KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Z Maciusiem cała historia. W poniedziałek siostra przyniosła klatkę z piwnicy po naszym dawnym byłym persie Dżindżerze i od rana miał się przyzwyczajać do klatki. Wszystko było na dobrej drodze, dostałam ememesa, że Maciuś wchodzi sam do klatki. Wieczorem kiedy mieli iść do weta, podczas zamykania klatki Maciuś z niej uciekł i już nie dał się złapać, a że moja siostra jest zbyt "delikatna" do takich akcji wezwała mnie na pomoc i wszystko odwlekło się do jutra. Będę u niej i Maciusia będziemy namawiać żeby wszedł do klatki, z uszkiem nie jest gorzej, ale i tak trzeba iść założyć mu książeczkę i dowiedzieć sie o te uszka na przyszłość.
Czym czyścicie uszka kotu? Psu czyszczę rivanolem w płynie i jest ok.

Jutro napiszę po wizycie co i jak :-)

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Cytat
Czym czyścicie uszka kotu?
Otifree

Dzięki, już sobie sprawdziłam go w sklepach internetowych.

KasiaMagda, najpierw radziłbym jednak weterynarza.
Jeżeli to świerzb to kot potrzebuje leków a nie mycia uszu ;-)

Tym bardziej że masz jeszcze psa - szkoda żeby się rozniosło...

Tak, tak pisałam, że weterynarz będzie i to co zaleci jest pierwszoplanowe. A o preparat pytałam przyszłościowo. Mój poprzedni kot miał bardzo często drożdżyce w uszku i trzeba było pilnować czyszczenia, a co będzie u Maciusia zobaczymy ;-)

Maciuś był dzisiaj u weterynarza i okazało się, że ma świerzba oraz koci katar, dostał wszystko co trzeba. Teraz trzeba mu zakraplać oczka przez 2 tygodnie i tu pytanie czy macie jakieś sprawdzone sposoby, bo zabiegi wokół uszu i oczu są prawie nie możliwe. Jest u nas dopiero dwa tygodnie, więc dzikus z niego wychodzi. U weterynarza zrobił małą demolkę tak był przerażony, no ale to są uroki posiadania zwierząt, które się bardziej kocha od tego do czego są zdolne czasami. ;-)

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
Kocimiętka dopaszczowo. 8-) Może się okazać niewrażliwy albo zareagować agresywnie, więc za pierwszym razem to będzie tylko test.

Kerebron, dzięki ! Świetny pomysł ! Słyszałam o działaniu kocimiętki ale nigdy nie miałam potrzeby stosować. Jutro kupię u zoologa :)

Robert  Dołączył: 19.11.2006
Kota zawija się w gruby ręcznik, wystaje wtedy tylko łepetyna i można zakraplać.

Ja tak nie potrafię, musiałabym najpierw zażyć kocimiętkę ;)

AChmiel  Dołączył: 14.11.2009
KasiaMagda kota kota się zawija nie siebie. :-P

AChmiel, :mrgreen: :-B

Jakaranda  Dołączyła: 29.05.2013
Co drugi dzień kapałam dwa koty w Nizoralu, bo miały grzybicę skóry. Nie było tak źle.

Skan ze starego zdjęcia, więc taka jakość.

Michu  Dołączył: 18.04.2006

Michu, niesamowite :shock:

Kot w ręczniku i bierzemy go między nogi (głową do przodu).
Tak walczyłem ze świerzbem, tak walczyłem z zębami zanim je wszystkie wyrwaliśmy...

Czyli ten ręcznik, to nie żart ;)
Dzięki, jesteście niesamowici :-) To już wiem jak mam działać.
Dotychczas nie miałam takich problemów z moimi zwierzętami, psa tak oswoiłam, że zasypia przy zabiegach pielęgnacyjnych, a poprzedni kot aż tak nie walczył.

adams  Dołączył: 24.03.2011
Kaśka (kadr filmu)

Anno  Dołączyła: 04.08.2007

mr.ra66it  Dołączył: 03.09.2011

Skocz do: