piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Jako uzupełnienie dodam, że największy pierścień mocujący do Cokina P ma średnicę gwintu 82mm ale jest to taka średnica trochę na siłę. Pierścień ten jest grubszy od pozostałych i oddala holder od przedniej soczewki o dodatkowe kilka mm przez co w niektórych obiektywach może się już pojawić winietowanie.
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
a ja zakupiłem na cokin.com.pl szara polówkę i tabaczkowy zapłaciłem 39zł za sztukę i nie jest tak źle jak inni opisują... no chyba że nie mam porównania to dlatego
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Zle nie jest, ale z pewnoscia jest inaczej :-) Dla przykladu:

Filterki za 39PLN produkcji tajwanskiej:


a tu podobne warunki tyle ze za obiektywem wisi Hitech:


Na pierwszym fioletowy zafarb bardzo wyrazny, mozna sie spierac, czy to zle czy dobrze, ale na pewno inaczej :-)
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
... cokiny za 39zł są OK.. ale różnica jednak jest ;-) masz jeszcze jakieś fotki dla porównania podróbek a hitecha ?

i powiedź mi jak połączysz dwa lub trzy filtry spadek ostrości jest już widoczny w hitechach?
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Ja nie zauwazam spadku jakosci/ostrosci zdjec przy laczeniu filtrow, a czasem zdarza mi sie, ze zakladam dwa jednoczesnie. Bardziej dokuczliwe staja sie w takim przypadku bliki i flary przy specyficznych ustawieniach obiektywu wzgledem slonca ale i z tym da sie zyc :-)

W linku z mojej stopki jest wiecej fot z wykorzystaniem filtrow, zdaje mi sie, ze bez klopotu bedziesz w stanie odroznic Hitech od taniej chinszczyzny :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
piter_76 napisał/a:
a tu podobne warunki tyle ze za obiektywem wisi Hitech:

O, z Hitechem o wiele lepszy kadr wychodzi. ;-)
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
Czy wszystkie pierscienie mocujące do Cokina pasują do systemu A i P,chodzi mi czy jeden pierscien np.@49 obecnie z holderem A , bedzie pasował do holdera P.
Chcę teraz zakupic większy pierscien a na ebeyu zawsze jest podane ze do systemu P,więc dlatego pytam,a w pszyszłości jak przejdę na system P to czy bede musiał wymieniac takze pierscienie?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bizon78 napisał/a:
Czy wszystkie pierscienie mocujące do Cokina pasują do systemu A i P,
Nie pasują.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Rozwiązaniem budżetowym dla posiadacza filtrów w stystemie Cokin A jest zakup adaptera umożliwiającego zakładanie fitrów A do systemu P. To jest taka ramka wsuwana do holdera typu P, jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/item391...tu_cokin_p.html
Ale w drugą stronę to nie działa.
Przy obiektywach o mniejszej średnicy to się sprawdza, a filtry typu A można czasami kupić za śmieszne pieniądze.
Pozdrówka - Kuszelas
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Odświeżę trochę temat ze względu na systemy. Pierwsze filtry Cokina kupowałem na początku lat 90-tych i byłem do tej pory przekonany, że istnieje jeden system A. Używałem ich w analogu i od jakiegoś czasu poszły w zapomnienie. Teraz chciałem trochę się pobawić i zamówiłem pierścień 52mm (w analogu miałem 55mm) z holderem w www.cokin.com.pl Nie miałem pojęcia, że to podróbka, która oferuje tylko system P. Towar muszę odesłać, bo nic mi po nim i uwaga, że jeśli filtry są takiej jakości jak szczególnie holder, to dziękuję bardzo. To głównie info dla posiadaczy systemu A. Sam system Cokina polecam wszystkim, bo uważam, że ma znacznie więcej zalet niż wad, tylko patrzcie co kupujecie. Na marginesie jestem mocno zdziwiony, że można napisać zamiennik typu Cokin i legalnie sprzedawać, przecież to jawna podróba. W ten sposób niech FSO Żerań produkuje z chińskich materiałów skopiowaną beemkę i napisze: samochód typu BMW - zamiennik :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Długi napisał/a:
że można napisać zamiennik typu Cokin i legalnie sprzedawać, przecież to jawna podróba
Przeciez napisał, ze zamiennik :-P . Połasiłeś się na tańszy produkt.
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
fakt, holder tandetny... ale same pierścienie na noski mam metalowe... No i filtry też nie są takie złe.... ale holder tandetny przyznaje
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
argawen napisał/a:
Połasiłeś się na tańszy produkt.

Nie, nie doczytałem. Zasugerowałem się adresem strony i byłem pewien, że to oryginały, dopiero później wczytałem się co jest napisane. Nie mam do nikogo pretensji, po prostu trzeba uważnie wszystko czytać zanim się coś kupi.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Co sądzicie o tych filtrach tego sprzedawcy bo chcę kilka kupić z osprzętem... :?:
http://www.allegro.pl/ite...d4_121m_fv.html
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Barwne filtry od tego sprzedającego są w porządku. Neutralnie szare nie są jednak zupełnie neutralne - lepiej kupić HiTech. Co do osprzętu - holder i pierścienie ten sprzedawca ma nieoryginalne - "typu Cokin P" ale się z tym nie kryje. Sam takich używam (kupiłem od tego sprzedawcy kilka lat temu) i jestem zadowolony. Gdybym kupował dzisiaj - uderzyłbym na wschód ;-) . Na chińskim ebayu można dokładnie te same fanty kupić 30% taniej (łącznie z wysyłką do Polski).

[ Dodano: 2008-07-11, 11:25 ]
Np. tutaj ;-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
piotrecius napisał/a:
i jestem zadowolony.
To ja będę! Dzięki!
 

Wojciech Ben K.  Dołączył: 16 Gru 2007
...nie da się tego systemu założyć na DA 10-17 ?
chcę się tylko upewnić bo już go zamawiałem (fisha w sensie:)), a tak musi być sigma 10-20... :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wojciech Ben K. napisał/a:
...nie da się tego systemu założyć na DA 10-17 ?

Nie, nie ma mocowania do filtrów.
To różne obiektywy, Sigma nie jest rybim okiem.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wojciech Ben K., musisz być bardzo świadomy swojego wyboru, gdy kupujesz szkło fisheye. Jesteś pewien, że będziesz nim fotografował, a nie odłożysz na półkę po paru fotkach dla zabawy? ;-)
 

tatroman  Dołączyła: 13 Maj 2008
Piter - a jeśli można to co, poza geniuszem :) - dołożyłeś na szkło robiąc drugą fotkę? Powala mnie na kolana....
pozdrawiam
ilona

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach