piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Linka do cuda ;-)
Futerał ów ma jeszcze tą zaletę, że jest kompatybilny z mocowaniami toreb Lowepro - można go przytroczyć na zewnątrz torby, plecaka, pasa lub szelek Lowepro.
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
mam ten futerał na rozmiar cokin-z,świetnie się sprawdza,polecam!jedyna wada(jeśli to wada :-/ )to rozmiar-strasznie duży.
 
Marek__ZZ  Dołączył: 22 Lip 2008
Zakupiłem kilka filtrów cokin i między innymi jest filtr maskowy "- 10x Pre-Shaped Frames"
Może ktoś posiada większą wiedzę na temat ich użytkowania, idzie m.in. o przesłonę, czas itp w necie nie mogę nic znależć
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Zamierzam zakupić połówki soft hi-techa. Tylko mam kilka pytań.

Od jakiego momentu zaczyna się zaciemnianie, i w jakim momencie filtr (w sensie płytka) jest już przyciemniony w pełni. Pytam ponieważ jest jeszcze rozmiar A. Gdzieś czytałem ze dla średnicy 52 mm (18-55) na całej szerokości tej średnicy będzie widać owy gradient. W skrócie:
Mam 52mm, średnica jest za mała żeby dojrzeć 100% jasnego i 100% ciemnego:)
Nie przejdę na system A, planuje zakup sigmy 10-20

Jedyne rozwiązanie jakie mi się nasuwa to umieścić filtr w dalszym slocie, ale wtedy przy niekorzystnym ustawieniu będą wpadać promienie słoneczne.

Rozumiem że sklep http://www.fotoamigo.pl/ jest zaufany ma oryginalne hi-techy.
 

kbn  Dołączyła: 20 Sty 2012
Małe pytanko ;-) Co sądzicie o markach:
Tian-Ya
Massa
Green L.
?
chodzi oczywiscie o jakość filtrów - dać sobie spokój czy dają radę jako tańsze zamienniki? Interesują mnie połówkowe soft, jeśli to ma znaczenie ;-)


i przy okazji jakie kolory najczęściej używacie? pytam z ciekawości :) (tylko błagam: nie numerki a nazwa "słowna" koloru :-P )
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
kbn napisał/a:
i przy okazji jakie kolory najczęściej używacie? pytam z ciekawości :) (tylko błagam: nie numerki a nazwa "słowna" koloru

Szare połówki o trzech różnych gęstościach,polar,szary. Co do marek,to mam jakąś chińszczyznę która nie daje zauważalnych skutków negatywnych co do jakości obrazu. Z szarymi połówkami jest ten problem,że dają zafarb,jedne większy,inne mniejszy. Z tego co słyszałem, "farbują" również te markowe.
kbn,skoro dopiero chcesz wejść w Cokina,to holder i pierścienie możesz sobie kupić choćby chińskie. Szybki? Wiele nie stracisz kupując jakąś azjatycką. Zrobisz zdjęcie z i bez i sama ocenisz,czy płytka pogarsza obrazek. Jeżeli tak,wtedy zainwestujesz w górną półkę.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
andybond napisał/a:
Z tego co słyszałem, "farbują" również te markowe.

To prawda. Mam jednak swoją teorię - firmowe szkła farbują wtedy, kiedy dobierze się filtr ze zbyt mocnym zaciemnieniem dla zastanego światła. Stąd sensowność używanie wymiennie kilku rodzajów połówek.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
kbn napisał/a:
Tian-Ya

Ja bym powiedział, że niezłe jak na swoją cenę. Widać spadek ostrości na odbitkach większych od 20x30 cm.

kbn napisał/a:
Massa

To samo.

kbn napisał/a:
Green L.

Największy spadek ostrości jaki widziałem :)
 

kbn  Dołączyła: 20 Sty 2012
Dzięki za odpowiedzi :) :-B :-B :-B

W droższe filtry raczej inwestowac nie bedę, bo zdjęcia z filtrem byłyby tylko od czasu do czasu. Jeśli stwierdzę że jakość jest wyraźnie gorsza to bedę musiała się nauczyć PSucia fotek (PS=PhotoShop), ale podejrzewam, że nie mam dużych wymagań ;-)

Te marki co podałam są dostepne na allegro, dlatego o nie pytałam :)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ostrości nie da się poprawić w postprocesie. Możemy tylko oszukać oko, że jest ostrzej.

Tu przykłady zdjęć z filtrami Tian-Ya:

http://fc05.deviantart.ne...white_white.jpg

http://fc06.deviantart.ne...white_white.jpg

http://fc02.deviantart.ne...white_white.jpg
 
danpe_
[Usunięty]
kbn napisał/a:
Małe pytanko ;-) Co sądzicie o markach:
Tian-Ya


Mam polar tej firmy, przypomnij się na prv - będę w domu to zrobię testy wpływu filtra na ostrość obrazu, generalnie do widoczków moge polecić, ale nigdy się z lupą w ręku nie przyglądałem zdjęciom.
 

kbn  Dołączyła: 20 Sty 2012
Myślę, że jesli do tej pory nie zauważyłeś znaczących różnic to nie jest źle :)


White - bardzo ładne zdjęcia :) Mozna zapytać jakie filtry użyłes? Tzn ciekawi mnie czy kolory są prawdziwe ;-)


czyli za jakiś czas zainwestuję w Tian-Ya. Muszę tylko pomyśleć nad doborem kolorów ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
kbn napisał/a:
Mozna zapytać jakie filtry użyłes?

Nie można! ;)
Pierwsze tabaczkowy (połówkowy z miękkim przejściem), drugie i trzecie szary połówkowy z miękkim przejściem 0,9.

kbn napisał/a:
Tzn ciekawi mnie czy kolory są prawdziwe ;-)

Z tabaczkowym na pewno, a pozostałych dwóch nie mierzyłem :)
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Witam.
Dopiero zaczynam przygodę z cokinem więc mam pytanie odnośnie holdera typu cokin P. Zależy mi na holderze mocującym trzy filtry i zastanawiam się czy do tego sprawdzi się taki najtańszy z allegro za kilkanaście zł czy lepiej kupić jakiś droższy (lepszy)?
Drugie pytanie to czy jeżeli mam NDx8 i dwie szare połówki i do tego zakupie jeszcze filtr NDx8 i założę na obiektyw to otrzymam coś sensownego (NDx32 (dwie połówki odwrotnie względem siebie) i o dobrej jakości zdjęć)?
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Pan_kg jeżeli chodzi o te holdery na większą ilość filtrów to moim zdaniem spokojnie możesz kupić zamiennik, mam takie 2 i od kilku lat działają bez zarzutu, czego nie mogę powiedzieć o holderach w wersji slim, które lubią się, niestety, wyłamać od strony mocowania na pierścieniu, mocowanie filtrów jest OK.
Jeżeli zaś chodzi o zakładanie większej ilości filtrów to nigdy nie używałem ich więcej niż 2 na raz. Niestety każdy dodatkowy filtr wpływa na degradację obrazu. Więc jeżeli coś zakładać to wg mnie jakiś szary ( jest ci tego teraz trochę na rynku ) i do tego połówkę o pożądanej gradacji. Dobrze jest mieć tych szarych połówek przynajmniej 2, ja najczęściej używam ND 0,6 i 0,9. No i przy używaniu większej ilości filtrów rośnie ryzyko pojawienia się na zdjęciach różnego typu odblasków, które nieodwracalnie psują fotkę. Ja ratuję się w ten sposób, że podczas robienia zdjęć ze statywu na dłuższym czasie przykrywam filtry, zwłaszcza od góry, ciemną szmatką. Trochę to jednak pomaga. No ale ja to cienki Bolek jezdem, mam nadzieję, że odezwą się mocniejsi ode mnie w te klocki, np White
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja jestem mocniejszy bo zakładałem trzy filtry na raz, a nawet przykręciłem do założonego polara holder z trzema filtrami (w tym jeden tabaczkowy). Jest to jedna z bardziej głupich rzeczy jakie można robić, ale przynajmniej nie boli. Szanowny Pan Kuszelas wytłumaczył wszystko jak należy. :)
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
Kuszelas napisał/a:
podczas robienia zdjęć ze statywu na dłuższym czasie przykrywam filtry, zwłaszcza od góry, ciemną szmatką.

Czy dobrze zrozumiałem: żeby nie wpadało światło z góry?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żeby światło nie odbijało się między filtrami.
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
czy nieoryginalne holdery rysują wam filtry? mi porysował przy pierwszym wkładaniu hitecha (głęboka rysa) ale całe szczęście na wysokości prowadnic :)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Pytanie do bardziej światłych.

Chcę sobie skompletować zestaw. Co do akcesoriów to wszystko dla mnie jasne.

Pytanie o specyfikację filtrów. Nie chcę przeginać (zwłaszcza że chciałbym kupić lepsze filtry), więc pytam o zestaw obowiązkowy (oprócz kawy i wuzetki).

Filtry potrzebne mi przede wszystkim do fotografii miejsko-architektonicznej z domieszkami krajobrazu.

Na sam przód myślę o połówkowych szarych. I tu mam dylemat: czy potrzebuję przejście hard? Czy wystarczy zestaw 3 filtrów z softem? Hard to chyba do prostych krajobrazów nizinnych się nadaje najlepiej? Weźcie mi poradźcie. Może jakaś kombinacja?

Neutralny szary. Na razie nie mam potrzeby.

Ale jako że fotografuję głownie na filmach BW zastanawiam się nad filtrami kolorowymi. Widziałem zestaw 4 podstawowych filtrów (całych, nie połówkowych).

Co radzicie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach