bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Grendel, no właśnie, masz głód zmian, głód nowej zabawki. Zmiana systemu jest w tym celu szczególnie fajna, bo pociąga za sobą kompletowanie od nowa osprzętu. To żaden wstyd, mam to samo i się do tego bezwstydnie przyznaję. Ale u Ciebie wyczuwam jakąś potrzebę racjonalizowania na siłę. Czy ta "kiepska dostępność" przekłada się u Ciebie na niemożność kupienia czegoś, na co od dawna masz kasę i po prostu nie możesz tego kupić? Czy może chodzi o samą "świadomość", że "jakbyś chiał, to byś mógł"? Bo np mnie wisi zupełnie, czy w sklepach póły aż się uginają od słoików, bo i tak mnie nie stać, żeby je wszystkie kupić. A ten jeden, co mi się podoba, to sobie kupię, jak już uzbieram kasę. Nie jest przecież aż tak źle, że nic nie ma, wybór jest.

Jedna rzecz, którą muszę przyznać - serwis jest dupny, ale inne systemy też się borykają z podobnymi problemami. Poza tym - też opieramy się na opiniach osób, które z serwisem miały problemy - bo zazwyczaj tylko takie są na tyle zdeterminowane, żeby napisać te kilka "miłych" słów na forum.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Albo nie doczytałem albo nie napisałeś jakie masz słoiki?

bo nie pisalem - na razie mam tylko sigme ex 18-50:2.8 i ... takumarka 135:3.5 na m42 ;)
ale na dniach zaopatrze sie w 85:1.8 i pewnie 50:1.4. Sprawdzalem 50:1.8 ale to zalosna imitacja jasnego obiektywu... Testowalem tez takumara 55:1.8 i nie dzialal sensownie z matryca canona - tudziez jest opcja, ze to sredniawe szklo. Ale przylozylem sobie do body smcm 50:1.7 i pieknie rysuje ;)

A co do tej szybkosci aparatu i opoznien - to nie mierzylem tego w zaden sposob i nie zamierzam, ale rzeczywiscie ma sie wrazenie, jakby wszystko dzialalo szybciej - tyle ze to pewnie wynik szybkosci AF i innego dzwieku migawki - takie wrazenie sprawia, jakby szybciej klapala. Ale to bzdet, na to bym wogole nie patrzyl.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
bEEf ładnie to (co napisał Grendel) zdiagnozowałeś ;-) ...
Jednak argument serwisu jest naprawdę nie do przejścia. Jeżeli puszka musi jechać do Niemiec, żeby zmapować w niej 2 piksele, to już niestety jest przeginka. W canonie (analogu, ale zawsze) wiedziałem że jak mi padła (bo całość upadła :mrgreen: ) lampa błyskowa, to serwis brał puchę i nazajutrz (no może za 2-3 dni) mi oddawał. Pikselka w kompakcie załatwili prawie na poczekaniu. Nie chodzi mi o WIELKIE awarie, bo te pewnie zawsze usuwa się długo lub kwalifikuje sprzęt do wymiany. Jednak poczucie bezpieczeństwa przy p*****, jak urwiesz coś, zamoczy się, zabrudzi, świadomość, że ktoś może ci to (dość szybko - a czasem i bardzo szybko) naprawić, to baaardzo dużo. Z pewnością na forum słychać (widać) więcej głosów ludzi zawiedzionych, bo szczęśliwi (o ile po kontaktach z "naszym" serwisem są) jakoś nie garną się do dzielenia swoim szczęściem ;-) Jednak, o ile dobrze zrozumiałem te lamenty, polski serwis nic nie serwisuje (no, może są w stanie wyczyścić matrycę, nie wiem), tylko śle do braci Niemców. :-/
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, ok, serwis to problem - bez dwóch zdań. Jakby nie było u "innych", to u "nas" nie może być tak, że puchy jadą do niemiec na miesiąc z byle p***** :-(

[ Dodano: 2007-04-11, 14:21 ]
Kurcze, dziwne te filtry tu są ustawione. p***** nie przechodzi, ale dupa już bez problemu ;-) Może wyłączyć to w diabły?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
oj tak! Starałem się niedawno przekonać 2 osoby do systemu Pentaxa - kwestia serwisu, dla amatora, jest niestety baaardzo istotna. Jeśli słyszy, że... no, tego, w sumie nie mamy w Polsce serwisu... to się szybko canonizuje, (ew. nikonieje).

[ Dodano: 2007-04-11, 14:27 ]
dupa, dupa, dupa :mrgreen: :-B
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Na pocieszenie Wam powiem, że problemy z serwisem Pentaksa są nie tylko w Polsce. W takiej Kanadzie, a konkretnie w Vancuver też jest kiepski serwis, niby naprawili 100 dolców skasowali i po 7 miesiącach ta sama awaria (naprawa sprężynki przy lampie).
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dzięki Zdano jestem pocieszony ;-) ... dokładnie jak w piosence TSA: "nie przejmuj się, nie tylko tobie jest źle". :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zdano, to chyba z cyklu tzw "pocieszeń dołujących" raczej. No i ta sprężynka to mógła być wada sprzętu, nie serwisu (to tak na totalne dobicie :mrgreen: ) :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
cypis napisał/a:
dzięki Zdano jestem pocieszony

I o to chodziło ;-) :mrgreen:
 
gatto_nero
[Usunięty]
Przeczytałem wszystko ale najbardziej mnie rozbawiło poniższe stwierdzenie:
mily napisał/a:
to system dla cwiercinteligentow


30d, dobry aparat, oby dobrze służył.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
Kurcze, dziwne te filtry tu są ustawione. p*****ła nie przechodzi, ale dupa już bez problemu ;-) Może wyłączyć to w diabły?
nie, bo dupa nie jest słowem obraźliwym, zresztą jak podpatrzyłem reguły do gwiazdkowania ***, to są całkiem fajnie napisane ]
Polecam: LINK
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jak powiesz o dziewczynie, że jest "dupa", to może się nie obrazi ;-) ale gdyby ktoś napisał "cypis jesteś dupa", to nie wiem... :-/
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
[quote="cypis"]oj tak! Starałem się niedawno przekonać 2 osoby do systemu Pentaxa - kwestia serwisu, dla amatora, jest niestety baaardzo istotna. Jeśli słyszy, że... no, tego, w sumie nie mamy w Polsce serwisu... to się szybko canonizuje, (ew. nikonieje).
Tia, w serwisie Nikona w W-wie na naprawe poza gwarancja czeka sie jakies 2-3 miesiace, nie wiem gdzie tu jakas przewaga nad serwisem Pentaxa w Niemczech i to tylko cyfrowego, bo analogowe rzeczy sa robione u Rendaszki w Gdyni i to calkiem szybko (mi sie udalo naprawic kiedys Z-70 w tydzien).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
cypis napisał/a:
ale gdyby ktoś napisał "cypis jesteś dupa"

Cypis, jesteś fajna dupa.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Cypis, jesteś fajna dupa.
A potem siędziwi, że alimenty ma do zapłaty...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
zresztą jak podpatrzyłem reguły do gwiazdkowania ***, to są całkiem fajnie napisane ]


A, dzieki, dzieki :-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
cypis napisał/a:
ale gdyby ktoś napisał "cypis jesteś dupa"

Cypis, jesteś fajna dupa.


nie wydupiaj się dupa mać pierdupiona :evilsmile:
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
bEEf napisał/a:
Grendel, no właśnie, masz głód zmian, głód nowej zabawki. Zmiana systemu jest w tym celu szczególnie fajna, bo pociąga za sobą kompletowanie od nowa osprzętu.


Może nie do końca tak. Na 100% mam głód nowego sprzętu. I jak sobie popatrzę na dostępność używanego sprzętu (zekrnijcie na ilość obiektywów/lamp do canona/nikona/pentaxa na allegro) to czasami robi mi się słabo. Oczywiście nadal k10d pozostaje głównym celem (w okolicach czerwca/lipca podejmę ostateczną decyzję) ale czsami po prostu rozważam inne opcje. Nie chciałbym, alby rodzący się pentaksizm(czyli pentaxowy fanatyzm) zaciemnił mi ocenę sytuacji ;)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grendel, bierz aparat który ci pasuje. Tyczy się to także dostepności szkieł i osprzetu. Jak widać Tomecki jest nadal z nami :mrgreen: .
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
I jak sobie popatrzę na dostępność używanego sprzętu (zekrnijcie na ilość obiektywów/lamp do canona/nikona/pentaxa na allegro) to czasami robi mi się słabo

Grendel, ma być lepiej ;-)
argawen napisał/a:
Jak widać Tomecki jest nadal z nami :mrgreen: .

argawen, na zdrowie, ja stawiam :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach