kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
To oryginalny produkt Cokin (Made in France) nie jest porządny?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kondrath, Chodzi o filtr czy holder ?
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Holder
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
kondrath
Dobrze że to marumi sprzedajesz. Fotki masz ładne, ale paskudnie ci zafarbowało na fioletowo sporo fotek (zwłaszcza na samym skraju fotografii). Też kiedyś miałem to marumi, i też sprzedałem w diabły... :lol:

Na filtrach cokin (przynajmniej tych oryginalnych) zafarbu nie ma żadnego. I będziesz mógł sobie przesuwać filtr dowolnie w górę i w dół połówkę, co jest bardzo wygodne i przydatne przy fotografowaniu widoczków.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kondrath, holder Hitecha jest metalowy. Idealnie pasujący do filtrów tej firmy. Ale jest pioruńsko drogi. W Polsce ponad 400 zł, w Anglii ok. 45 funtów.
Formatt

 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
W takim razie to:
http://www.allegro.pl/ite...kin_p_slim.html

..to jakiś badziew? Skoro to oryginał ....aż strach pomyśleć jakie są te zamienniki po 20zl.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
kondrath, są dokładnie taki same.. ino plastik się nieco bardziej błyszczy. To jest kawałek plastiku, gdyby kosztował 100zł lepiej byś się czuł? ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
kondrath napisał/a:
W takim razie to:
http://www.allegro.pl/ite...kin_p_slim.html

..to jakiś badziew? Skoro to oryginał ....aż strach pomyśleć jakie są te zamienniki po 20zl.


Pytanie - po co ci pancerno-metalowy holder? Będziesz nim gwoździe wbijał, albo używał jako haka holowniczego? No chyba że lubisz obcować z metalowymi, solidnymi gadżetami.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kondrath napisał/a:
to jakiś badziew?
Ależ ja nie napisałem, ze holder Cokina to badziew :-) . Sam mam ten szerokokątny. Zdaje egzamin. Tylko filtry hitecha czasami wchodzą za luźno lub za ciasno do Cokina.
Wiadomo, ze lepiej kupić coś za kilkadziesiąt złotych niż za kilkaset.
Benek napisał/a:
Pytanie - po co ci pancerno-metalowy holder?
Niektórzy nie chcą mieć efektu wyginania się filtra, jeśli za ciasno wchodzi w holder Cokina. Proste.
 

kondrath  Dołączył: 31 Lip 2007
Czy filtry(cokin) Hitecha mają solidne obudowy co by można je było bezpiecznie schować do torby? Jak są w ogóle zapakowane, czy tak jak tradycyjne w plastikowych pudełkach?
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
kondrath, niestety są pakowane w kopertkę ze grubszej folii.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Hitech pakuje dość licho -> filtr umieszcza w złożony na pół prostokątny kartonik, a ten z kolei wsuwa się w taki foliowy futeralik. Ale według mnie to w zupełności wystarczy - noszę tak zawsze w torbie 3 filtry Hitecha i nic im się nie stało. Żeby się filtry nie rysowały wystarczy wysuwać/wsuwać je z/do foliowego futerału razem z tekturką.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
piotrecius, Podczas wakacji złamałem 1.2 Hitecha bo schowałem go w kieszeń bojówek i wsiadając do samochodu stało się :cry: .
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
jak zamocować adapter z systemu cokin-p na limiteda 70 mm (i podejrzewam, że z innymi ltd mogę mieć podobny problem, jesli je nabędę pewnego pięknego dnia:))?
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
korkotrampek, system Cokin składa się z filtrów, holdera i adapterów. Filtr to wiadomo co, holder to to w co wkładasz filtr (np. http://www.foto-tip.pl/sk...n_p-p-1483.html ) a adapter to jest to co wkręcasz w obiektyw i na co zakładasz holder. Tu masz adaptery o różnych średnicach http://www.foto-tip.pl/sk...33_136_137.html
Czyli musisz mieć adapter na każdą średnicę obiektywu jaki będziesz chciał użyć. DA 70 ma średnicę 49mm i większość ltd ma taką więc na początek Ci wystarczy jeden. Sorry, że tak łopatologicznie ale nie wiem ile wiesz i prościej od razu napisać wszystko.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
kurde, zostałem chyba źle zrozumiany:) Systemem operuję już od dawna, mam kilka filtrów i bodajże 5 adapteróhttp://pentax.org...icon_beer.gifw, w tym 49 mm. Ale na limiteda nie da się tego wkręcić :shock: wbudowana osłona przeciwsłoneczna skutecznie to uniemożliwia - da się to jakoś obejść? Poza cokinem chętnie bym polara wkręcił, ale jak?

no i dzięki deckard, gdybym nie wiedział, co i jak bardzo byś pomógł:) :-B
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Nie mam limiteda ale o ile mi wiadomo to z każdego oprócz 15mm, 31mm i 77mm można osłonkę odkręcić. W 70 jest teleskopowa ale też się całość odkręca - tak jak pokazano na tym filmiku (od 3:55).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Na DA15 też się da wkręcić, tylko trzeba użyć jakiegoś filtru, lub samej oprawki od niego o grubości pierścienia >6-7 mm
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
korkotrampek, więc jeszcze raz przepraszam. Nie mam 70mm i nie wiedziałem, że jest tak źle jak z moim 77mm :mrgreen:
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
a nie ywmyślił ktos patentu, jak nakrecać filtry na osłonkę? Mogli fabrycznie gwint tam zamontować i byłoby po sprawie;(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach