milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Fotografowanie przedmiotow.
Ostatnio zarowno na potrzeby allegro jak i zanjomuch musze cykac troche zdjec drobnych rzeczy. Powiedzcie na podstawie tego co nizej czy jest ok, czy musze cos poprawic?

1.


2.


3.


4.


Dodam, ze sprzet specjalistyczny :P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, no jak na początkującego nowicjusza to może być. Co prawda do standardów Allegro - nieostre foty z komórki - jeszcze trochę Ci brakuje, ale wszystko przed Tobą. Trochę rażą przepalenia, kadr centralny i mogłeś trochę szumem to uartystycznić (próbowałeś w sepii?). Ale ogólnie 80% gospodyń z Gdańska nie zauważy różnicy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
czy jest ok, czy musze cos poprawic
Zmień w kompie "1:2.8 28mm" na "1:2.8 20mm". Wtedy więcej za niego weźmiesz.

A serio, to mi się podobają. Fajnie by wyglądały na dużych odbitkach-wiadomo-w-jakim-rozmiarze.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jak dla mnie bardzo dobrze. Jedyne, co bym (ewentualnie) zmienił, to może powalczyłbym z bezcieniówką. W przypadku tego blink-blink cień trochę "dodaje od siebie".
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
... o ile masz lupę.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
milo, weź mleczną plexi, na niej połóż przedmioty, oświetl ją od dołu - pozbędziesz się cieni. A jak jeszcze całość wpakujesz w namiocik bezcieniowy i doświetlisz go dwoma błyskami, to już będzie mistrzostwo:-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A jak te przedmioty wymodelujesz a potem wyrenderujesz w jakimśsofcie 3D, to już czapki z głów.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Tak serio to chcialem pochwalic sie moim profi zestawem ;)



[ Dodano: 2007-04-10, 20:57 ]
Cobretti napisał/a:
weź mleczną plexi


a gdzie to nabyc?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Łał...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Łał...


Oszczedzalem na ten zestaw 3 lata... ale sie oplacalo. Jak chcesz to Ci Michu taki zalatwie.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
takie studio to chyba każdy ma na podorędziu:-) jeszcze przypomniałem sobie niezły efekt - jak masz wanne, połóż przedmiot w wannie, a potem dziabnij to flashem, o ile pamiętam, można się pozbyć cieni, bo światło się wszędzie odbija... nie wiem jak z przedmiotami, ale w ten sposób zrobiłem kiedyś kilka bezcieniowych pająkow:-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
a gdzie to nabyc?
Wrzuć w Google plexi, łódź - wyskoczy Ci pare adresów. Chociaż osobiście nie jestem na 100% przekonany do tego pomysłu. Poświata od dołu dziwnie wygląda.
Szczerze: jeśli chcesz się tym zająć na poważnie, chyba jednak lepiej będzie, jak zakupisz na Allegro namiot bezcieniowy - zapewne w zbliżonej cenie do owej plexi. A i sam namiot sięprzyda - jak już zauważył Jarosław - na weekend nad morzem latem...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cobretti napisał/a:
bezcieniowych pająkow:-)


:P

Ten temat to tak z nudow zalozylem... Bo Sex in the City dopiero za godzine :roll:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
milo napisał/a:
Sex in the City
???
Oglądasz damskie seriale czy też koleżanka ma Cię odwiedzić?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Michu napisał/a:
Wrzuć w Google plexi, łódź - wyskoczy Ci pare adresów. Chociaż osobiście nie jestem na 100% przekonany do tego pomysłu. Poświata od dołu dziwnie wygląda.
Szczerze: jeśli chcesz się tym zająć na poważnie, chyba jednak lepiej będzie, jak zakupisz na Allegro namiot bezcieniowy - zapewne w zbliżonej cenie do owej plexi. A i sam namiot sięprzyda - jak już zauważył Jarosław - na weekend nad morzem latem...


Ale ja mam taki namiot, tylko jak dla mnie to wogole nie praktyczne jest... Robilem kiedys tym zdjecia z 200rodzajow glosnikow i sie troche wypapral :P

[ Dodano: 2007-04-10, 21:05 ]
Michu napisał/a:
Oglądasz damskie seriale czy też koleżanka ma Cię odwiedzić?


2w1
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, chciałem spytać co to za marka perfum ii czy jeślibym zastosował wode brzozową, którą akurat mam pod ręką czy zdjęcia wyszły by mi podobnie czy to jednak trzeba konkretną zastosować? :roll:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
sołtys napisał/a:
milo, chciałem spytać co to za marka perfum ii czy jeślibym zastosował wode brzozową, którą akurat mam pod ręką czy zdjęcia wyszły by mi podobnie czy to jednak trzeba konkretną zastosować? :roll:


To jest Route 66, takie srebrne pudeleczka, na prawde bardzo ladne :)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Plexę i ogólnie tworzywa sztyczne sprzedaje m.in. firma Tuplex, mają oddział w Łodzi. Więcej nie napiszę bo mi za to nie płacą. W oddziale tną dla klientów tworzywo na kawałki i powstają z tego odpady. Zdzwoń lub pogadaj na miejscu z chłopakami z magazynu to może nie będziesz zmuszony od razu kupić arkusza 2x3 m.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Tyle, że plexi kosztuje od kija kasy. Taniej pienione PCV. Mam trochę na stanie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Moim zdaniem pleksa podswietlona od dolu daje lipny efekt - zdjecie jest jakies bez zycia. Trzeba pamietac, ze nie wszystkie cienie sa zle!

Namiot bezcieniowy powienien byc duzy. Dobre i tanie tla to bristole matowe. Oczywiscie najlepsze jest swiatlo z lamp blyskowych, ale na pewnym poziomie (mocno amatorskim) wystarcza duze lampy z Ikei z mocnymi swietlowkami 6500K.

Np to zdjecie, zrobilem uzywajac namiotu bezcieniowego i jednej zarowki 60W:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach