solus  Dołączył: 20 Lis 2006
Ładowarka AA
To mój pierwszy post więc na wstępie chciałbym się przywitać.
Przymierzam się do zakupu kasetki :-) rozglądam się za ładowarką. Znalazłem coś takiego na Alledrogo LINK co sądzicie o tej ładowarce, ktoś takiej używa? Kupiłbym nawet bc-700 ale w tej spodobało mi się ładowanie z samochodowej zapalniczki. Fajna opcja czasem wyjeżdżam pod namiot i nie zawsze jest dostęp do prądu, a tak można podładować z samochodu. Ma 4 kanały wiec powinna dobrze ładować. Aku już zamówiłem Eneloopy.
pozdrawiam.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
POLECAM! Sam taka mam [ wlasnie wrocila z naprawy gwarancyjnej :) ], bardzo sympatyczna ladowarka za niewielkie pieniadze.
 

Grzesiek_vhdl  Dołączył: 08 Maj 2006
Do BC-700 gdzieś widziałem kabelek do gniazdka zapalniczki samochodowej jako dodatkowe wyposażenie - poszukaj, popytaj handlarzy na alledrogo :)

Co do różnic - BC-700 ma możliwośc wyboru prądu ładowania, nie zauważyłem tego w tym Intercepcie choć z drugiej strony gość pisze że po przegrzaniu sama zmnejsza prąd ładowania. Tego brakuje z kolei w BC - po przegrzaniu wyłacza ładowanie i po pewnym czasie wznawia na tym samym prądzie - trochę bez sensu.

Z praktyki wodorki Sanyo 2500 HR przegrzewają mi się na prądzie 1A co wydłuża czas ich ładowania. W efekcie jak wybiorę ładowanie prądem 700 mA to proces kończy się szybciej :) niż przy 1A. Ale wynika to z bezsensu powracania do wysokiego prądu ładowania po przegrzaniu.

BC ponadto wyświetla dane o pojemności i napięciu ogniw, potrafi zrobić refresz oraz rozładowanie.


Pozdrawiam
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
milo napisał/a:
POLECAM! Sam taka mam [ wlasnie wrocila z naprawy gwarancyjnej :) ], bardzo sympatyczna ladowarka za niewielkie pieniadze.


Tez taka mam. Dziala super, tylko po lekkim upadku, diody przestaly swiecic - znaczy czasem sie swieca, czasem nie ;-) Czy u Ciebie tez to bylo? Pytam, bo kiedys mialem ladowarke tej samej firmy, ale bez ekranika LCD i mialem ten sam problem, ale tylko z AAA. Tutaj przynajmniej na LCD widac, ze cos sie dzieje ;-)

dz.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Grzesiek_vhdl napisał/a:
BC ponadto wyświetla dane o pojemności i napięciu ogniw, potrafi zrobić refresz oraz rozładowanie.
od tego należało zacząć ;-) bo to są najważniejsze zalety BC-700 .
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Grzesiek_vhdl napisał/a:
potrafi zrobić refresz oraz rozładowanie.


Intercept tez potrafi rozladowac.

dz.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry napisał/a:

Tez taka mam. Dziala super, tylko po lekkim upadku, diody przestaly swiecic - znaczy czasem się swieca, czasem nie ;-) Czy u Ciebie tez to bylo? Pytam, bo kiedys mialem ladowarke tej samej firmy, ale bez ekranika LCD i mialem ten sam problem, ale tylko z AAA. Tutaj przynajmniej na LCD widac, ze cos się dzieje ;-)


U mnie przestala swiecic jedna dioda. Rozebralem ja i jak dociskalem to bylo ok. Ale po zlozeniu juz nie swiecily sie dwie i nie dzialal jeden kanal :) Ale na szczescie zrobili mi to :) Mi bardzo podoba sie sygnalizacja dzwiekiem.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Grzesiek_vhdl napisał/a:
potrafi zrobić refresz oraz rozładowanie.

Intercept tez potrafi rozladowac.
refresh i pokazywanie rzeczywistej pojemności są bardziej pożyteczne.
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
znalazłem coś takiego LINK orientujecie się czy bedzie pasować do bc 700? Ta ic8800 to jakiś inny model czy to samo pod inna nazwą?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
mechanicznie i elektronicznie to prawie to samo, więc (zgaduję!) powinna pasować
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
chyba wezmę bc-700 ma lepsze funkcje i wyglada solidniej. Różnica w cenie niewielka ok 30zł.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
ja tego intercepta kupowalem ponad pol roku temu, kosztowal ok 100zl... teraz bym wzial ten model wyzej od bc-700...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Bronek napisał/a:
refresh i pokazywanie rzeczywistej pojemności są bardziej pożyteczne.

nie przecze ;-) i roznica w cenie faktycznie niewielka. Ja swoja kupowalem na pale - poszedlem do hurtowni i lecialem po cenniku od najtanszych, na tej sie zatrzymalem ;-)
solus napisał/a:
hyba wezmę bc-700 ma lepsze funkcje i wyglada solidniej.

Potwierdzam. Intercept moze nie wyglada jak typowa chinszczyzna, ale solidna to ona na pewno nie jest ;-)

dz.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Potwierdzam. Intercept moze nie wyglada jak typowa chinszczyzna, ale solidna to ona na pewno nie jest ;-)


Moja fajnie smierdzi jak cameliony 2600 w pol naladowane laduje z rozladowaniem :P
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Moja działa całkiem OK, jedno co zrobiłem to zasymulowałem że ładuje AAA przecinając scieżki od przłączników, ładuje i rozładowywuje mniejszym prądem właściwym dla AAA mimo że AA. Chciałem to zrobić na przełączniku ale jakoś mi się nie chce. Akumulatorki się nie grzeją tak jak wcześniej (wspomaganie wiatrakiem)
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
Kupiłem bc-700 za 106zł z przesyłką. Mam nadzieje że nasza kochana poczta się postara i nie będę długo czekać. Na inną paczkę czekam już 2 tyg.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Mam nadzieje że nasza kochana poczta się postara i nie będę długo czekać.

Usuń dwie literki z zaznaczonego słowa, to będziesz wiedział, czego się spodziewać ;-) Ostatnio obiektyw od davnesa szedł do mnie tydzień paczką z priorytetem. Na dodatek do mnie cieciowaty listonosz już w ogóle nie nosi paczek, tylko same awiza. Mam na to już aż nadto dowodów. Ot, na przykład niedawno włożył do skrzynki awizo na paczkę, która dawno leżała już u mnie w domciu :evil:
 

solus  Dołączył: 20 Lis 2006
Ja właśnie czekam na paczkę priorytetową drugi tydzień. Pewnie już do mnie nie dotrze. Jeszcze nie mam kasetki wiec mi się nie śpieszy. Inaczej wole z usług poczty nie korzystać. A że priorytety z Warszawy do Warszawy idą tydzień to standard.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Usuń dwie literki z zaznaczonego słowa, to będziesz wiedział, czego się spodziewać
poara? Bezsensu.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:

Usuń dwie literki z zaznaczonego słowa, to będziesz wiedział, czego się spodziewać ;-)


a moze ostar?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach