Do katalogowania super, do obrobki... dziala wypelnienie swiatlem, dodanie kontrastu i ustawienie balansu bieli, ujdzie filtrowany BW. Reszta raczej dla zabawy :-)
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
Fajnych programików jest sporo, przyjemny w obsłudze jest, również darmowy: Paint.NET
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
diplodok napisał/a:
dobrego i darmowego programiku najlepiej uzywac do obrobki zdjec jpg?


fajna stronka do wyboru do koloru, właśnie ją powoli przerabiam :-B http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=9
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Znam też przeglądałem. Z moich doświadczeń FastStone i Picassa. Używam ich obu wzajemnie się uzupełniają. Polecam, ale to bardzo indywidualna kwestia, każdemu pasuje co innego. Moge tylko dodać że FastStone jest regularnie usprawniany przez twórcę i czesto pojawiają sie uaktualnienia.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
jestem niepoprawna, jesli chodzi o nowe, fajne, ulepszone programy i niestety, wszelkie lightroomy i klony mi nie podchodza, najskuteczniejsza jestem w PS, ale do katologowania i przegladania - jak przedmowcy - Picasa (aczkolwiek, opisuje zdjecia - tj. skany jeszcze na etapie obrobki w PS, a Picasa slicznie sobie radzi z opisami)
Plus, mimo wszystko, najnowszy Bridge (glownie jesli chodzi o przegladanie zdjec z cyfry)

Jesli nigdy nie pracowales w tego typu programach, Picasa jest bardzo intuicyjna i do szybkich efektow wrecz stworzona :)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
cotti napisał/a:
Jesli nigdy nie pracowales w tego typu programach, Picasa jest bardzo intuicyjna i do szybkich efektow wrecz stworzona :)


wlasnie rozgryzam Picasa - faktycznie prosty programik dajacy w miare duze mozliwosci

awakqwq napisał/a:
Znam też przeglądałem. Z moich doświadczeń FastStone i Picassa. Używam ich obu wzajemnie się uzupełniają. Polecam, ale to bardzo indywidualna kwestia, każdemu pasuje co innego. Moge tylko dodać że FastStone jest regularnie usprawniany przez twórcę i czesto pojawiają się uaktualnienia.


fasta tez zainstalowalem... - ale wszystko po kolei zaczynaqm od picasa
Cytat
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=9


nooo duzo z tej strony korzystam... :-)
dan napisał/a:
Ja takze polecam Picasse.
mygosia napisał/a:
Do obróbki na szybko - Picasa - przy okazji to przeglądarka zdjęć, ma funkcję tworzenia albumów, jest zintegrowana z bloggerem i
gmailem. Bardzo toto zgrabne i poręczne.


j.w. :-D
adrian napisał/a:
Fajnych programików jest sporo, przyjemny w obsłudze jest, również darmowy: Paint.NET


no tak chyba minie pare tygodni zanim wybiore cos co mi odpowiada...
milo napisał/a:
GIMP'a


to tez chetnie sprawdze


dzieki wszystkim za rady!
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jako w miarę świeży entuzjasta Picasy dołączam się do chórku jej zwolenników. Wcześniej, poza PSem (i Paint Shopem, który jednak strasznie się męczył na moim niewypasionym kompie), podstawową edycję jpgów (choc i RAWy też się da) robiłem w XnView - jest to fajna, szybka darmowa, dość rozbudowana przeglądarka z mnóstwem ciekawych funkcji edycyjnych. Źle jednak prostuje zdjęcia - może najnowsza wersja sobie z tym radzi, ale starsze powodowały irytujący efekt "ząbkowania" prostowanych krawędzi... Jeśli chodzi o Picasaę, to poza jej urzekającą prostotą obsługi, jedną z podstawowych jej zalet jest dla mnie to, że zmiany wprowadzone na zdjęciu można bardzo łatwo wycofać na każdym etapie zabawy z fotką.
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Jak dla mnei Picassa rządzi :D Na razie nei amm zbyt wiele czasu, aby nauczyć sie bawić w PS-ie , bo matura nad glową , ale chyba trza bedzie zaczac po maturce:D :evilsmile:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Hej, tak zachwalacie tą picassę, że chyba aż dam jej kolejną szansę (dawno temu próbowałem i jakoś mi nie podeszła). Zwłaszcza, że wraz ze wzrostem mojej aktywności fotopstrykowej, zaczynam się gubić już w swoim archiwum.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mi Picasa zaczela odpowiadac, kiedy w kolejnej wersji pojawilo sie importowanie zdjec tak jak sa na dysku.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Picassa jest bardzo fajna, tylko RAW-ów z K10 nie czyta.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
i fajne galerie picasa robi... ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Zdano napisał/a:
Picassa jest bardzo fajna, tylko RAW-ów z K10 nie czyta.

dziwne bo z K100D czyta...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach