plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odwrotne połówki są prawie dwa razy droższe od zwykłych :-/
 
christof  Dołączył: 26 Lip 2010
plwk napisał/a:
Odwrotne połówki są prawie dwa razy droższe od zwykłych :-/

Powiedziałbym, że ponad 2x - 95 vs 229 (z tego co wyszukałem), ale to chyba nie znaczy, że nikt tego nie stosuje :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przymierzałem się niedawno do zakupu ale ostatecznie kupiłem co innego.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja się przymierzam cały czas, ale motywacji nie wystarcza. Na pewno warto bo koncepcja jest mz dużo lepsza niż standardowy grad.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do wschodów i zachodów na pewno.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Hitech Reverse 0,6. Kupiłem na allegro, ale udało się o 30 złotych taniej niż cena podana przez Christof-a. Na razie testuję, jak mi się spodoba to dokupię 0,9, ale chyba poczekam jak sprzedawcy nieco odpuszczą.



K-x SIGMA 10-20 F 9 ISO 100 +1 EV czas 1/30 ogniskowa 14 mm
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
nie wiem czy odpuszczą, bo w całym świecie odwrotne są znacznie droższe od zwykłych, niestety...
 
christof  Dołączył: 26 Lip 2010
Kuszelas napisał/a:
Hitech Reverse 0,6. Kupiłem na allegro, ale udało się o 30 złotych taniej niż cena podana przez Christof-a. Na razie testuję, jak mi się spodoba to dokupię 0,9, ale chyba poczekam jak sprzedawcy nieco odpuszczą.

Dzięki za przykładowe zdjęcie. Siła 0.9 jakoś wydaje mi się w przypadku szczególnie niskiego słońca lepsza, ale to tylko teoria - Ty masz praktykę ;) Jakbyś coś jeszcze zrobił to wrzuć!
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
No, zrobiłem :mrgreen:
Obiektyw SIGMA 10-20 , ISO 250, F 8. Pierwsze Hitech R 0,6, 2 pozostałe R 0,9
Zdjęcia wykonane 25 sierpnia, niewiele gmerane, bez wyostrzania

1.


2.


3.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Mam pytanie - jak się liczy w stopniach EV te jednostki 0.6 oraz 0.9 którymi oznaczane są filtry Hitech?

P.S. Swoją drogą gratuluję posiadaczom posiadane ceguś takiego! :mrgreen: Do zdjęć ze słońcem tuż nad horyzontem takie filtry sprawdzą się na pewno lepiej niż klasyczny Cokin.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
ND 0,3 - 1 przysłona
ND 0,6 - 2 przysłony i.t.d. do ND 1,2 - 4 przysłony
P.S. Właśnie przyuważyłem, że Hitech wykonał filtr szary pełny ND 3,0 - czyli 10 EV, może to kogoś zainteresuje.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Z tym Hitechem ND 3,0 to różne opinie krążą. Niektórym tworzy bardzo mocne zafarby. Trzeba sprawdzać przed zakupem.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
White napisał/a:
Z tym Hitechem ND 3,0 to różne opinie krążą. Niektórym tworzy bardzo mocne zafarby. Trzeba sprawdzać przed zakupem.


To co w zamian w systemie?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
W systemie to ja po swoich doświadczeniach nie polecę mocnego ND (problem z odblaskami, blikami itd) A jak chcesz koniecznie to zamów i sprawdź tego Hitecha może będzie ok.
Polecę nakręcane Hoya ND400, B+W ND1000, czy Heliopana + tulipan. Miałem wszystkie i było ok.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
OK. Dzięki.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
a ja mam pytanie do znawców tematu, czy jest jakaś (i jeśli tak to jaka) różnica w jakości filtrów hitecha z systemu P i systemu A. System P mi w sumie niepotrzebny bo mam same szkłą 49 mm, i może bym podmienił.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Korkotrampek, szczerze mówiąc nie spotkałem się z filtrami HITECH-a do rozmiaru Cokin A.
Ponieważ jednak dostępność filtrów w rozmiarze A staje się, jak obserwuję, coraz bardziej problematyczna proponuję rozwiązanie kompromisowe. Kupuj sobie zestaw P zaopatrując się przy okazji w rameczkę umożliwiającą stosowanie cokinów A w systemie P. Ja mam takie ustrojstwo i uważam, że warto coś takiego sobie zakupić. Na popularnym serwisie aukcyjnym oryginał kosztuje 30 złotych.
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
hmm, szkoda. cokin P mam kompletny, nic więcej mi póki co nie trzeba. Tylko miejsca to za dużo zajmuje, stąd pomysł by się przerzucić na A
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
korkotrampek, się przenieś na Lee albo Z-PRO to P będzie się wydawał mniejszy ;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
korkotrampek napisał/a:
Tylko miejsca to za dużo zajmuje, stąd pomysł by się przerzucić na A
Oj, to fakt. Przy Limitedach i kitach, A w zupełności wystarcza i w kieszeni sie mieści. Niestety chyba przestali go całkiem produkować, a niektóre filterki nie występują nawet na rynku wtórnym.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach