Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
World Press Photo 2010
Widzieliscie nowe WPP ?

Ja sie poddaje. Nie rozumiem juz z tego nic.
A wlasciwie rozumiem, tylko smutne to.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Może lepiej w plener pójść? ;-)
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Świetne zdjęcia prasowe, jak zwykle z resztą. Nie bardzo widzę w tym czegokolwiek do rozumienia/nierozumienia, mógłbyś rozwinąć?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mnie uderza dosłowność i epatowanie krwią i śmiercią.

Ale domyślam się, że to już nie jest tabu dla współczesnej prasy.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
wydawało mi się, że już wystarczająco długo praktykuje dystans to wielu rzeczy ale to ukamienowanie autentycznie mnie dobiło, nie ogarniam!!!
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dopiero w 4 poscie epatowanie krwia i smiercia? Moze w tym roku uda sie komus w koncu zrozumiec, ze jaki swiat, takie newsy?

Poza tym, jak zwykle nikt nie zwraca uwagi na kategorie nie-niusowe, gdzie jak zwykle jest bardzo duzo ciekawej fotografii i zadnego "epatowania" czymkolwiek.
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Epatowanie? Ledwie kilka zdjęć. Nie widzę też powodu, dla którego fakty (krew i śmierć) miałyby być tematem tabu..

dodano
dzerry mnie ubiegł ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Epatowanie, sranie za przeproszeniem. Przywyknijcie. Otwórzcie oczy i zobaczcie, co ten świat ma nam do zaoferowania. Ja osobiście cieszę się z tego, że tak straszliwe wydarzenia wychodzą na światło dzienne, bo, może zgodnie z myślą Nachtweya, kto raz coś takiego zobaczy, poważnie się zastanowi.

Jest miejsce na fotografię wesołą i optymistyczną, w tym reportażową i dokumentalną i jest miejsce na świadectwo całego gówna, jakie ten świat zalewa.

Cytat
Poza tym, jak zwykle nikt nie zwraca uwagi na kategorie nie-niusowe, gdzie jak zwykle jest bardzo duzo ciekawej fotografii i zadnego "epatowania" czymkolwiek.


Właśnie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
kategorie nie-niusowe, gdzie jak zwykle jest bardzo duzo ciekawej fotografii i zadnego "epatowania" czymkolwiek.


A to się zgadzam.

dzerry napisał/a:
Moze w tym roku uda sie komus w koncu zrozumiec, ze jaki swiat, takie newsy?


Nie potrzebuję widoku rozłupanej czaszki albo ciała leżącego we krwi, by do mnie dotarło, że świat jest pełen konfliktów, tragedii, a ludzie umierają.

Tak na szybko to z tych newsowych serii to Iran mi najbardziej podszedł, choć ten dachowy nieco mniej.

Z rzeczy nieniusowych: Antarktyka, Boys and Girls i jeszcze kilka. Armstrong też. Dziadkowie uprawiający sporty także. Ale np. portrety w samochodach zupełnie nie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
W kontekscie epatowania krwia i smiercia, bardzo ciekawy jest material z wloskiej rzezni.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
material z wloskiej rzezni.


O tak, bardzo przemyślane zdjęcia.

Rozumiem co chcesz powiedzieć: gdzie jest krew, to nie należy tej krwi pomijać w relacji.

Gdzie są łzy, tam łzy trzeba sfotografować.

Itp, itd.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jorge.martinez napisał/a:
Nie potrzebuję widoku rozłupanej czaszki albo ciała leżącego we krwi, by do mnie dotarło, że świat jest pełen konfliktów, tragedii, a ludzie umierają.
A jak inaczej pokazac smierc? Jeszcze a propos serii z ukamieniowania. Kiedys, dawno temu, prowadzilem akcje w obronie kobiety z Sudanu, ktora zostala skazana na ukamieniowanie za "cudzolostwo". Zbierajac podpisy na ulicy, uderzylo mnie, ze ludzie nie zdaja sobie w ogole sprawy czym jest ukamieniowanie! Dla ludzi smierc w zamieszkach to abstrakcja wyrazona w liczbach beznamietnie cedzonych przez prezentera wiadomosci...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
A jak inaczej pokazac smierc?
dzerry napisał/a:
Dla ludzi smierc w zamieszkach to abstrakcja wyrazona w liczbach beznamietnie cedzonych przez prezentera wiadomosci...


Nie wiem czy każdy jest gotowy na poznanie takiej prawdy.

Nie jestem też pewien, czy gazety w naszym kraju, by się zdecydowały taki materiał puścić na swoich łamach.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
jorge.martinez napisał/a:
Nie wiem czy każdy jest gotowy na poznanie takiej prawdy.


Gotowi są wszyscy, tylko wygodniej jest nosić klapki na oczach. Włączyć se tv na Big Brothera i Modę na Sukces. Prawda wtedy tak nie oślepia.

Cytat
Nie jestem też pewien, czy gazety w naszym kraju, by się zdecydowały taki materiał puścić na swoich łamach.


Gazety w naszym kraju i większość gazet w ogóle to śmiech na sali. Doda z Nergalem ciekawsza przecie.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
A jak inaczej pokazac smierc? Jeszcze a propos serii z ukamieniowania. Kiedys, dawno temu, prowadzilem akcje w obronie kobiety z Sudanu, ktora zostala skazana na ukamieniowanie za "cudzolostwo". Zbierajac podpisy na ulicy, uderzylo mnie, ze ludzie nie zdaja sobie w ogole sprawy czym jest ukamieniowanie! Dla ludzi smierc w zamieszkach to abstrakcja wyrazona w liczbach beznamietnie cedzonych przez prezentera wiadomosci...

coś właśnie w ten deseń poczułem mówiąć o materiale z ukamienowania, z jednej strony totalny brak wiary w człowieka zaraz potem wielką wiarę w fotografię!!! mimo to nie ogarniam!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
po obejrzeniu - narazie pobieżnym
są zdjęcia pojedyncze które są już nudne...
ale są foty które powinno się umieszczać na billboardach żeby uświadomić ludziom co dzieje się w głowach innych ludzi - jak daleko, głęboko sięga spaczenie umysłu
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Matt McClain, USA, for People. "Finding Their Way, Colorado".
Poruszające...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
dzerry napisał/a:
A jak inaczej pokazac smierc?

Tego pytania nie zadaje sobie wielu fotografów (a powinni) i pokazują ją dosłownie, prostacko, bez pomysłu. Ja jednak oczekuję czegoś więcej, niż krwi wylewającej się z ekranu.
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jarek - Ty tak na poważnie?
Czyli dla Ciebie, jeśli trzeba pokazać narodziny dziecka, to trzeba obiektyw 200mm wkładać między nogi kobiety i pokazać dziecko we śluzie??Przecież co roku przerabiany jest ten temat... nie musze chyba byc na wojnie, aby rozumieć, że jest zła i ludzie giną...
Poza tym... widok mózgu na chodniku jakoś nie ułatiwa mi jednoczenia sie w bólu z ofiarami...


A co do pozostałych "ciekawych" zdjęć spoza news... ja wiem? Jak co roku jest tylko KILKA naprawdę przemyślanych i nie wiem czy to jest chluba, czy wstyd....\

Toć to międzynarodowy konkurs PROFESJONALISTÓW !!!
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
iczek napisał/a:
Toć to międzynarodowy konkurs PROFESJONALISTÓW !!!


Ale czy to nie jest tak, Iczku, że WPP jest konkursem fotografii prasowej? Konkursem, którego uczestnicy mają za zadanie fotograficznie relacjonować rzeczywistość? Ta rzeczywistość słodka nie jest...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach