Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
max.l, ja pstrykam od 2002 roku i jak mi jedno na 20 zdjęć wyjdzie jako tako to jest git. Ale gorszy od tego jest fakt, że sporej części zdjęć prezentowanych na forum nie rozumiem. Na przykład cała zabawa ze streetem, zachwyt nad byle jakim ujęciem, gdzie NIC nie ma ciekawego, kadr krzywy a naświetlenie klatki co najwyżej poprawne rozwala mnie prawie za każdym razem. Czy to jakieś skrzywienie po Polibudzie i wycięte z mózgu rejony odpowiedzialne za wrażliwość artystyczną? Nie wiem.
Ja tam robię swoje. Większość moich zdjęć ma i tak wartość historyczno-dokumentacyjną. Wystarczy fotki potrzymać na dysku kilka lat, nagle okazuje się, że sporej część osób ze zdjęcia już nie ma wśród żywych i nagle wszystkie zaczynają się podobać. Każdy chce kopię i wszyscy chwalą :) Dobre i to.
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
Hmm, masz problem, ale co tam, moje zdjęcia też są złe i raczej ich tu nie pokaże, moi znajomi zaś, którzy powiedzmy sobie nie bardzo łapią tego bakcyla się nad nimi zachwycają, .Mały retusz zawsze robię, zdjęcia z RAW, potem coś w gimp jak trzeba, ale totalni amatorzy zdjęciowi się cieszą, to m wystarczy. Lubię przyłożyć oko do wizjera, słyszeć ten trzask lustra i migawki, potem troszkę popracować nad tym na komputerze, to mnie relaksuje i daje radość.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Nie martw się ja robię tylko jedwabiste zdjęcia :)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Tequila napisał/a:
White, a czy poprawna forma to nie "posuniesz"? :P

W niedzielę idziesz do spowiedzi! Pamiętaj!
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
White, dobrze, tato...
:cry:
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
max.l określ sie co chcesz osiągnąć , czy chcesz iść w wykręcanie fotek w fotoszopie czy checsz przekazać coś niezwykłego tylko i wyłącznie aparatem

musisz siedzieć czego chcesz w zyciu ,
 

mario132  Dołączył: 15 Mar 2011
A mi się moje zdjęcia podobają i jaram się nimi-choć arcydzieła to nie są.Lubie robić i oglądać zdjęcia swoje i innych 8-)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
http://bosniak.deviantart...cement-30539451

na tej stronie masz elementarz podkręcania fotek w fotoszopie , kliknij na link "Download image"
to są podstawy

musisz jaśniej powiedzieć o co ci chodzi
 
gudet  Dołączył: 04 Lut 2009
Ale to świetna informacja, gdy zdjęcia zrobione przez siebie się nie podobają.
Bo to znaczy że już coś widzisz. Rozwijasz się.
Ja mam tak, że jak wracam do zdjęć zrobionych 2 lata temu, to jest mi wstyd. Choć wówczas uważałem je za dobre, teraz widzę że technicznie mają wiele niedociągnięć. Ale to mówi mi, że wiele się przez te 2 lata nauczyłem. Czasami te niedoskonałości widzę po 2 latach, czasami wystarczy że zdjęcie poleży tydzień i wówczas już bez emocji, euforii jestem w stanie wyciągnąć z niego jeszcze więcej.
Bo andybondy ma rację, bez zabawy z suwaczkami nabawisz się tylko kompleksów oglądając zdjęcia innych. Fotografując masz zrobić przyzwoicie naświetlone, ostre zdjęcie z odpowiednią głębia ostrości w odpowiednim czasie i miejscu (bo tych rzeczy nie da się naprawić), a resztę można zrobić w odpowiednim programie graficznym. Bo zdjęcie z puszki jest jak choinka, ale choinkę na święta trzeba odpowiednio ubrać żeby zwracała uwagę. A ubiera się np. w takich programach jak uRaw, ACR, rawtherapee. Jak zaczniesz jeździsz suwaczkami to odkryjesz drugą równa przyjemna stronę fotografii.
Z mojej strony polecam Ci np. filmiki zrobione przez jednego z użytkowników forum Canona, które Ciebie wprowadzi w wywoływanie Rawów http://www.youtube.com/wa...feature=related
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
gudet napisał/a:
polecam Ci np. filmiki zrobione przez jednego z użytkowników forum Canona

A ja odradzam, ponieważ uczą ratowania nieudanych zdjęć kadrowaniem w komputerze i machaniem suwaczkami. Taka postawa do niczego nie prowadzi mz.
 

max.l  Dołączył: 21 Paź 2011
No to fajnie. Jak to mówią: warto rozmawiać. ;) Od razu lepiej się poczułem. W takim razie czas rozpocząć kolejną trzylatkę. ;)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
odkąd pamiętam, na tym forum bardzo szybko i skutecznie rozwiązywano problemy natury psychicznej.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gudet napisał/a:
bez zabawy z suwaczkami nabawisz się tylko kompleksów oglądając zdjęcia innych

I tak i nie. Owszem - zdjęcie zawsze warto przepuścić przez jakąś wołarkę ale im mniej przy nim trzeba suwaczkami machać tym lepiej dla ciebie i dla zdjęcia (bo świadczy o tym, że dobrze zrobione).
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
perl napisał/a:
odkąd pamiętam, na tym forum bardzo szybko i skutecznie rozwiązywano problemy natury psychicznej.


Rozdawali skierowania? :-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Polenizowałbym z tym ze lepsze zdjecie to wiecej suwakow.
Tez zalezy w jaki typ zdjec celujesz. Np jesli to ma byc np grafika to tak, wiecej suwakow lepiej
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Cytat
No to fajnie. Jak to mówią: warto rozmawiać. ;) Od razu lepiej się poczułem. W takim razie czas rozpocząć kolejną trzylatkę. ;)

odkąd pamiętam, na tym forum bardzo szybko i skutecznie rozwiązywano problemy natury psychicznej.


Rozdawali skierowania?



dokładnie, autor potrzebował tylko psychoterapii , chciał wyrzucić wszystki bóle z siebie i się wypłakać, ponieważ w dalszym ciągu nie wiadomo co jest przyczyną jego zmartwień. Nie pochwalił się też żadnymi pracami ani też nie powiedział w jakim kierunku chce podążać.

Cytat
Polenizowałbym z tym ze lepsze zdjecie to wiecej suwakow.
Tez zalezy w jaki typ zdjec celujesz. Np jesli to ma byc np grafika to tak, wiecej suwakow lepiej


jeżeli komercja to nie ma zmiłuj , tylko fotoszop i to czasem wykręcony w kosmos. teraz nawet na stockach jest gigantyczny poziom, ruscy i chińczycy zaczynają wrzucać fotki obrabiane metodą dodge and burn.

natomiast jeżeli to ma być reporterka , to zdecydowanie mniej tego fotoszopa potrzeba

PS. przy dzisiejszej cyfrowej fotografii, w jakimś tam stopniu potrzebna jest wiedza dotycząca obróbki zdjęć
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
pikolo napisał/a:
PS. przy dzisiejszej cyfrowej fotografii, w jakimś tam stopniu potrzebna jest wiedza dotycząca obróbki zdjęć


Tak samo jak wiedza "ciemniowa", nie ma zmiłuj, samo się nic nie zrobi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach